Lodówka, chłodziarka, whatever

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.
Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: Maciek » 16 mar 2014, o 03:26

Każdy orze jak może. Wiadomo, że sprężarkowa lodówka najlepsza ale nie ukrywajmy, że to jest szpas. Można się wspierać taką "biedronkową" chociaż takie lodówki mają apetyt na akumulator. Ale Panowie z drugiej strony jak jeździmy busami, to w dzisiejszych czasach gdzie sklepy są na każdym rogu i niemalże czynny przez cały czas jaki problem podjechać gdzieś i zrobić zakupy w miarę chwilowych potrzeb. Nie trzeba ze sobą wozić 4kg mięsa przez trzy tygodnie w sprężarkowej lodówce, kiedy można podjechać do aldika i kupić sobie jakąś małą porcję na obiad. Co nie zmienia postaci rzeczy, że widział bym jakieś Waeco u siebie w aucie. Niezbędna rzecz.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: toper » 16 mar 2014, o 09:28

Witam, ja u siebie mam WAECO TC-21FL http://allegro.pl/lodowka-turystyczna-w ... 23173.html i to takie rozwiązanie pomiędzy marketowym szajsem za 200zl a kompresorami.
Chłodzi 30stopni poniżej temp otoczenia (faktycznie a nie tylko na papierku jak marketowe). Miałem poprzednio kompresorową Waeco ale nie mam potrzeby zamrażania tak więc to rozwiązanie jest ok. 700zl netto z szefem pogadacie napewno vat odliczy :)

Awatar użytkownika
stico80
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:25 mar 2014, o 09:26
Samochód:Peugeot Boxer L3H2
Firma:NOVICO
Uprawnienia:A,B

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: stico80 » 27 mar 2014, o 13:14

Ja polecam absorpcyjne lodówki. Wszystkie turystyczne to na tak zwane ogniwa peltiera czyli w zależności od podłączenia mogą chłodzić lub grzać. Niestety one schładzają zazwyczaj do 10 stopni poniżej temperatury otoczenia.
Lodówki agregatowe oczywiście są dobre ale potrzebują agregatu który jednak wydaje jakieś dźwięki. Nie mniej jednak mała agregatowa dobrej firmy zapewni dość cichą a zarówno wydajną pracę. Lodówka absorpcyjna w której do chłodzenia/mrożenia wykorzystywany jest gaz (amoniak). Zapewniają one bezdźwięczną pracę i bardzo dobre możliwości chłodzenia/mrożenia na trzech źródłach zasilania tj. 220/12/Gaz. Lodówki te są używane w przyczepach kempingowych i kamperach. Niestety podczas pracy na gazie potrzebują kominka odprowadzającego spaliny i kratki na świeże powietrze. U mnie w busie (Tajnos-Agentos czyli blaszanka przerobiona na kampera) właśnie taka śmiga, zazwyczaj pracuje na 12v ale jeśli stoję gdzieś weekend na dziko to przełączam na gaz. Do busa tego co będę śmigał na trasie wstawię taką i podłączę tylko na 12v. Lodówkę Elektroluksa czy polara można wyhaczyć już za 400 zł.

Awatar użytkownika
Amcia
Posty:140
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:34
Samochód:Citroen Berlingo
Lokalizacja:Rzeszów

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: Amcia » 13 mar 2015, o 22:16

O, zarzuć zdjęciami. Fajna rzecz. Mnie się co prawda już nie przyda, bo kończę powoli swoją przygodę, ale innym jak najbardziej. :)
Obrazek
Zapraszam na mojego bloga - http://www.amcia.busiarze.com.pl
Polub mnie na Facebooku! http://www.facebook.com/amcia.blog

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: jedi6667 » 22 mar 2015, o 13:59

Akcja, gość napisał post rok temu więc marne szanse na fotki.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: Wolf » 22 mar 2015, o 15:25


Awatar użytkownika
Sendula
Użytkownik
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:6 maja 2015, o 22:52
Samochód:Opel Movano/winda
Firma:Robi
Uprawnienia:b
Lokalizacja:Inowrocław/Europa

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: Sendula » 2 kwie 2016, o 00:16

Termoelektryczna, czy kompresorowa? Ktora bedzie wydajniejsza, a zarazem bardziej ekonomiczna dla aku?
Nie mam wymagan, żeby była bezdzwieczna,
Tatuś przerobil mi zwykla tyrystyczna, jak gdzies wyżej kolega polecił dodając dodatkowe 'coś tam', ale mimo dodatkowego bezp grzeje sie wtyczka i juz 2 trojniki poszly w śmietnik.
Wolf - chciałeś pomoc w wyborze, a dales mi teraz do myślenia dodajac linki... ;-)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: Wolf » 2 kwie 2016, o 09:00

powiem tak, za ok 900 pln widziałem lodówki na butle gazową jak i zasilanie z zapalniczki i 230v, to jest chyba najlepsze rozwiązanie, ew Waeco za ok 1000 termolektryczna obydwie będą działały podobnie, ideałem była by kompresorowa, ale to już wydatek ok 2000 pl

Awatar użytkownika
rossterr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:24 lip 2016, o 20:07

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: rossterr » 24 lip 2016, o 21:36

Jak radzi sobie akumulator z taką lodówką ?

Awatar użytkownika
Frank
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:2 lis 2017, o 15:42

Re: Lodówka, chłodziarka, whatever

Post autor: Frank » 2 lis 2017, o 15:47

Wiem, że nie do końca w temacie, ale szukam zwykłej lodówki, takiej domu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiś sprawdzony model, bo czytam takie artykuły http://frappe.pl/jakie-funkcje-oferuja-nam-lodowki/, ale nie ma tu żadnych konkretów. Z góry dzięki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lodówki, chłodziarki”