Tak se to wymyśliłem

Forumowe wysypisko śmieci. Tutaj znajdują się stare, niepotrzebne tematy.
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: Wolf » 5 sie 2019, o 13:18

Gremlas pisze:
5 sie 2019, o 11:53
Dzięki koledzy za porady.

Na dzień dobry będzie problem z leasingiem. Bo dla nowych firm wymagana wpłata to min 20%.

Musze się do informować jak wygląda sprawa z przejęciem leasingu na używane auto.
Stary jak nie masz 20% na wpłatę za za auto to z czym do ludzi ?, Przez pierwsze trzy miesiące wykładasz kasę, dopiero w 3/4 miesiącu zaczyna ci kasa spływać, a gdzie zaplecze na jakieś sytuacje awaryjne ? Jak sam jeździsz dla siebie to jedziesz kiedy masz kasę na paliwo czy ci się opłaca, przy pracowniku nie masz wyboru, bo każdy dzień przestany to są twoje straty, spedycja ma w dupie czy stoisz czy jedziesz, dal nie mają się słupki zgadzać, mi spedycja kilka razy po 5-9 dni auto przetrzymała bo niby nic nie było, a przecież realnie koszt auta to 100 pln dziennie + dniówka kierowcy, jak sobie wyobrażasz sytuację kierowca stoi 2 dni na "stand by", czeka na zlecenie, w końcu je dostaje i co ma walnąć 2000 km a on jest z butów wywalony bo zamiast spać i odpoczywać czekał na telefon, ku..a ile razy jest sytuacja że biorę zlecenie gdzie zał asap i dostawa asap, na załadunku kierowca dostaje info że ma czekać i czeka 8 czy 10 h, i co on czeka, a potem afera że nie daje rady bo mu oczy lecą bo biorąc zlecenie widzę trasę na 12h jazdy, i okazuje się ze mamy 22h bo człowiek czeka, nie śpi bo czeka kiedy mu będą kiwać ze może pod rampę podjechać.

No ale do rzeczy, znajdź wypłacalną spedycję która na piśmie zagwarantuje ci minimalny przebieg km płatnych w danej stawce. Bo to że ktoś ci obieca 10k km na miesiąc, to później się okaże że będziesz robił 6 albo 7k km miesięcznie, i z bomby idziesz pod wodą.

Awatar użytkownika
Gremlas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:2 sie 2019, o 18:04

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: Gremlas » 5 sie 2019, o 14:18

A co sądzisz na temat pracy na własnej działalności. Zwracana jest składka zus

https://www.olx.pl/oferta/kierowca-kat- ... zOelF.html

Sam zobacz proszę

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: Wolf » 5 sie 2019, o 15:16

Gremlas pisze:
5 sie 2019, o 14:18
A co sądzisz na temat pracy na własnej działalności. Zwracana jest składka zus

https://www.olx.pl/oferta/kierowca-kat- ... zOelF.html

Sam zobacz proszę
Tak się zastanawiam którego elementu naszej rozmowy nie rozumiesz ?? z założenia wychodzisz jak 3/4 innych ludzi kupie busa, zatrudnię człowieka i wstawię go pod spedycje, znajdę taką która oferuje 0,40 i będę zarobiony. Efekt jest taki że naszą jazdę pod spedycjami można podsumować tak jak wcześniej pisałem auta stoją po kilka dni bo się spedycji nie opłaca, spedycja liczy nam trasę 1200 km, kierowca pokonuje dystans 1450 km, tag go navi prowadziła, spedycja ma to gdzieś i płaci za 1200, takie sytuacje są notoryczne. Dalej będziesz jeździł pod jedną konkretna spedycją i ci nie zapłacą to znikasz, Leasing zabiera ci auto, ZUS i US gania za opłaty, a ty co przecież wszyscy jeżdżą dla spedycji. Tak, nasza pierwsza spedycja wisi mi równowartość mieszkania której nie mogę od lat mimo wyroków i komornika odzyskać, a ja tak jak ty myślałem że znalazłem gęś znoszącą złote jajka, a zamiast tego płaciłem leasingi, płaciłem paliwo, podatki, zusy, wynagrodzenia kierowcy, i co na papierze wszystko super, a w realu nie było by za co żyć gdyby nie inne profile działalności. Potem kolejna spedycja, jeszcze większe cięcia i przestoje, kolejna zagraniczna z polecani i co efekt podobny, z tym że realna stawka spadła już poniżej 0,30 i oczywiście znowu brak kasy.

Transportu nie da się załatwić wykładając kasę i licząc na cud od spedycji, trzeba samemu ogarnąć sytuację znaleźć własnych załadowców, samemu działać na giełdzie, tylko i wyłącznie wtedy przynosi to zamierzony efekt.

Wracając do zapytania odnośnie samozatrudnienia, ok, wszystko jest super do momentu pierwszych kontroli, taki układ miał by prawo bytu w momencie gdy masz ogarniętą papierologie, czyli, umowę najmu auta, CMR wypisywane na ciebie, paliwo tankowane na ciebie, wtedy jesteś w stanie udowodnić że nie jest to ukryty stosunek pracy inaczej będą wyciągać konsekwencje zarówno od kierowcy jak i firmy zlecającej.

Aha, jako podwykonawca to ty odpowiadasz za wszystko i ponosisz konsekwencje, za duża waga i mandat płacisz, chorujesz, nie pracujesz, nie zarabiasz. Wystawisz fakturę firma powie ci że kiedyś ci zapłaci i masz minę bo j/w zapłacić zus za siebie i podatki musisz a nikogo nie obchodzi że kontrahent ci nie zapłacił.

Awatar użytkownika
Gremlas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:2 sie 2019, o 18:04

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: Gremlas » 5 sie 2019, o 15:38

Dzięki kolego za uświadomienie.
W takim razie raczej zostanę na etacie i będę oczekiwał emerytury.
za dużo tego wszystkiego do ogarnięcia na raz.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: jarekvolvo » 5 sie 2019, o 16:20

Poczekaj z tymi lisingami, bo zaczniesz od dooopy strony. Najpierw zorientuj się, czy w Twoim rejonie jest zapotrzebowanie na transport, może jakieś niszowe wytwórnie \ styro, arch. ogrodowa, coś na chłodnie etc., \ Może akurat okaże się, ze będzie szansa na większą współpracę z partnerem strategicznym, dajacym stałe i konkretne zamówienia i dobrą kasę.
Rozpoczynanie działalności od kupna samochodu bez rozpoznania rynku \ na giełdę nie licz\ to strzał w kolano. Wydasz kasę, auto będzie stało i "żarło", a roboty nie będzie.
Druga sprawa to zapewnienie sobie PRAWDZIWYCH pracowników-Kierowców. Jak wspomniał Wilk, to droga przez mękę, chyba że masz juz jakiś zaufanych. Bo z przypadkowymi, to zapomnij... .

Awatar użytkownika
Gremlas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:2 sie 2019, o 18:04

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: Gremlas » 5 sie 2019, o 16:38

Nie mam nic. Nie mam kontaktów, kierowców.
Jakby się trafiła trasa po kraju to bym ojca wysłał bo jeździł na busie.

Rynek raczej osadzony.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: Wolf » 5 sie 2019, o 16:49

Gremlas pisze:
5 sie 2019, o 16:38
Nie mam nic. Nie mam kontaktów, kierowców.
Jakby się trafiła trasa po kraju to bym ojca wysłał bo jeździł na busie.

Rynek raczej osadzony.
Wg mnie jak chcesz się pobawić w transport a masz w miarę ludzką pracę na etacie, kup używaną blaszkę w maxi i pobaw się w przeprowadzki weekendowe lub po pracy, kasa w gotówce i to od razu i to nie mała, a z czasem możesz sobie temat rozwinąć, ew jakiś kontener z windą i jeśli prac do 15 to po niej możesz jakieś meble czy AGD ze sklepów porozwozić.

Awatar użytkownika
Gremlas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:2 sie 2019, o 18:04

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: Gremlas » 5 sie 2019, o 17:02

Praca jak praca, jest i se ja szanuje bo to główne utrzymanie.
Praca na 3 zmiany. Ale to chyba będzie miało sens.

Albo zostanę przy przewozie osób. Dzięki Panowie

Awatar użytkownika
Gremlas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:2 sie 2019, o 18:04

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: Gremlas » 6 sie 2019, o 09:54

Znalazłem spedycje po kraju
He he śmiech na sali.

Tygodniowo od Pn do pt między 1500 a 2500km

Dojazd do 50km po mojej stronie potem 90gr
Z towarem między 1 a 1,2zl.

Licząc że codziennie 50km na pusto trza dojeżdżać to jest koszt 600zl paliwa.

Przyjmując najniższa stawkę i minimum km tj 6000zl na miesiąc.

Paliwo 3600 minus 600za dojazdy

Zostaje całe 1800zl. Ha ha.

Na etacie mam 2x tyle.

Jakby zostało minimum 3500zl to jeszcze by dało radę.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Tak se to wymyśliłem

Post autor: jarekvolvo » 6 sie 2019, o 10:11

Czyli sam sobie odpowiedziałeś :)
I teraz pomyśl, jakbyś najpierw kupił auto, a potem tu zapytał ;)
Miłego dnia !!

Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”