UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z
Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: 0liwski2nd » 16 lip 2018, o 22:25

TROLL pisze:Czyli dla Ciebie czarna to czarne , a białe to białe :)
Nie jest to oczywistą oczywistością , gdyż nasz Wódz ( oby żył wiecznie ) Jarosław ma na to inne spojrzenie . :lol: :lol:
To co Ty choopie robisz za Odrą jak Cie ten wódz tak sie podoba... :lol:

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: TROLL » 17 lip 2018, o 09:46

Mnie mój Drogi Kolego Wódz wany gdzieniegdzie Naczelnikiem imć Genarlsimus Jarosław nie podoba sie , jego banda również

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: piotr152 » 18 lip 2018, o 09:07

nie bardzo rozumiem w aucie nie było GPS-a?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: Wolf » 18 lip 2018, o 11:04

piotr152 pisze:nie bardzo rozumiem w aucie nie było GPS-a?
Na allegro za 200pln kupujesz zagłuszacz, a co dopiero sprzęt dla zawodowców.

Awatar użytkownika
PrzemekDob
Użytkownik
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:21 maja 2018, o 09:21
Samochód:Iveco Daily
Firma:Elixir
Uprawnienia:b
Lokalizacja:Częstochowa

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: PrzemekDob » 18 lip 2018, o 12:04

Zwykle aluminium np. puszka daje rade utrudnić pracę GPS. A druga wersja która stała się w mojej byłej firmie sygnał był do pewnego czasu a dokładnie do parkingu przy lesie gdzie pojechali sprawdzić i znaleźli GPS zdemontowanego.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: detectivus » 19 lip 2018, o 08:14

GPSa nie miałem z kilku powodów:
Primo: nie był mi potrzebny, jak klient wymagał trasy że śledzeniem online to odpalałem aplikację na telefon i załatwione.
Secundo: ten konkretny samochód działał trochę jak klatka Faradaya, dobry odbiór satelit był tylko przy szybie.
Tercio: zobacz sobie w TV czy na necie czym teraz dysponują złodzieje, stawiają w aucie "jeża" czyli wielopasmowy generator zakłóceń i mają święty spokój - choć jadąc takim autem nie da się nawet słuchać radia...

Generalnie nadzieję że auto się jednak - między innymi dzięki Waszej pomocy - znajdzie, choć tylko ona mi w tej chwili została, bo zarówno policjant jak i gość z leasingu są zdania, że szans raczej nie ma. Sprawa w toku, będę informował.
Tymczasem pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: Wolf » 19 lip 2018, o 09:35

detectivus pisze:GPSa nie miałem z kilku powodów:
Primo: nie był mi potrzebny, jak klient wymagał trasy że śledzeniem online to odpalałem aplikację na telefon i załatwione.
Secundo: ten konkretny samochód działał trochę jak klatka Faradaya, dobry odbiór satelit był tylko przy szybie.
Tercio: zobacz sobie w TV czy na necie czym teraz dysponują złodzieje, stawiają w aucie "jeża" czyli wielopasmowy generator zakłóceń i mają święty spokój - choć jadąc takim autem nie da się nawet słuchać radia...

Generalnie nadzieję że auto się jednak - między innymi dzięki Waszej pomocy - znajdzie, choć tylko ona mi w tej chwili została, bo zarówno policjant jak i gość z leasingu są zdania, że szans raczej nie ma. Sprawa w toku, będę informował.
Tymczasem pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Nie traktuj tego jako złośliwość, ale upływ czasu powoduje że szanse odnalezienia są nikłe, aczkolwiek może go gdzieś schowali i w trakcie wyprowadzki go upolują, ale niestety podzielam zdanie policji i leasingu że szanse są mniej niż mikre, aczkolwiek nie jest to osobówka która na auto wstawisz i schowasz, a z kolei jest to niskie auto w 3m widzę się mieści więc na naczepie typu mega go wcisną :(. Ja bym raczej w tym momencie szukał w wypożyczalni małej lodówki lub kupił na szybko jakąś starą używkę żeby klienta nie stracić i w międzyczasie nowe auto zamawiał :(. Przepraszam że tak piszę ale wydaje mi się to najlogiczniejszym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: Wolf » 26 lip 2018, o 11:14

denzo pisze:No zawsze jest pewien dylemat, ubezpieczać od kradzieży czy nie ubezpieczać od kradzieży. W niektórych sytuacjach gdy auto rzeczywiście narażone jest na kradzież (w statystykach powszechnie wiadomo, które auta są chętnie kradzione a które są na dole listy), to ubezpieczenie od kradzieży warto wykupić. Trzeba by tylko porównać, jakie są koszta związane z ubezpieczeniem w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.
Druga opcja, to trzymanie auta na strzeżonym parkingu, wówczas odpowiedzialność za auto ponosi właściciel parkingu.
Auto na 100% było ubezpieczone od kradzieży, tak jak 99,99% auto w wieku do 3 lat i tutaj nie ma co dyskutować, dla mnie nawet jak by ktoś kupił takie auto za gotówkę i nie wykupił AC był by skończonym kretynem, w pozostałych przypadkach jest to obowiązkiem kredyto/leasingo biorcy.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: detectivus » 26 lip 2018, o 12:41

Wolf pisze:
denzo pisze:No zawsze jest pewien dylemat, ubezpieczać od kradzieży czy nie ubezpieczać od kradzieży. W niektórych sytuacjach gdy auto rzeczywiście narażone jest na kradzież (w statystykach powszechnie wiadomo, które auta są chętnie kradzione a które są na dole listy), to ubezpieczenie od kradzieży warto wykupić. Trzeba by tylko porównać, jakie są koszta związane z ubezpieczeniem w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.
Druga opcja, to trzymanie auta na strzeżonym parkingu, wówczas odpowiedzialność za auto ponosi właściciel parkingu.
Auto na 100% było ubezpieczone od kradzieży, tak jak 99,99% auto w wieku do 3 lat i tutaj nie ma co dyskutować, dla mnie nawet jak by ktoś kupił takie auto za gotówkę i nie wykupił AC był by skończonym kretynem, w pozostałych przypadkach jest to obowiązkiem kredyto/leasingo biorcy.
Dokładnie Wilku, zważywszy że całą flotę mam w leasingu i dealerskie pakiety ubezpieczeń, to są w pełni wypasione - na prawdę niektóre z nich są warte dopłacenia kilku zlociszy... Staram się myśleć w kategorii "gdzie najlepiej", a nie tak po polsku - najtaniej...

Awatar użytkownika
polskachiny3godziny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:6 kwie 2018, o 17:11
Samochód:Scania3,5t
Firma:Trans
Uprawnienia:A+A

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: polskachiny3godziny » 27 lip 2018, o 20:27

Tak to jest jak auto nie jeździ, same wtedy problemy ;)
przepraszam za żart i życzę szczescia w odzyskaniu kasy z ubezpieczenia o ile takowe było !

Kolega mieszkajacy w katowicach wyszedł rano z psem auto miał pod blokiem, jak wyszedł z psem auta nie było.
Tylko taki szkopuł że miał dowód rej. w samochodzie ;(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”