Transport drobnicowy (jedna paleta) oraz korzystanie z trans

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B
Transport drobnicowy (jedna paleta) oraz korzystanie z trans

Post autor: astri » 28 lut 2019, o 13:09

Czy na transie jest jakiś wybór ładunków na jedną paletę po Polsce?

Jak to jest u nich z okresem testowym, darmowym w ogóle taki mają po którym można zrezygnować czy dają okres darmowy i później z automatu umowa na minimum 12 miechów?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Transport drobnicowy (jedna paleta) oraz korzystanie z trans

Post autor: Wolf » 28 lut 2019, o 20:20

1. Jest, z tym że jedna paleta palecie nie równa, raz wiozłem dwie palety gdzie ich wysokość do 25 cm i łącznie 2t a raz paletka i 2,4h o wadze 50 kg. Największym problemem jest przepływ informacji, a co do wymiarów to już w ogóle słów brakuje, klient zgłasza 8 ep, na załadunku dostajemy karton wielkość 20cm x 10cm x 10cm, kij to na unii myślę przepisywacze itd, ale na krajówce, klient zgłasza 3 ep, na załadunku dostajemy trzy konstrukcje metalowe które bez problemu mieszczą się na jednej palecie. A mistrz z przed kilku dni, oferta na giełdzie 8ep 2.3h dogaduję stawkę, pyta się jakie auto mówię ze dziesiątkę podstawię, pyta o wymiary auta, podaję mu że 2,35 wysokie, na co słyszę że on odpuszcza nie będzie ryzykował, pytam się z czym skoro zgłasza ładunek 2.3 wysoki a auto jest wyższe, pytam się go w takim razie jakie auto mu będzie pasowało, bo to można na czas załadunku dach podnieść i robimy portal 2,52 wysokie a po opuszczeniu 2,45h wysokie palety mogę zabrać. Na załadunku okazało się ze palety 2h max

2. taj się dopytaj, ale na pewno jest opcja żeby wykupić na konkretny okres

Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B

Re: Transport drobnicowy (jedna paleta) oraz korzystanie z trans

Post autor: astri » 1 mar 2019, o 00:34

1, to nieciekawie bo o ile w dużym busie możesz jeszcze jakoś skorygować miejsce na pace jak się ma to w takim małym na jedną paletę nie ma szans, podaje się wymiary, ja jeszcze podaje zawsze mniejsze o 5 cm do kogoś jak coś zawożę aby być pewnym no ale jak takie szopki są na załadunkach i jedzie się po coś i nagle się okazuje, że ktoś odmawia to ja dziękuję bardzo

2. dopytałem u transa i dostałem coś takiego
jest okres weryfikacyjny -ale płatny w momencie kiedy się Pan zdecyduje na współpracę
no i dalej aby tam podać NIP firmy do kontaktu itp. więcej info na telefon

nie wiem dlaczego nie zrobią 14 lub 30 dni za darmo i później firma sama decyduje czy zostać czy nie albo nie wiem chociaż opłata 50 zł za okres miesiąca próby

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Transport drobnicowy (jedna paleta) oraz korzystanie z trans

Post autor: Wolf » 1 mar 2019, o 22:12

astri pisze:
1 mar 2019, o 00:34
1, to nieciekawie bo o ile w dużym busie możesz jeszcze jakoś skorygować miejsce na pace jak się ma to w takim małym na jedną paletę nie ma szans, podaje się wymiary, ja jeszcze podaje zawsze mniejsze o 5 cm do kogoś jak coś zawożę aby być pewnym no ale jak takie szopki są na załadunkach i jedzie się po coś i nagle się okazuje, że ktoś odmawia to ja dziękuję bardzo

2. dopytałem u transa i dostałem coś takiego
jest okres weryfikacyjny -ale płatny w momencie kiedy się Pan zdecyduje na współpracę
no i dalej aby tam podać NIP firmy do kontaktu itp. więcej info na telefon

nie wiem dlaczego nie zrobią 14 lub 30 dni za darmo i później firma sama decyduje czy zostać czy nie albo nie wiem chociaż opłata 50 zł za okres miesiąca próby
1. No ok, podjedziesz 200 km na załadunek, zajmie ci to 3h załadowca odmawia bo ktoś namieszał i wymiary się nie zgadzają, i co dalej, wracasz z powrotem 200 km i kolejne 3h , czyli przejechane 400 km, zmarnowane co najmniej 6h do tego bez zysku a co gorsze ze stratami. To nie tak się odbywa, zgłaszasz reklamacje i boksujesz się o zwrot poniesionych kosztów, w zależności od kompetencji zleceniodawcy bywa różnie, np. ładunek z giełdy do zabrania ładunek o wymiarach 2,2w x 4,0l x 2,0h, po przyjeździe na miejsce okazuje się że ładunek nie jest 2.2w tylko 2.25w brak możliwości załadunku, zleceniodawca ma w dupie i ni chce ani grosza zapłacić a podlotu było ok 250km i blisko 4h jazdy z bazy, powrót na pusto łącznie 500 km, po wielkich bojach udało się wywalczyć ambitne 200 pln, no szok z wielką łaską, a kolejnym razem zleceniodawca z giełdy ale już kilkanaście wspólnych transportów zleca mi transport gdzie mam 350km podlotu i 500 km ładowanych, ustalamy stawkę, po przyjeździe na miejsce okazuje się że mieliśmy być awaryjnym pojazdem ale cały towar wszedł jednak na naczepę, po zgłoszeniu problemu dostaję info "DONT WORRY" wracaj do domu, na drugi dzień pytanie ile chce za taką akcję myślę że co tam nie będę sobie żałował poprosiłem o 75% stawki bazowej, nie było problemu kasa zapłacona w terminie.

2. Z tego co napisałeś to mas zna próbę miesiąc giełdy, jeśli ci odpowiada to płacisz za niego i za kolejne okresy użytkowania, jeśli ci jednak nie leży rezygnujesz bez żadnych konsekwencji.

Awatar użytkownika
Ortalion Trenera
Użytkownik
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:13 kwie 2016, o 18:00
Samochód:Movano
Firma:Dziad na swoim
Uprawnienia:b,c,d,e

Re: Transport drobnicowy (jedna paleta) oraz korzystanie z trans

Post autor: Ortalion Trenera » 5 mar 2019, o 16:28

Trans podniósł cene od marca, przynajmniej mi. 420 zł na miesiac.

Weryfikacji twojej firmy przez transa sie nie obawiaj, kazdego biora jak patrze kto wystawia ladunki.

A co do tras na jedna palete to jak pisza koledzy, wymiary moga byc podane nieprawdziwe.
Mój przyklad z dziś:
Ładunek wystawia 6 spedycji na giełdę .
Każda podala informacje 2 kartoniki do 50 kg.
Na zaladunku:
Drewniana skrzynia 144cm x 54cm x h60 cm oraz tuba 310 cm o średnicy 10cm.
Więc waga byla poprawna a reszta kosmos.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”