Busa z windą do jazdy po mieście

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
bobus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:13 cze 2019, o 21:22
Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: bobus » 13 cze 2019, o 21:24

Przymierzam się do zakupu busa do dystrybucji towaru po mieście ( w trasy sporadycznie, jeżeli już to 250 km max ), 8 pal kontener, ewentualnie plandeka koniecznie z windą. Może się zdarzyć, że do 1, 5t będzie musiał przerzucić. Kwota do 35000 netto. Jaka marka najlepiej się do tego nada i z jakim silnikiem?

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: Doktor » 14 cze 2019, o 00:53

Woły robocze są dwa pod 6 markami, Renault i Fiat, dla mnie są równorzędne, pewnie zaraz wyznawcy Mastera się odezwą i w czambuł potępią "trojaczki" :)
A co do silnika na miasto nie ma co szaleć 120-130 KM powinno wystarczyć i mniej spali takie auto.

Awatar użytkownika
bobus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:13 cze 2019, o 21:22

Re: Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: bobus » 14 cze 2019, o 06:19

ale trzeba chyba szukać czegoś na bliźniaku czy pojedyncza ośka wystarczy?

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: Doktor » 14 cze 2019, o 10:20

Kontener, winda i tylny most do bliźniaka, to ci 200-300 kg ładowności zostanie ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: Wolf » 14 cze 2019, o 13:31

bobus pisze:
13 cze 2019, o 21:24
Przymierzam się do zakupu busa do dystrybucji towaru po mieście ( w trasy sporadycznie, jeżeli już to 250 km max ), 8 pal kontener, ewentualnie plandeka koniecznie z windą. Może się zdarzyć, że do 1, 5t będzie musiał przerzucić. Kwota do 35000 netto. Jaka marka najlepiej się do tego nada i z jakim silnikiem?
Dystrybucja miejska i do 1,5t, jakoś mi to dziwnie, mam w tej kwestii troszkę inne doświadczenia, celował bym o tone więcej. Technicznie pod windę najlepiej coś na w miarę twardej ramie Ducato takiej wagi ci się nie wystraszy, ale patrząc na przebiegi to spalanie też jest bez znaczenia bo i tak będzie wysokie. Myślę że najrozsądniejsza opcja to Daily lub Sprinter niegłupi był by bliźniak, silnik bez znaczenia czy będziesz miał 100HP czy 200HP na mieści nic ci to nie zmieni, kolejna kwestia pomyśl na spokojnie czy nie kupić czegoś starszego EURO4 bez DPF, w cyklu miejskim i tak go zapchasz, Starsze daily 2.3 100 czy 130 z 2006 cię nie zawiedzie i nie bardzo jest tam co się zepsuć

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: Doktor » 14 cze 2019, o 17:07

Wojtek, wszystko co napisałeś to czysta prawda, ale jest haczyk, bliźniak, mocna rama (sprinter, daily) plus winda i zostaje 300 kg legalnej ładowności, choć nie przeczę, że 1500 kg dla tych autek to mały pikuś i lepiej tą wagę zniosą niż proponowane przeze mnie, ale inspektorki i policaje patrzą w papierki i na dokładkę wiedza co ile waży.

Awatar użytkownika
bobus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:13 cze 2019, o 21:22

Re: Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: bobus » 14 cze 2019, o 20:51

Nie chciałbym i nie za bardzo będę się godził na ładowanie więcej niż 1,5t . Wolałbym chyba jednak, żeby było mocniejsze/trwalsze czyli w takim razie muszę szukać Iveco albo Mercedesa na bliźniakach i żeby trochę odchudzić plandeka no i chyba słabszy silnik.
Od którego roku montowali DPFy w tych samochodach ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: Wolf » 14 cze 2019, o 22:12

bobus pisze:
14 cze 2019, o 20:51
Nie chciałbym i nie za bardzo będę się godził na ładowanie więcej niż 1,5t . Wolałbym chyba jednak, żeby było mocniejsze/trwalsze czyli w takim razie muszę szukać Iveco albo Mercedesa na bliźniakach i żeby trochę odchudzić plandeka no i chyba słabszy silnik.
Od którego roku montowali DPFy w tych samochodach ?
Postaraj się upolować takiego https://www.otomoto.pl/oferta/iveco-dai ... BVThx.html? powiem że warunki spartańskie, ale części dosłownie symboliczne ceny, byle zgnite nie było, te 2.3 136HP naprawdę ładnie szło, użytkowałem kilka miesięcy takiego tyle że maxi blaszkę na pojedynczym kole. Ew. takiego nowszy model, https://www.otomoto.pl/oferta/iveco-dai ... BY06W.html? ale też ogólnie dobra konstrukcja.

Awatar użytkownika
bobus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:13 cze 2019, o 21:22

Re: Busa z windą do jazdy po mieście

Post autor: bobus » 15 cze 2019, o 11:11

Myślałem bardziej o nowszych ( z resztą szukam nie starszego niż 10 letni )


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”