Pierwsze zatrudnienie - prośba o waszą opinię

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Majas9
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:15 wrz 2018, o 09:11
Uprawnienia:B
Pierwsze zatrudnienie - prośba o waszą opinię

Post autor: Majas9 » 15 wrz 2018, o 09:27

Witam wszystkich, jestem nowy na forum jak i w zawodzie.
Sprawa wygląda następująco:
Mam ofertę pierwszej pracy jako kierowca na terenie EU do 3.5t. Przewertowałem na forum już wiele tematów nt. zarobków świerzaków jak i doświadczonych osób i dalej nie mogę określić samemu sobie, czy mi się to opłaca lub też nie, dlatego przedstawiam warunki i proszę o opinie.
System 3/1, pozniej moge i dlużej, pierwsza umowa o pracę na miesiąc a później zobaczymy (na msc bo bez doświadczenia).
2100brutto plus dieta, na terenie EU 25eu a w kraju jakieś grosze, aczkolwiek to tylko 2 dni (wyjazd, zjazd).
1500-1600zl netto z umowy o pracę + 100zł dziennie, za 21 dni trasy wychodzi +/- 3500 zł za trasę czyli niecałe 170zł dniówki.
Firma jest dość spora, jeśli nawet nie naprawdę duża jak na mój region a zarobki proponują takie a nie inne z powodu braku doświadczenia.
Później zarobki regulują wzwyż za pomocą podnoszenia stawki umowy o pracę.
Biorąc pod uwagę brak doświadczenia i moje przełamanie lodów w tym zawodzie to czy to wgl. się opłaca?
Niby później stawka idzie w górę, ale nie mam pojęcia na jakich zasadach, po jakim okresie czy w jak dużych kwotach.
Warto wziąć to w ciemno a później starać się o podwyżkę czy darować sobie i dalej szukać?

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Pierwsze zatrudnienie - prośba o waszą opinię

Post autor: BoberKSG » 15 wrz 2018, o 10:01

Witaj,
jeśli mogę Ci doradzić to nie bierz tej roboty, z dwóch względów :
1.Śmieszny system wynagrodzenia, porównaj z innymi firmami. Niekoniecznie z okolicy. Spróbuj z dalszego regionu. Kwestia jednorazowego dojazdu do biura przed pierwszą trasą, później auto u Ciebie.
2.Zadaj sobie pytanie czy jesteś gotowy na europejską eskapade na 3 tygodnie? Zapewne wierzysz że dasz radę, ale musisz wiedzieć że to pełna odpowiedzialności praca. Może zacznij na trasach krajowych kilka miesięcy? Poznaj charakterystykę pracy?
Wiesz, ogólnie rzecz biorąc nawet jako świeży w branży nie wzialbym takiej oferty.
Znasz chłopaków, którzy w tej firmie jeżdżą dłużej? Jak u nich wygląda kwestia kasy? Popytaj, pogadać ale wg mnie szukaj dalej.
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Pierwsze zatrudnienie - prośba o waszą opinię

Post autor: BoberKSG » 15 wrz 2018, o 10:04

Jeśli jesteś zainteresowany krajówka to zostaw mi namiar i napisz skąd jesteś na PW ;) może pomogę
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Majas9
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:15 wrz 2018, o 09:11
Uprawnienia:B

Re: Pierwsze zatrudnienie - prośba o waszą opinię

Post autor: Majas9 » 15 wrz 2018, o 10:18

Bober,
nie znam ludzi aczkolwiek kierowców maja naprawdę sporo wiec gdyby było aż tak mocno do dupy to raczej by nie jeździli.
A na EU chcę bo czuje się tam dość pewnie (jeździłem osobówką, ang. biegły i niemiecki niemalże również, przewijalem sie tam po różnych magazynach itp.) a mam też kilka kontaktów które z doświadczeniem za kółkiem w EU mogą za parę lat zdziałać coś większego. Krajowego wgl. nie biorę pod uwagę bo właśnie tutaj siebie nie widzę.
Szukam od paru msc i albo doświadczenie albo papa albo 180zl dniówki u gościa co ma biuro w bloku i 3 auta.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Pierwsze zatrudnienie - prośba o waszą opinię

Post autor: BoberKSG » 15 wrz 2018, o 11:07

Majas,
jeżeli jesteś gotowy na Europę to goń po jej drogach ;)
Tylko żebyś się nie zrazil co do wynagrodzenia to poszukaj pracy z dniowka bądź też z gwarantowany MINIMUM za wyjazd. I nie słuchaj co poniektórych kolegów z branży na parkingach, którzy "zarabiaja" 7 z przodu, są co week na chacie A od Ciebie chcą byś ich fajkami czestowal ;)
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Pierwsze zatrudnienie - prośba o waszą opinię

Post autor: 0liwski2nd » 15 wrz 2018, o 17:15

BoberKSG pisze:Majas,
jeżeli jesteś gotowy na Europę to goń po jej drogach ;)
Tylko żebyś się nie zrazil co do wynagrodzenia to poszukaj pracy z dniowka bądź też z gwarantowany MINIMUM za wyjazd. I nie słuchaj co poniektórych kolegów z branży na parkingach, którzy "zarabiaja" 7 z przodu, są co week na chacie A od Ciebie chcą byś ich fajkami czestowal ;)
Wszystko sie zgadza... ale zauważ że kolega jest kompletnie zielony... nie ma żadnego doświadczenia.... Taka stawka 170 na dzień dla kompletnego laika nie jest złe na początek..
Sam wiesz, ze Ty mając super bogate doświadczenie nie dostaniesz od ręki 220 dniówki... Kilka lat na to musiałeś popracować...

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Pierwsze zatrudnienie - prośba o waszą opinię

Post autor: BoberKSG » 15 wrz 2018, o 17:31

Oliwski i vice versa. Tak jest w tej branży.
Ale jednak zaczynając wolałbym usłyszeć "masz dniowki 170 polskich zlotych" aniżeli oglądając zawiłych równań, przypuszczen, premii, itp. po których dniowka też wychodzi powiedzmy 170zl Ale po spełnieniu kilku warunków.
Zresztą premia za tzw spalanie to jest dla mnie też kpina, bo wiemy że niekiedy (praktycznie częściej niż rzadziej) trzeba przycisnąć te 10-20zl km/h więcej żeby przy intensywności zleceń mieć te 2-3h więcej na sen czy normalny obiad z odpoczynkiem.
Po prostu..
Niech czarne pozostanie czarnym, ale niech białe nie będzie różowym
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”