HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Behemod
Posty:2
Rejestracja:19 wrz 2018, o 23:40
Samochód:IVECO
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Warszawa
HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: Behemod » 20 wrz 2018, o 01:47

Witajcie! Za miesiac startuje w tej branży. Objazdy po calej Europie ( z wylaczeniem na wschod od Polski). Poniewaz jestem osoba, ktora na co dzien uprawia sport, ciekaw jestem jak to wyglada gdy jest sie w trasie. Czy np zdarzylo sie wam zalozyc buty do biegania i przebiec konkretny dystans w okolicy miejsca waszego postoju? Czy planujac postoj macie na uwadze by bylo to w miejscu, w ktorym bezpiecznie mozna pobiegac ?( okoliczny las, albo sasiedztwo zbiornika wodnego, ewentualnie szlak biegowy nad rzeka).
Ponadto czy planujac przerwe (np weekendowa) myslicie o znalezieniu basenu, w ktorym mozna byloby poplywac dla relaksu, albo podtrzymania formy?

I kwestia higieny czyli PRYSZNICE. Jak znalezc postoj z dostepem do prysznica? Czy jest jakas mapa, na ktorej oznaczone sa miejsca z dostepem do prysznicow? Czy placac mam nielimitowana wode, czy tak jak na campingach sa zetony, ktore pozwalaja korzystac tylko przez 3 minuty? Jak jest z czystscia pod tymi prysznicami? Czy jest tam dostep do biezacej , cieplej wody czy raczej bojlery lup podgrzewacze, ktore stwarzaja ryzyko,ze kilka osob przede mna wyczerpie zapas cieplej wody i przyjdzie mi sie myc w zimnej.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: jarekvolvo » 20 wrz 2018, o 15:19

Na Europie Zachodniej praktycznie nie ma problemu z prysznicami . Zwykle czysto i.raczej bez ograniczeń, opłata około 2.50€ (nie zawsze,.nieraz za free.. .
Bałkany, Rumunia, Bułgaria, Grecja gorzej, choć w Gr nie ma problemu jeśli poprosisz na pompie o możliwość skorzystania z węża chowając się za autem. Jednak zawsze na wszelki wypadek mam na pokładzie baniak 20 litrów z wężykiem odpowiedniej długości a dodatkowo 5 litrowy opryskiwacz ogrodniczy ciśnieniowy z długą końcówką jako zastępczy prysznic poza autem.
I oczywiście masa chusteczek nawilżanych do higieny osobistej na bieżąco... .

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: BoberKSG » 20 wrz 2018, o 17:17

jarekvolvo pisze:Na Europie Zachodniej praktycznie nie ma problemu z prysznicami . Zwykle czysto i.raczej bez ograniczeń, opłata około 2.50€ (nie zawsze,.nieraz za free...
Przeważnie 3€, w DE w niektórych miejscach taniej/drożej . Tak, nie ma problemu z prysznicami.
Nie zgodzę się co do czystości, ogólnie syf, szczególnie FR, ES, P i UK.
Jeśli będziesz się bujal po Francji płatnym autostradami to tam masz darmowe prysznice o bardzo wysokiej czystości wokół
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: jarekvolvo » 20 wrz 2018, o 17:30

No, kwestia wyczulenia:) ogólnie obowiązkowe klapki i jeśli grzyb ze ściany nie łapie za jajka to ok :)

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: BoberKSG » 20 wrz 2018, o 17:37

jarekvolvo pisze:No, kwestia wyczulenia:) ogólnie obowiązkowe klapki i jeśli grzyb ze ściany nie łapie za jajka to ok :)
Wiesz generalnie wszystko "wychodzi" po czasie ;)
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E

Re: HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: andkor » 21 wrz 2018, o 22:41

jak koledzy soabie radza z jacami ??
mam ciagle problemy i pewnie jakas egzeme ,mam zawsze pod reka srodek anytseptyczny a jajaca smarowalem sie juz roznymi masiciami , kremami , pudrowalem ale co chwile mnie jajca swecdza a jak sie podrapie najczesicej nie umytymi rekami to cos sie po kilku dniach zaraz dzieje . Dodam ze na dupczenie po drodze sie nie zatrzymuje .
Latem jedze w luznych bokserkach ale teraz zaraz to bedzie znowu kicha . ;)
u doktora tez bylem zapisal mi clotrimasol ktory pomaga ale to nie jest to .
a.. moze jaca zdekapitowac i bedzie po problemie ?? ;)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: jarekvolvo » 22 wrz 2018, o 10:55

andkor pisze:jak koledzy soabie radza z jacami ??

a.. moze jaca zdekapitowac i bedzie po problemie ?? ;)
Tak, to jest rozwiązanie... .

A tak na poważnie, zacznij od porządnego wyprania fotela, i to nie pianką w sprayu, a dobrym odkurzaczem piorącym w specjalistycznej firmie - poproś o dezynfekcję pokrycia.
Na bieżąco stos chusteczek nawilżanych, po każdym sikaniu wycieranie łba i wora, na postoju opryskiwacz np. mały Kwazar i dokladne mycie.
Poza tym, wizyta u DOBREGO dermatologa - clotrimazolem to sobie zawiasy można smarować. Z resztą maść przy nieruchomym trybie pracy - siedzenie wiele godzin i "grzanie" wora przyniesie więcej szkody niż pożytku. Musisz ustalić, czy nie masz jakiejś alergii czy grzybicy, może do tej pory leczyłeś skutek, a nie przyczynę... . Może sprawa tkwi głębiej w organiźmie....

Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E

Re: HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: andkor » 27 wrz 2018, o 21:59

Moze masz racje z tym doktorem bo cos chyba jest nie tak . Zazywam od kilku lat leki na migotanie przedsionkow i na nadcisenie tzw B-tablokery. I to chyba jest przyczyna bo mam jeszcze inne problemy skorne .

Awatar użytkownika
Łabądź02
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:8 cze 2022, o 17:20

Re: HIGIENA ORAZ AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Post autor: Łabądź02 » 19 gru 2023, o 12:35

Po pracy na rower i już ;) Można łatwo znaleźć czas. Tylko kup dobrej jakości strój, żebyś sobie nie narobił biedy: https://forzasport.pl/kategoria/stroje-kolarskie/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”