Szukam kierowców Leo Trans spod Milicza. Pomogę odzyskać Wasze pieniądze (dużo pieniędzy)

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
LeoTransSieWykolei
Posty:3
Rejestracja:7 sty 2020, o 13:01
Firma:LeoTrans
Szukam kierowców Leo Trans spod Milicza. Pomogę odzyskać Wasze pieniądze (dużo pieniędzy)

Post autor: LeoTransSieWykolei » 7 sty 2020, o 13:21

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów oraz przeglądających forum. Poszukuję kierowców, którzy byli lub są pracownikami tego obozu pracy. Sam tam pracowałem tylko 4 tygodnie. Jeździłem pod spedytorką o imieniu Anka. Kto tam pracował już wie o czym mowa :shock:

Od października 2018 miałem problem z odzyskaniem paru groszy. Firma robiła wszystko aby nie wypłacić mi tych pieniędzy. W związku z tym, że firma zatrudnia na najniższą krajową każdemu z was należą się diety. Ok 55 euro za każdą dobę w trasie.

Zgłosiłem się więc do PIP. W maju zeszłego roku PIP przeprowadziła kontrolę w tej firmie. Kontrolowali tylko moją sprawę bo mnie dotyczyło zgłoszenie. Okazało się, że firma Leo Trans jest mi dluzna nie tylko moje wynagrodzenie wynikające z umowy ale także delegacje. Pracowałem tam tylko miesiąc z czego w trasie byłem może z 18 dni. Za te 18 dni firma ma mi wypłacić prawie 7 tys zł za diety, mam to na piśmie z państwowej inspekcji pracy. Dla zainteresowanych mogę takie pismo wysłać na PW.

Zachecam gorąca wszystkich byłych jak i obecnych kierowców do złożenia e-skargi przez internet. Nawet nie musicie wychodzić zza kółka :) Jeśli ktoś tam przepracowal kilka miesięcy może mieć za miesiąc TURBO PREMIE :)

Ja zrobiłem zgłoszenie z Holandii w kwietniu. W maju już była decyzja.

Jeszcze kilka słów na temat pracy w obozie zwanym Leo Trans. Jazda po 30h to nic nadzwyczajnego. Samochody na 3.5T Iveco na bliźniaku (rama) po to, żeby się nie wyginaly od ładunków po 4 tony. Dostajecie mapę wbudowanych wag w Niemczech, które trzeba omijać. Podczas zaladunkow spedytorka kazała wmawiać mi Niemcom, że auto jest na 7T i pokazywać rubrykę z dowodu rejestracyjnego gdzie podana jest masa całkowita z przyczepą.

Z tego miejsca serdecznie pozdrawiam Panią Martę z Administracji.

Zapraszam wszystkich kierowców do kontaktu na PW. Podpowiem co i jak zrobić, żeby dobrze zarobić a się nie narobić.

Ja swoich pieniędzy jeszcze nie odebrałem, firma odmawia wypłaty na konto ponieważ wie, że jestem za granicą. Pracuje na kontrakcie i nie mam jak wziąć urlopu. Nie będę się fatygowal osobiście. Już prawie rok liczą się odsetki za zwłokę w wypłacie nie małej kwoty.

Awatar użytkownika
Ortalion Trenera
Użytkownik
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:13 kwie 2016, o 18:00
Samochód:Movano
Firma:Dziad na swoim
Uprawnienia:b,c,d,e

Re: Szukam kierowców Leo Trans spod Milicza. Pomogę odzyskać Wasze pieniądze (dużo pieniędzy)

Post autor: Ortalion Trenera » 7 sty 2020, o 19:48

LeoTransSieWykolei pisze:
7 sty 2020, o 13:21
....Podpowiem co i jak zrobić, żeby dobrze zarobić a się nie narobić.

Ja swoich pieniędzy jeszcze nie odebrałem....
Zalatuje mi tu opowieściami parkingowymi. :shock:

LeoTransSieWykolei
Posty:3
Rejestracja:7 sty 2020, o 13:01
Firma:LeoTrans

Re: Szukam kierowców Leo Trans spod Milicza. Pomogę odzyskać Wasze pieniądze (dużo pieniędzy)

Post autor: LeoTransSieWykolei » 7 sty 2020, o 20:40

Żadne parkingowe opowieści. Chcesz dawaj maila wyślę decyzję z inspekcji pracy.

Niestety w tym obozie pracy podpisujesz papier, że wypłatę odbierasz do rąk własnych. To mi utrudnia odebranie swoich pieniędzy. Nie będę jechał tyle kilometrów, żeby usłyszeć przyjdź jutro. Zrobiłem kolejne zgłoszenie do PIP, który sam wyjdzie na drogę sądową w moim imieniu.

Ja mam czas, nie spieszy mi się.

Nie mam nic do ukrycia, mogę odpowiedzieć na każde pytanie jawnie na forum.

Za przeladowane auta niebawem BAGi im się do dupy dobiorą . W wolnej chwili pracujemy nad tym z kolegą - z pochodzenia obywatel Niemiec.

To nie jest przeladowanie rzędu 500 czy 700 kg a 3 TONY! Kto weźmie za to odpowiedzialność jak kierowca kogoś zabije?

W Leo Trans były już 2 wypadki śmiertelne. Poganiany chłopak zasnął za kierownicą w nocy. Poszedł na czołówkę, z iveco został kawałek plandeki. Młodego chłopaka nie ma.

Pawel85
Posty:1
Rejestracja:7 sty 2020, o 21:31

Re: Szukam kierowców Leo Trans spod Milicza. Pomogę odzyskać Wasze pieniądze (dużo pieniędzy)

Post autor: Pawel85 » 7 sty 2020, o 21:37

Takiej perełki się nie spodziewałem. Aż konto założyłem. Kolego wysłałem Ci wiadomość na skrzynkę. Jeździłem tam. Ciekawy jestem ile w tym prawdy.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Szukam kierowców Leo Trans spod Milicza. Pomogę odzyskać Wasze pieniądze (dużo pieniędzy)

Post autor: 0liwski » 11 sty 2020, o 13:42

LeoTransSieWykolei pisze:
7 sty 2020, o 20:40
Żadne parkingowe opowieści. Chcesz dawaj maila wyślę decyzję z inspekcji pracy.
A chętnie zobaczę te decyzję.. podeślij na priw.
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Szukam kierowców Leo Trans spod Milicza. Pomogę odzyskać Wasze pieniądze (dużo pieniędzy)

Post autor: Wolf » 11 sty 2020, o 18:03

Z tego co patrzyłem to LEO-TRANS Sp. z o.o. Sp. K. więc sądzić się nimi możecie sprawy wygrywać, auta sprzedadzą innej firmie na papierze tą zlikwidują (ew. wypłacą tyle co mieli wkładu) i będzie nowa i tyle będzie z waszych pieniędzy. Tak że witamy w Polskich realiach i powodzenia.

LeoTransSieWykolei
Posty:3
Rejestracja:7 sty 2020, o 13:01
Firma:LeoTrans

Re: Szukam kierowców Leo Trans spod Milicza. Pomogę odzyskać Wasze pieniądze (dużo pieniędzy)

Post autor: LeoTransSieWykolei » 24 sty 2020, o 21:55

Proszę wybaczyć ale nie miałem ostatnio czasu więc tu nie zaglądałem. Kilka osób mi napisało na priv więc może wrzucę tu na forum tą decyzję. Oczywiście dane osobowe musiałem zacenzurować. Wrzucę link do zdjęcia może się wyświetli miniatura.

Niech sobie sprzedają spółki. Moje 8 tyś komornik z czegoś zlicytuje. Dziś dostałem nowe pisemko z PIP. Będą mieli nową kontrolę. Inspekcja pracy będzie mnie reprezentować w sądzie jeśli leo dziad trans się nie rozliczy. Ja im nie odpuszczę. Niech to trwa 5 lat :) mam czas.

Obrazek

Jeszcze jakieś dowody komuś trzeba? Poczytajcie troszkę prawo pracy. Jeśli ktoś ma na umowie O PRACĘ najniższa krajowa to MUSI mieć diety ok 55 euro dziennie na po za polska. To MUSI być zapłacone. Czy w leo dziad transie czy innej firmie. Wystarczy złożyć wniosek do PIP przez stronę internetową. To trwa 3 minuty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”