Oryginalna antena

Awatar użytkownika
Skorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:8 paź 2013, o 09:23
Oryginalna antena

Post autor: Skorek » 24 cze 2014, o 23:37

Witam posiadam w masterce kurnik spojkara i jest na nim oryginalnie antena od cb radia ale mam z nia problem gdyz radio sciaga słabo i jezeli auto minie mnie jadac w przeciwnym kierunku to zaraz sygnał sie urywa i ja a ni on mnie nie słyszy. Wie ktos moze czemu tak sie dzieje?

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Oryginalna antena

Post autor: FRONT242 » 25 cze 2014, o 08:07

Skorek pisze:Witam posiadam w masterce kurnik spojkara i jest na nim oryginalnie antena od cb radia ale mam z nia problem gdyz radio sciaga słabo i jezeli auto minie mnie jadac w przeciwnym kierunku to zaraz sygnał sie urywa i ja a ni on mnie nie słyszy. Wie ktos moze czemu tak sie dzieje?

Wywal ten " oryginalny " badziew , wstaw porzadna antene np. Sirio 800 turbo - krotki bacik ale do 5 - 10 km dziala dobrze , zalezy od terenu . Mam w Vito i w sprinterze . W vito uzywam tej anteny od 6 lat i zero problemow a w sprinterze od 2 lat . Jak trzeba to podciagnij mase kablem do kurnika do anteny i tyle . Taki problem co piszesz tez jest w innych kurnikach z od razu zamontowana antena np. kurniki jegger . Wstawiaja jakies tanie shity na zasadzie antena CB - sztuk 1 ... jakby nie mogli za pare groszy cos porzadnego dolaczyc , koszt 130 zeta za dobra antene np. SIRIO TURBO - " nie jest wielkie hallo " . Jezeli nie chcesz dziurawic kurnika i blach to zainstaluj w tej szczelinie jak sie otwiera maske od silnika, sa specjalne haki czy uchwyty ... ale mi to sie nie podobalo . Podstawa to PORZADNA antena .

http://allegro.pl/cb-antena-sirio-turbo ... 57802.html

Obrazek
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
agencik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:42
Rejestracja:14 mar 2014, o 21:12
Samochód:Renault :(
Firma:Dar-Trans
Uprawnienia:B, tram, sztapl,
Lokalizacja:Szczecin

Re: Oryginalna antena

Post autor: agencik » 28 cze 2014, o 13:21

Kolego miałem ten sam problem.
Specjalnie nabyłem dobre radyjko Lafayette (żadna rewelacja ale najlepsza marka) nawet z byle jaką anteną za 50zł.
Szukałem jeździłem po fachmanach od strojenia i każdy ręce rozkładał.
Znalazłem w miejscowości Oświęcim specjalistę pasjonata CB, zabrał radio na warsztat i okazało się że radio ma po przesuwane kanały.
Otworzył, nastroił i wszystko gra.

Lafayette Apollo Pro (230pln)
Antena noname 70cm na drzwiach kierowcy (50pln plus uchwyt na drzwi 24pln)
zasięg bez zakłóceń 18km (oświęcim - tychy)
Sie cita, sie wie.
Sie pyta, sie wie jeszcze więcej ;)
https://plus.google.com/107920073629536521308/about

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Oryginalna antena

Post autor: FRONT242 » 28 cze 2014, o 13:50

agencik pisze:Kolego miałem ten sam problem.
Specjalnie nabyłem dobre radyjko Lafayette (żadna rewelacja ale najlepsza marka) nawet z byle jaką anteną za 50zł.
Szukałem jeździłem po fachmanach od strojenia i każdy ręce rozkładał.
Znalazłem w miejscowości Oświęcim specjalistę pasjonata CB, zabrał radio na warsztat i okazało się że radio ma po przesuwane kanały.
Otworzył, nastroił i wszystko gra.

Lafayette Apollo Pro (230pln)
Antena noname 70cm na drzwiach kierowcy (50pln plus uchwyt na drzwi 24pln)
zasięg bez zakłóceń 18km (oświęcim - tychy)

:shock: + ;) = :lol:
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
ARAS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:66
Rejestracja:1 lis 2013, o 14:06
Samochód:vw crafter
Firma:własna
Uprawnienia:b,c adr

Re: Oryginalna antena

Post autor: ARAS » 28 cze 2014, o 15:46

KOLEGO DOBRA MASA I PO SPRAWIE CO DO ANTEN NIE POLECA ZE WZG.NA MOCOWANIE SIRIO SILVER te sirio co kolega poleca również dobre tylko baci z 1,2 zeby miał

Awatar użytkownika
Skorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:8 paź 2013, o 09:23

Re: Oryginalna antena

Post autor: Skorek » 7 lip 2014, o 17:50

Koledzy czy antena sirio 800 turbo na magnesie 14 cm dobrze będzie ściągać z maski? Jeśli tak to jak najlepiej przeprowadzić kabel żeby nie szpecilo wyglądu? Renault master 2013 rok

Awatar użytkownika
ARAS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:66
Rejestracja:1 lis 2013, o 14:06
Samochód:vw crafter
Firma:własna
Uprawnienia:b,c adr

Re: Oryginalna antena

Post autor: ARAS » 7 lip 2014, o 21:55

tylko nie model sirio silver odradzam

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Oryginalna antena

Post autor: jedi6667 » 9 lip 2014, o 19:24

Żeby antena dobrze spełniała swoją rolę musi mieć ekran a ekranem jest karoseria samochodu, kurnik jest z laminatu i jeśli antena jest przykręcona do niego to nie ma ekranu i jest wtedy lipa. Do tego zestaw powinien być wystrojony SWR międy 1 a 1,3 wtedy będzie bajka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”