Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Awatar użytkownika
nbj
Użytkownik
Użytkownik
Posty:42
Rejestracja:21 kwie 2014, o 18:51
Samochód:ford
Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: nbj » 27 paź 2014, o 23:01

kupiłem jednak klebery 215/75/16 c index 116 2 komplety o decyzji przesądziła opinia 6 serwisów oponiarskich.
Nokiany - bardzo dobre opony ale były , są najlepsze na śnieg ale już na breję takie sobie ,sporo ( wszystkie 6 serwisów ) jest ostatnio reklamacji i bardzo ( !!!!) ciężko wywalczyć pozytywną reklamację. Cena na Nokiany w hurcie dla mnie około 460 zł brutto , Klebery kupiłem w cenie 391 zł brutto produkcja tegoroczna ciekawy bieżnik i pozytywne opinie. Na wiosnę jak będą zainteresowani dam opinię szacunkowy przebieg na komplecie do wiosny około 45 kkm auta ciężkie chłodnia kontener

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: FRONT242 » 7 lis 2014, o 11:09

nbj pisze:kupiłem jednak klebery 215/75/16 c index 116 2 komplety o decyzji przesądziła opinia 6 serwisów oponiarskich.
Nokiany - bardzo dobre opony ale były , są najlepsze na śnieg ale już na breję takie sobie ,sporo ( wszystkie 6 serwisów ) jest ostatnio reklamacji i bardzo ( !!!!) ciężko wywalczyć pozytywną reklamację. Cena na Nokiany w hurcie dla mnie około 460 zł brutto , Klebery kupiłem w cenie 391 zł brutto produkcja tegoroczna ciekawy bieżnik i pozytywne opinie. Na wiosnę jak będą zainteresowani dam opinię szacunkowy przebieg na komplecie do wiosny około 45 kkm auta ciężkie chłodnia kontener
No widzisz ... kazdy inaczej gada ... Jezdze pierwszy raz na NOKIANach , wypowiem sie na ten temat po zimie .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
symyrytyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:78
Rejestracja:17 gru 2013, o 11:33
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: symyrytyfy » 9 lis 2014, o 10:43

BFGOODRICH ACTIVAN WINTER

Jeździł ktoś na tym oponach? Jakieś opinie/sugestie?
Czytając komentarze w internecie nie wygląda źle, od tego cena jest ok.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: Doktor » 9 lis 2018, o 20:08

Ja kupuje najtańsze z renomowanych producentów do dostawczaków,a do osobówek mam swoje ulubione marki z tej wyższej półki i jak na 25 lat jazdy zawodowej te wybory się sprawdzają, ten rok z uwagi na polityke Michelena to rok Kormorana, bije ceną nawet chinoli i do dostawczaka to mój typ :).

Awatar użytkownika
Marecki_s
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:7 lis 2018, o 21:49
Uprawnienia:A, B, C, C+E

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: Marecki_s » 9 lis 2018, o 20:17

Duża część transportu w Norwegii używa Hankooki. Pomimo że to Koreański wyrób, to jednak przy tamtejszych zimach chwalą sobie.

Awatar użytkownika
Jacas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:26 mar 2019, o 21:03
Uprawnienia:B,C

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: Jacas » 26 mar 2019, o 21:12

Ja tam zostaję przy Yokohamach, żeby nie zmieniać mam całoroczne G015 Geolandar. Jak na razie 2 sezon, przelatane mają już blisko 60 tys.km. I całkiem nieźle sobie radzą. Nawet w cięższych warunkach jak śnieg czy deszcz było ok.

miki789
Posty:1
Rejestracja:29 maja 2019, o 11:22
Samochód:iveco

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: miki789 » 29 maja 2019, o 11:23

Rosyjskie opony do cięższych maszyn w dobrych cenach ma Autoset w Radomiu. Kupuję u nich regularnie (mam większe gospodarstwo z trzodą) i w sumie na te kilkadziesiąt opon które dotarły jedną musiałem tylko reklamować i przyjęli moje zastrzeżenia bezproblemowo. Fajny fachowy kontakt, znają się na rzeczy.

Awatar użytkownika
mazuer
Użytkownik
Użytkownik
Posty:90
Rejestracja:7 sty 2018, o 11:44
Samochód:Iveco Daily
Firma:Iveco
Uprawnienia:A, B, C, C+E

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: mazuer » 26 sie 2019, o 12:55

Cóż, ciężka sprawa. Wybór opon jest stosunkowo duży.A wiele osób też decyduje się na opony całoroczne.
Dostępen są przecież pony budżetowe, ze średniej półki czy klasy premium.
Ceny w przypadku określonych rozmiarówek potrafią się różnić czasami o 100 czy nawet więcej procent.
Warto porównywać, a jest przecież gdzie. Hurtowni i sklepów motoryzacyjnych Ci u nas dostatek. Proponuję sprawdzić np tutaj pod linkiem.

Awatar użytkownika
oliviaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:29 sty 2022, o 17:39

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: oliviaa » 26 kwie 2022, o 10:49

A czy ktoś z was może też doświadczenie z firmą https://alleopony24.pl/20-opony-przemyslowe ? Bo ja słyszałam ostatnio, że oni mają różnorodne opony i to pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Także byle czego tam się na pewno nie kupi... Nie tylko samochodowe macie tam opony, ale również przemysłowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Koła / Opony”