Co z busami

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Charger
Posty:3
Rejestracja:10 wrz 2019, o 10:44
Samochód:Bus
Firma:PM TRANS Przybyła Ma
Uprawnienia:B
Co z busami

Post autor: Charger » 10 wrz 2019, o 10:56

Witam serdecznie.

Szukam porady co mógłbym zrobić z busami.
Na chwilę obecną jestem przewoźnikiem w jednej z firm kurierskich w oddziale Bielsko-biała. Posiadam cztery busy blaszki , kontener 8ep i kontener 8ep + winda.
Praca w kurierce coraz bardziej mnie denerwuje i powoli mam tego dość. Busy są leasingowane bo jak wiadomo jakoś zacząć trzeba jak się nic nie ma. Firmę prowadzę ponad dwa lata.
Moje pytanie jest następujące czy macie może jakiś pomysł gdzie możnaby było ulokować te samochody aby nadal na siebie zarabiały. Województwo śląskie i małopolskie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Co z busami

Post autor: Wolf » 11 wrz 2019, o 14:10

Jeśli to nie tajemnica, jakie masz terminy płatności, co ile wystawiasz fakturę, i ile ci zostaje miesięcznie z auta ?

Robertus_zg
Posty:1
Rejestracja:11 wrz 2019, o 17:15
Samochód:Master
Uprawnienia:B,c,c+E

Re: Co z busami

Post autor: Robertus_zg » 11 wrz 2019, o 17:20

Blaszki na początku pod Roberts.eu lub in Time ( spedycje ) a kontener i winda Acropol , Eurocargo Express , Maris Zielona Góra. Musisz pokabinowac te spedycje na start dobre bo kasę zapłacą i się nie ulatnia po 6 miesiącach

Charger
Posty:3
Rejestracja:10 wrz 2019, o 10:44
Samochód:Bus
Firma:PM TRANS Przybyła Ma
Uprawnienia:B

Re: Co z busami

Post autor: Charger » 16 wrz 2019, o 07:15

Faktury są wystawiane co dwa tygodnie z 14-dniowym terminem płatności, co do reszty z auta to szału nie ma tym bardziej że pracownicy w ostatnim kwartale to generują tyle dodatkowych kosztów że dokładam do interesu.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Co z busami

Post autor: Wolf » 16 wrz 2019, o 17:26

Charger pisze:
16 wrz 2019, o 07:15
Faktury są wystawiane co dwa tygodnie z 14-dniowym terminem płatności, co do reszty z auta to szału nie ma tym bardziej że pracownicy w ostatnim kwartale to generują tyle dodatkowych kosztów że dokładam do interesu.
terminy w porównaniu z międzynarodówka rewelacja, tutaj jak trafi się płatnika z 30 dni od terminu otrzymania fv to jest szybko, zazwyczaj jest mowa o 60 czyli realnych 3 miesiącach

ile realnie średnio ci zostaje z jednego auta ?

Charger
Posty:3
Rejestracja:10 wrz 2019, o 10:44
Samochód:Bus
Firma:PM TRANS Przybyła Ma
Uprawnienia:B

Re: Co z busami

Post autor: Charger » 16 wrz 2019, o 17:41

Realnie to do dwóch aut dokładam A z pozostałych mam ok 500 - 1000 zł...

Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B

Re: Co z busami

Post autor: astri » 26 wrz 2019, o 14:09

Co do terminów 14 dni to jest to prawda, sam miałem taką propozycję aby busa wstawić do firmy kurierskiej. Stawki od 270 zł netto za dzień na trasach miejskich do 320 zł netto poza miastem. Z tego co słyszałem to najlepiej się chyba wychodzi na kontenerze z windą bo cięższe ładunki się bierze i to zawsze lepiej niż blaszakiem dziennie jest 50-60 stopów lub więcej. Kierowcy wiadomo, robota jest szybka, nie obejdzie się prędzej czy później bez zarysowań auta, jakichś innych przygód, to jest już wkalkulowane w tempo pracy.

Transport leków jest dobry tylko potrzebna izoterma i agregat no ale jak masz leasing to trochę gorzej bo raczej Ci nie dadzą wsadzić agregatu i przerobić zabudowę w środku na izotermę.

https://www.olx.pl/oferta/farmacol-logi ... 278f8560c9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”