Uderzenie w zwierzynę

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Mralbert298
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:14 lis 2019, o 20:49
Samochód:Opel movano
Uprawnienia:B
Uderzenie w zwierzynę

Post autor: Mralbert298 » 14 lis 2019, o 21:01

Siemka jestem nowy na forum. Piszę bo mam pewien problem. Byłem w Finlandii z innym kierowcą (siedział obok mnie) wracaliśmy do Polski jechałem wolno ponieważ padał deszcz i zaczęło mroźić auto z drugiego pasa jechało na długich światłach. Niestety przed samą maską zauważyłem sarne zoaczolem hamować. Uderzylem ją z nie dużą siła lecz ucierpiała lekko maska lampa do wymiany i pas przedni. Znaku ostrzegawczego nie było przed dopiero po jednym km stał. Zgłosił sprawę szefowi i spedycji. Zwierzę uciekło. Wróciłem do polski odstawilem kierowcę którego zgarnołem bo sam miał kolizje. I teraz szef chce mi za to policzyć i to nie mało. I moje pytanie czy coś można z tym zrobić? Auto to Opel movano 2018 rok

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: jarekvolvo » 14 lis 2019, o 21:18

Zgłosiłeś zdarzenie tamtejszej policji ?? Co ma do tego drugi szofer. Szef chce liczyć za jego podwózkę czy za starty po kolizji ?

Awatar użytkownika
Mralbert298
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:14 lis 2019, o 20:49
Samochód:Opel movano
Uprawnienia:B

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: Mralbert298 » 14 lis 2019, o 21:25

Chciałem zgłosić szef zabronił bo czasu nie ma i szkoda żeby mu assistance zawyzyli. Kierowca drugi ma do znaczenia bo jest świadkiem zdarzenia. A szef chce liczyć za kolizje

Awatar użytkownika
Mralbert298
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:14 lis 2019, o 20:49
Samochód:Opel movano
Uprawnienia:B

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: Mralbert298 » 14 lis 2019, o 21:29

Wolał bym mieć coś z wypłaty. Bo ostatnia wypłatę płacił na raty i całej jesscze nie dostałem i tylko wymówek słucham. Chcę zmienić firmę w której pracuję bo mam dosyć czekania na stacji za pieniędzmi na paliwo

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: 0liwski » 14 lis 2019, o 22:09

Mralbert298 pisze:
14 lis 2019, o 21:29
Wolał bym mieć coś z wypłaty. Bo ostatnia wypłatę płacił na raty i całej jesscze nie dostałem i tylko wymówek słucham. Chcę zmienić firmę w której pracuję bo mam dosyć czekania na stacji za pieniędzmi na paliwo
Pytanie:
- czy byłeś trzeźwy w trakcie jazdy?
- czy pracodawca wie o jeździe z kolegą?
- czy przypadkiem nie robiliście sobie "beki" dla "beki" w trakcie jazdy?

Przykro nam.. ale to, że firma nie traktuje Cie poważnie - nie oznacza, ze masz traktować niepoważnie samochód, który odebrałeś protokołem zdawczo-odbiorczym...

To piwo musisz sam wypić.. Nie załatwimy za Ciebie Twoich spraw z szefem.
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: jarekvolvo » 14 lis 2019, o 22:27

Jeżeli nie masz protokołu zdarzenia od misiaków, to jesteś niestety w czarnej doopie, mimo "mania" na to wszystko świadka.
Jak słusznie prawi >Oliwski< - jak najszybciej zmieniaj firmę, bo szef może dopisać Ci wszelkie inne wady samochodu. On chce zjeść ciacho i mieć ciacho. Szkoda mu zgłoszenia - no, to da się zrozumieć - kasa. ale wtedy niech nie żąda nic więcej. Po to jest ubezpieczenie, by z niego korzystać. A jak płaci na raty - niech spier... - się buja. .
Miałeś kamerę ?
Ja zaliczyłem to samo tuż pod Kownem. Zatrzymałem miśków, napisali kwita, z tym do ubezpieczyciela, film na dowód i kuniec.
Jeszcze jak mi ktos podpowie, jak tu film umieścić, to będę wdzięczny do obrzydliwości... qurcze, tyle lat tu siedzę, a tego nie wiem.. :oops: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
Mralbert298
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:14 lis 2019, o 20:49
Samochód:Opel movano
Uprawnienia:B

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: Mralbert298 » 14 lis 2019, o 22:44

Szef o wszytskim wiedział bo to spedycja chciała żebym zabrał tego kierowcę. Byłem trzeźwy. I nie robiłem sobie jaj z kolegą on w tym czasie gadał z kimś przez telefon.

Awatar użytkownika
Mralbert298
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:14 lis 2019, o 20:49
Samochód:Opel movano
Uprawnienia:B

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: Mralbert298 » 14 lis 2019, o 22:45

Niestety kamery nie miałem. Chcę jak najszybciej zmienić pracodawcę bo tylko kończy się na obietnicach wszystko.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: jarekvolvo » 14 lis 2019, o 22:59

Może "misie" uda :

https://youtu.be/Fv-msSka0Y8

Trzecia minuta, 15 sekund. Zwierzątko niestety nie przeżyło :| , szybkość ok 65, misiaki jechali już od podobnej kolizji kilka minut wcześniej. Tam zwierzak przetoczył się przez całe auto - grillo, maska, szyby, dach, klapa tył... szkoda całkowita. U mnie zderzak, dwie chodnice, grill, halogeny... .

Awatar użytkownika
Mralbert298
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:14 lis 2019, o 20:49
Samochód:Opel movano
Uprawnienia:B

Re: Uderzenie w zwierzynę

Post autor: Mralbert298 » 14 lis 2019, o 23:05

To grubo kolego. U mnie dużej szkody nie było bo prędkość mała była.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”