Pierwszy wyjazd - navi itp

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Majas9
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:15 wrz 2018, o 09:11
Uprawnienia:B
Pierwszy wyjazd - navi itp

Post autor: Majas9 » 23 wrz 2018, o 16:19

No i dobra - zatrudnienie za mną.
Założyłem niedawno temat czy to na pewnych warunkach się opłaca czy nie, na podst. komentarzy wyciągnąłem wnioski takie, że... od czegoś trzeba zacząć i tak oto pon/wt ruszam w pierwszą trasę.
Auto VW Crafter 10ep z możliwością podniesienia paki, wiec gabaryt dość niezły , zakupy zrobione (dzięki forum ;) ogarnąłem niemalże już wszystko).
Pozostała mi tylko jedna kwestia ws. ktorej nie znalazłem nic.
Jak najwydajniej korzystać z nawigacji? Ustawiać odcinki od np. punktu do punktu (stacje paliw itp.) czy od razu wklepywac adres, dajmy na to 1500km i po drodze na bieżąco szukać kibli, lazienek, zakupów...
Chodzi mi o najlepszą wydajność droga/czas i pomyślałem o jeździe na 2 nawigacje. Jedna od pracodawcy, na całą trasę od załadunku do rozładunku a moja (sygic cała eu) na punkty poi itp.
Proszę o rady fachowców :)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Pierwszy wyjazd - navi itp

Post autor: jarekvolvo » 23 wrz 2018, o 16:58

Pomysł niezły, zwlaszcza na początek. Swoją navi znasz, jesteś przyzwyczajony do niej, druga da Ci wgląd w "całokształt" trasy i podgląd - ile zostało. Wybieraj opcje "najszybsze", bo "najkrótsze" nieraz prowadzą przez ogonowo.. . Łazienki i tak znajdziesz przy stacjach, a i większość parkingów też ma jakieś tojtojki.. .

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pierwszy wyjazd - navi itp

Post autor: Wolf » 23 wrz 2018, o 17:00

Majas9 pisze:No i dobra - zatrudnienie za mną.
Założyłem niedawno temat czy to na pewnych warunkach się opłaca czy nie, na podst. komentarzy wyciągnąłem wnioski takie, że... od czegoś trzeba zacząć i tak oto pon/wt ruszam w pierwszą trasę.
Auto VW Crafter 10ep z możliwością podniesienia paki, wiec gabaryt dość niezły , zakupy zrobione (dzięki forum ;) ogarnąłem niemalże już wszystko).
Pozostała mi tylko jedna kwestia ws. ktorej nie znalazłem nic.
Jak najwydajniej korzystać z nawigacji? Ustawiać odcinki od np. punktu do punktu (stacje paliw itp.) czy od razu wklepywac adres, dajmy na to 1500km i po drodze na bieżąco szukać kibli, lazienek, zakupów...
Chodzi mi o najlepszą wydajność droga/czas i pomyślałem o jeździe na 2 nawigacje. Jedna od pracodawcy, na całą trasę od załadunku do rozładunku a moja (sygic cała eu) na punkty poi itp.
Proszę o rady fachowców :)
Tak żebym zrozumiał, skoro dla przykładu załadunek masz w Hamburgu, dostawę masz do Paryża, to po cholerę ci punkty pośrednie, pojedzie po drodze do Lyonu czy Berlina bo tam fajny kibel jest ?, zaczniesz sobie robić wycieczki to oberwiesz obciążenie za paliwo i będziesz psioczył że na dziada trafiłeś a to że go okradasz z paliwa to będzie dla ciebie nie istotne ??

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Pierwszy wyjazd - navi itp

Post autor: jarekvolvo » 23 wrz 2018, o 17:15

Wiesz, skoro jedzie pierwszy raz i na razie nie umie zakrzywić czasoprzestrzeni - niech lepiej widzi dwie, będzie spokojniejszy. Jedną zapnie na stałe, a na swojej może sobie kombinować do woli.. .

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Pierwszy wyjazd - navi itp

Post autor: BoberKSG » 23 wrz 2018, o 17:15

Wolf jestem pewny że nie zrozumiałeś postu kolegi.
Co do tematu. Zawsze warto mieć przy sobie dwie Navi jeśli istnieje taka możliwość. Twój pomysł nie jest zły. Przede wszystkim wpisz sobie od razu punkt docelowy, będziesz widzieć jak Ci kilometry uciekają, itp.
Po drodze znajdziesz wszystko co Ci będzie potrzebny. Będziesz mijał dziesiątki stacji paliw, sklepów - nie będziesz właściwie musiał zjeżdżać z trasy by zrobić zakupy czy skorzystać z WC.
Zaznaczaj sobie punkty na bieżąco (jako ulubione, pinezki): współrzędne z parkingów, ciekawe miejsca. Będziesz najprawdopodobniej nie raz potrzebował tych miejsc, a jak wiadomo pamięć nie jest niezawodna ;).
Szerokości!
Kiedy wyjeżdżasz, wiesz już?
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Majas9
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:15 wrz 2018, o 09:11
Uprawnienia:B

Re: Pierwszy wyjazd - navi itp

Post autor: Majas9 » 23 wrz 2018, o 19:00

Ekstra, juz myślałem ze jestem az zbyt "przejęty" że chcę na 2 navi jechać :D
Wyjeżdżam prawdopodobnie we wtorek, może nawet i jutro po południu, zależy jak tam się spedycja spisze.
A z tymi stacjami niby pryszcz, wszędzie są ale ten crafter ma +/- 75L w baku i te stacje odwiedzać będę częściej niż myślałem.
Gdzie trafię na start? Tego też nie wiem, widziałem aktualną mapę busów firmy w europie no i są one dosłownie wszedzie to i sie na żaden konkretny kraj nie nastawiam bo już wiem że do końca roku mogę zwiedzić każdy.
Dzięki za info, napewno będę zapisywać na swojej punkty z prysznicami, pralkami to może w swoim czasie zrobię z tego jakąś mapke dla reszty no i oczywiście potwierdzal że przejade wszedzie z wymiarami auta.
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”