Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
izam
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:10 lip 2019, o 14:28
Samochód:R.Master
Uprawnienia:AB
Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: izam » 10 lip 2019, o 14:45

Witam, dzień dobry.
Auto : Reanult Master dmc 3,5t
przyczepa : lekka 750kg.
Czy taki zestaw podlega ograniczeniom w ruchu tzw weekendowym w Niemczech?
Wyjazd tam w sobotę, powrót w niedzielę ?

Na jednej ze stron znalazłem taki zapis:
W każdą niedzielę obowiązuje zakaz jazdy na wszystkich drogach od północy do godziny 22:00 dla pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony oraz pojazdów ciężarowych z przyczepą niezależnie od masy,

od 6 lipca do 31 sierpnia w każdą sobotę od godziny 7:00 do 20:00 obowiązuje zakaz jazdy dla pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony oraz pojazdów ciężarowych z przyczepą niezależnie od masy, na następujących fragmentach dróg oraz autostradach:..........


Przerabialiście juz taki temat.
W powyższym zapisie brak doprecyzowania definicji samochodu ciężarowego.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Wolf » 10 lip 2019, o 15:15

izam pisze:
10 lip 2019, o 14:45
Witam, dzień dobry.
Auto : Reanult Master dmc 3,5t
przyczepa : lekka 750kg.
Czy taki zestaw podlega ograniczeniom w ruchu tzw weekendowym w Niemczech?
Wyjazd tam w sobotę, powrót w niedzielę ?

Na jednej ze stron znalazłem taki zapis:
W każdą niedzielę obowiązuje zakaz jazdy na wszystkich drogach od północy do godziny 22:00 dla pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony oraz pojazdów ciężarowych z przyczepą niezależnie od masy,

od 6 lipca do 31 sierpnia w każdą sobotę od godziny 7:00 do 20:00 obowiązuje zakaz jazdy dla pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony oraz pojazdów ciężarowych z przyczepą niezależnie od masy, na następujących fragmentach dróg oraz autostradach:..........


Przerabialiście juz taki temat.
W powyższym zapisie brak doprecyzowania definicji samochodu ciężarowego.
Precyzyjnie masz to w dowodzie rejestracyjnym zapisane, więc nie wiem jakiej definicji szukasz.

Awatar użytkownika
izam
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:10 lip 2019, o 14:28
Samochód:R.Master
Uprawnienia:AB

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: izam » 11 lip 2019, o 09:55

Wolf pisze:
10 lip 2019, o 15:15
izam pisze:
10 lip 2019, o 14:45
Witam, dzień dobry.
Auto : Reanult Master dmc 3,5t
przyczepa : lekka 750kg.
Czy taki zestaw podlega ograniczeniom w ruchu tzw weekendowym w Niemczech?
Wyjazd tam w sobotę, powrót w niedzielę ?

Na jednej ze stron znalazłem taki zapis:
W każdą niedzielę obowiązuje zakaz jazdy na wszystkich drogach od północy do godziny 22:00 dla pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony oraz pojazdów ciężarowych z przyczepą niezależnie od masy,

od 6 lipca do 31 sierpnia w każdą sobotę od godziny 7:00 do 20:00 obowiązuje zakaz jazdy dla pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony oraz pojazdów ciężarowych z przyczepą niezależnie od masy, na następujących fragmentach dróg oraz autostradach:..........


Przerabialiście juz taki temat.
W powyższym zapisie brak doprecyzowania definicji samochodu ciężarowego.
Precyzyjnie masz to w dowodzie rejestracyjnym zapisane, więc nie wiem jakiej definicji szukasz.
Ok, owszem taki zapis widnieje. Aczkolwiek w powyższym zapisie o ograniczeniach nie ma podanego warunku o DMC.
Przykładowo jeżeli weźmiemy pod uwagę np. typową osobówkę i tą sama osobówkę ale z kratką, to ten pierwszy będzie miał zapis jako osobowy, drugi zaś jako ciężarowy. Parametry dot. masy będą zbliżone albo identyczne.
I teraz jadąc tym pierwszym z przyczepą jest ok, ale już tym drugim z przyczepą to łapiemy się na ten zakaz?
Druga rzecz to podane 7,5 tony czego dotyczy. Masy własnej, masy rzeczywistej, dmc ? Pytania można mnożyć. Przepis powinien precyzyjnie to określać.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Wolf » 11 lip 2019, o 12:11

izam pisze:
10 lip 2019, o 14:45
Ok, owszem taki zapis widnieje. Aczkolwiek w powyższym zapisie o ograniczeniach nie ma podanego warunku o DMC.
Przykładowo jeżeli weźmiemy pod uwagę np. typową osobówkę i tą sama osobówkę ale z kratką, to ten pierwszy będzie miał zapis jako osobowy, drugi zaś jako ciężarowy. Parametry dot. masy będą zbliżone albo identyczne.
I teraz jadąc tym pierwszym z przyczepą jest ok, ale już tym drugim z przyczepą to łapiemy się na ten zakaz?
Druga rzecz to podane 7,5 tony czego dotyczy. Masy własnej, masy rzeczywistej, dmc ? Pytania można mnożyć. Przepis powinien precyzyjnie to określać.
Z powyższego rozumiem że nie masz bladego pojęcia a przepisach, tak więc w skrócie
Samochód ciężarowy to jest pojazd spełniający wymagane homologacje w celu ich wydania i czy to będzie seicento z kratko o ładowności 500kg, czy też 12 paletowe daily z windą o tej samej ładowności to jedno i drugie w myśl przepisów jest samochodem ciężarowym a oba oczywiście mieszczą się w DMC 3500kg.

Myślę że tej kwestii nie ma co omawiać bo to oczywiste, natomiast w DE w przypadku poruszania się pojazdem ciężarowym o dmc od 2.8 do 3.5t należy prowadzić kartę czasu pracy.

NP. Renault Trafic przeszklony 8-9os ma zapis samochód osobowy, a 2-6 osobowy może już mieść zapis ciężarowy, oczywiście obydwa maja te same dmc i przybliżone masy własne przy czym w myśl US od osobowego odliczysz 50% VAT, i tak samo od ciężarowego jeśli posiada więcej niż dwa rzędy siedzeń.

Co do masy, to wyobraź sobie każdy podaje DMC, i to jest wartość domyślna z której nikt ci się nie będzie tłumaczył, rozumiem że jak widzisz znak zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 2,5t to wjedziesz tam Masterem i powiesz policjantowi ze możesz bo nie masz ładunku na aucie i ważysz troszkę ponad 2t ?? Człowieku rusz głową.

Kolejna kwestia to w jakim celu jedziesz z przyczepą? wg prawa jeśli jest to wyjazd zarobkowy to Licencja + stały tachograf, jeśli prywatny to możesz próbować się tłumaczyć z tym że musisz udowodnić że to co wieziesz jest twoje a nie kolegi który siedzi obok bo będzie traktowane jako wyjazd zarobkowy.

Wg mnie lepiej przeładować auto o te 800kg niż ciągnąć za sobą ogon i mieć kontrolę. hasło "PRIVAT" od jakiegoś czasu już nie spełnia swojej funkcji a widzą o tym laweciarze którzy za brak tacho lub licencji polegli na kilka czy kilkanaście tysi eur.

PS. Pamiętaj że w PL z lekka przyczepą przy Masterce łapiesz się na Viatool

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Doktor » 12 lip 2019, o 10:05

Myślę Wojtek, że jednak powinno byc to jasno określone, czy rzeczywista czy DMC, znaki też rozróżniają te dwie masy.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Wolf » 12 lip 2019, o 12:24

Analizując ten wątek coraz mniej chce mi się pomagać ludziom, jeśli przekazuję informację to są one konkretne, jeśli ktoś uważa że znak o ograniczeniu wjazdu do np 3,5t oznacza że można wjechać tam pustą solówka bo na pusto waży mniej to już jego decyzja, jeśli komuś przekazuję się informacje ze auto z wpisem pojazd ciężarowy w dowodzie rejestracyjnym nim jest a ktoś pyta o to czy aby napewno to raczej już nie ma co komentować. To tak jak by patrzeć na asfalt i powiedzieć że jest czarny a ktoś stojący z boku powie że nie bo ma białe linie więc jest biały.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Doktor » 12 lip 2019, o 13:25

Ciężko znaleźć dwa znaki z takimi samymi wartosciami, przyjmijmy zo oba maja ta sama cyfrę, czy wg Ciebie oznaczają to samo ?

Wojtek, do Ciebie adresowałem pytanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2019, o 23:36 przez Doktor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ortalion Trenera
Użytkownik
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:13 kwie 2016, o 18:00
Samochód:Movano
Firma:Dziad na swoim
Uprawnienia:b,c,d,e

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Ortalion Trenera » 12 lip 2019, o 14:55

izam pisze:
10 lip 2019, o 14:45
....
Czy taki zestaw podlega ograniczeniom w ruchu tzw weekendowym w Niemczech?
Wyjazd tam w sobotę, powrót w niedzielę ?
Tak podlega.
W powyższym zapisie brak doprecyzowania definicji samochodu ciężarowego.

Definicja jest na przykład w Wikipedii:

https://de.wikipedia.org/wiki/Lastkraftwagen

Przetłumaczyłem ważne zdania:

- Małe ciężarówki i przerobione samochody do 3,5 tony (t).
- Lekkie ciężarówki o masie do 7,5 t (w skrócie: ciężarówki, skrót czasem używany jest również do lekkich ciężarówek i skonwertowanych samochodów do 3,5 t)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Wolf » 12 lip 2019, o 22:08

Ortalion Trenera pisze:
12 lip 2019, o 14:55
izam pisze:
10 lip 2019, o 14:45
....
Czy taki zestaw podlega ograniczeniom w ruchu tzw weekendowym w Niemczech?
Wyjazd tam w sobotę, powrót w niedzielę ?
Tak podlega.
W powyższym zapisie brak doprecyzowania definicji samochodu ciężarowego.

Definicja jest na przykład w Wikipedii:

https://de.wikipedia.org/wiki/Lastkraftwagen

Przetłumaczyłem ważne zdania:

- Małe ciężarówki i przerobione samochody do 3,5 tony (t).
- Lekkie ciężarówki o masie do 7,5 t (w skrócie: ciężarówki, skrót czasem używany jest również do lekkich ciężarówek i skonwertowanych samochodów do 3,5 t)
Taaa, ale i tak zaraz będzie no bo mam blaszaka Mastera o DMC 3,5t a może jednak nie jest to pojazd ciężarowy? to że w DR mam wpis "SAMOCHÓD CIĘŻAROWY" to nic, jak dla mnie to niech robi człowiek co chce i jak mu się podoba, być może będzie się poruszał drogami na których nie ma zakazu i nie ma co roztrząsać tej kwestii, tym bardziej że w pytaniu była kwestia interpretacji pojęcia samochodu ciężarowego.

Awatar użytkownika
izam
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:10 lip 2019, o 14:28
Samochód:R.Master
Uprawnienia:AB

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: izam » 15 lip 2019, o 14:17

Wolf pisze:
11 lip 2019, o 12:11

Z powyższego rozumiem że nie masz bladego pojęcia a przepisach, tak więc w skrócie.......
co do słuszności Twojego stwierdzenia dyskutować w tym momencie nie mam zamiaru.
Wolf pisze:
11 lip 2019, o 12:11
Co do masy, to wyobraź sobie każdy podaje DMC, i to jest wartość domyślna z której nikt ci się nie będzie tłumaczył, rozumiem że jak widzisz znak zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 2,5t to wjedziesz tam Masterem i powiesz policjantowi ze możesz bo nie masz ładunku na aucie i ważysz troszkę ponad 2t ?? Człowieku rusz głową.

.....oczywiście,że wjadę i tłumaczyć się nie będę musiał bo znak o którym napisałeś dotyczy masy RZECZYWISTEJ.
Wolf pisze:
11 lip 2019, o 12:11
PS. Pamiętaj że w PL z lekka przyczepą przy Masterce łapiesz się na Viatool
wiem , mam , korzystam kiedy zachodzi taka potrzeba
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, o 16:09 przez izam, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”