Podpisanie umowy o prace jako kierowca dostawczaka

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
deryl
Użytkownik
Użytkownik
Posty:36
Rejestracja:3 maja 2014, o 21:24
Samochód:renault master 2007r
Firma:własna działalność
Uprawnienia:B
Podpisanie umowy o prace jako kierowca dostawczaka

Post autor: deryl » 6 sty 2015, o 21:26

Zamierzam podpisać umowę o pracę jako kierowca KAT. B i chciałem się waz zapytać jakie badania będę musiał robić przy podpisaniu umowy o prace lub umowy zlecenia?

Wiem że przy Umowie o prace wymagane jest badanie u lekarza medycyny pracy.

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Podpisanie umowy o prace jako kierowca dostawczaka

Post autor: bambo » 7 sty 2015, o 01:27

Wszędzie gdzie się przyjmujesz żądają i wysyłają pracodawcy na badania tak jak piszesz do lekarza medycyny pracy z tym ze na kierowcę musi być uprawniony do badan kierowców ,musi być to na pieczątce niektórzy żądają tez psychotechnicznych orzeczenia psychologicznego ,ale to powinien pokryć pracodawca i wystawić skierowanie większość pracodawców ma swoich lekarzy do których kierują ,jak nie to sama wizyta u nas u samego lekarza medycyny pracy z uprawnieniami dla kierowców to koszt 50zl.Tylko jeszcze jak idziesz do takiego lekarza to niektórzy żądają podstawowego badania krwi i zdjęcie płuc a teraz podobno dodatkowo okulisty .To tyle w tym temacie z mojej strony .
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
krystinho
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:20 kwie 2016, o 19:06
Uprawnienia:B

Re: Podpisanie umowy o prace jako kierowca dostawczaka

Post autor: krystinho » 16 maja 2016, o 22:01

Użytkownikowi deryl moja odp pewnie się już nie przyda, ale może ktoś tu kiedyś zajrzy szukając odp na to samo pytanie.
Więc tak, ja robiłem badania dzisiaj, pracodawca wymagał ode mnie badania psychotechniczne (70zł), które polegały na rozwiązaniu kilku prostych zadań i rozmowie z psychologiem, a także ogólne badania wstępne (150zł). Badania wstępne składają się z: badanie poziomu cukru i ciśnienia, badanie okulistyczne, wywiad u neorologa. Ogólnie pół dnia w przychodni, kolejki, godziny czekania, a papiery podbijane przy baaaardzo znikomym zbadaniu przez lekarzy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
greg
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:1 maja 2016, o 16:46

Re: Podpisanie umowy o prace jako kierowca dostawczaka

Post autor: greg » 17 wrz 2016, o 15:41

ja miałem ekg spoczynkowe, rtg klatki, oczywiście zestaw lekarzy (okulista, laryngolog, neurolog i medycyna pracy) oraz psychotesty wraz z badaniem w ciemni, badanie refleksu, itp

Awatar użytkownika
arnold
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:29 paź 2016, o 16:40

Re: Podpisanie umowy o prace jako kierowca dostawczaka

Post autor: arnold » 3 lis 2016, o 13:28

Niestety co pracodawca, to inne badania :/
Raz na wozie, raz pod wozem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”