Praca autolaweta kat.B+E

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
michalbusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:1 wrz 2016, o 22:34
Samochód:Fiat Ducato 3.0
Firma:Podwykonawca Lays
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Siedlce
Praca autolaweta kat.B+E

Post autor: michalbusiarz » 4 mar 2018, o 19:28

Witam. Czy ktoś z was pracował może w pracy polegającej na sprowadzaniu aut z zagranicy zestawem typu autolaweta (bus+przyczepka) na kategorii B+E ? Jak taka praca wygląda ? Chciałbym spróbować swoich sił w tej branży czy mam szansę ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Praca autolaweta kat.B+E

Post autor: Wolf » 4 mar 2018, o 21:33

michalbusiarz pisze:Witam. Czy ktoś z was pracował może w pracy polegającej na sprowadzaniu aut z zagranicy zestawem typu autolaweta (bus+przyczepka) na kategorii B+E ? Jak taka praca wygląda ? Chciałbym spróbować swoich sił w tej branży czy mam szansę ?
Sprawdź na początku czy firma dla której będziesz pracował posiada licencję oraz czy jest tacho w aucie, bez tego nawet nie wsiadaj.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Praca autolaweta kat.B+E

Post autor: 0liwski » 11 mar 2018, o 00:16

michalbusiarz pisze:Witam. Czy ktoś z was pracował może w pracy polegającej na sprowadzaniu aut z zagranicy zestawem typu autolaweta...............czy mam szansę ?
To jest trochę inna praca niż typowa międzynarodówka do 3,5 t..
Podpisuje się pod tym co napisał kolega Wolf.
A czy masz szanse...?? Owszem masz...
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
mes1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:29 gru 2017, o 06:55

Re: Praca autolaweta kat.B+E

Post autor: mes1234 » 12 mar 2018, o 20:15

Jechałem w weekend z francji z kierowcą takiej autolawety. Gość pracuje w warszawskiej firmie, zwożą głównie nowe autka z zachodu do PL. Praca wygląda tak jak na dużym czyli ma tacho i go przestrzega. Akurat ten kierowca szanuje siebie i swoje zdrowie więc o przeginaniu czasu pracy nie ma mowy ale mówił że w firmie są tacy którzy jak tylko wjadą do kraju to wyjmują kartę kierowcy i wio. 2tys ewentualnej kary, podobno dla nich więcej warty jest wolny weekend i imprezowanie.
Zarobki?
Jeżeli mówił prawdę to wyciąga 1000-1400 tygodniówki, zjechaliśmy do kraju w sobotę więc miał 72h pauzy, całkiem spoko opcja.

Sam się zastanawiam nad zrobieniem b+e, bo po jednej trasie w busie na międzynarodówce trochę się przeraziłem tym czasem pracy.

Awatar użytkownika
michalbusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:1 wrz 2016, o 22:34
Samochód:Fiat Ducato 3.0
Firma:Podwykonawca Lays
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Siedlce

Re: Praca autolaweta kat.B+E

Post autor: michalbusiarz » 26 mar 2018, o 22:06

A tak ogółem. Od kiedy trzeba mieć na B+E tacho ? Jak wygląda kwestia busa firanki z przyczepką w podobnej zabudowie ?

Awatar użytkownika
Jonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:21 sty 2014, o 18:18
Samochód:-
Firma:-
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:Zielona Góra

Re: Praca autolaweta kat.B+E

Post autor: Jonek » 13 kwie 2018, o 21:36

michalbusiarz pisze:A tak ogółem. Od kiedy trzeba mieć na B+E tacho ? Jak wygląda kwestia busa firanki z przyczepką w podobnej zabudowie ?
W pojeździe osobowym/busem z przyczepą nie musisz mieć tacha w momencie kiedy DMC zestawu (auto+przyczepa) nie przekracza 3,5tony, jeżeli przekracza(np. auto max. 3,5t i przyczepa max. 3,5t) to tacho jest wymagane.
Jeżeli się mylę to poproszę o poprawienie.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Praca autolaweta kat.B+E

Post autor: Wolf » 14 kwie 2018, o 09:22

Jonek pisze:
michalbusiarz pisze:A tak ogółem. Od kiedy trzeba mieć na B+E tacho ? Jak wygląda kwestia busa firanki z przyczepką w podobnej zabudowie ?
W pojeździe osobowym/busem z przyczepą nie musisz mieć tacha w momencie kiedy DMC zestawu (auto+przyczepa) nie przekracza 3,5tony, jeżeli przekracza(np. auto max. 3,5t i przyczepa max. 3,5t) to tacho jest wymagane.
Jeżeli się mylę to poproszę o poprawienie.
Pozdrawiam,
Czyli chcesz powiedzieć że jeśli weźmiesz od kolegi np Nissana Patrola, który ma na haku 3,5t i podepniesz mu lawete 3t to wg ciebie powinieneś wstawić tacho? bo wg mnie nie to jest totalna bzdura, nawet Navara w tej konfiguracji przy kontroli ITD niczego się nie przyczepili był tylko viatool (z tym że to był normalny privat, auto ciągnące właściciela, laweta z wypożyczalnia na właściciela, auto na lawecie kupione na właściciela)a jeśli jest to auto dostawcze np Daily to oczywiście że tak tutaj nie ma o czym dyskutować. Kwestia do sprawdzenia jest bus osobowy tutaj raczej bym się zastanawiał

Awatar użytkownika
Jonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:21 sty 2014, o 18:18
Samochód:-
Firma:-
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:Zielona Góra

Re: Praca autolaweta kat.B+E

Post autor: Jonek » 18 kwie 2018, o 21:00

Masz rację Wolf w ty co piszesz, ale jak to ma się na użytek prywatny to nie wiem, ale na pewno tacho trzeba mieć przy zarobkowym transporcie, czyli autolaweta+laweta, bus z przyczepą, itd.
Temat do ogarnięcia przy odrobinie wolnego czasu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”