spojtrak czy kurnik

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: Wolf » 5 mar 2018, o 12:13

Ale oczywiście, życie jest życiem, łóżko z tyłu ma swoje wady i zalety, wydaje mi się że najprościej powiedzieć że łóżko z tyłu = mniejsze spalanie, kurnik dłuższa paka, i każdy wybiera co mu pasuje. czasami przestrzeń jest bardziej istotna niż te 2l oszczędności, a czasami wozi się po kilka palet lub kartoniki. To jest właśnie ten dylemat. Śmiało można powiedzieć że im większa paka tym większe możliwości, ale tez i głowa jest głową. Jakiś czas temu robiłem z drugim przewoźnikiem przeżuty miedzy magazynami, mieliśmy zakontraktowane 3-4 kółka, z wagą do 1500kg podjechałem swoją 10ep sprawdziłem wagę 1 szt ładunku i upychałem na maxa, podjechało drugie auto niższe o ok 15 cm i nawet połowy ładunku nie załadował które na swoim aucie miałem, zrobiłem dwa kółka policzyłem ze zabrałem ponad połowę towaru, zapytałem magazyniera czy jestem wolny skoro zrobiłem 2 kółka i przewiozłem ponad połowę ładunku, podrapał się po głowie, policzyłem mu że drugie auto w swoich 4 kółkach zabierze wszystko co zostało powiedział że jest ok wpisał w dokumentach ile szt przewiozłem, z tego co wiem, drugie auto 4 kółeczka robiło, później musiałem się poszarpać ze zleceniodawcą, który twierdził ze miałem zrobić 3-4 kółka, ale argument że spoko, mogłem zrobić dwa kolejne kółka z 1 szt towaru, nie ma problemu, tylko skoro podobno obydwoje mamy taka sama stawkę to powinniśmy wykonać taką samą robotę, a skoro ktoś ma siano w głowie i nie potrafi rozplanować przestrzeni to niech traci na paliwie.

Awatar użytkownika
duchu72
Użytkownik
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:28 lut 2018, o 13:56
Samochód:Renault
Firma:xxx
Uprawnienia:A,B,C

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: duchu72 » 5 mar 2018, o 12:38

w związku z powyższym proponuje zabudowę podnoszona pneumatycznie od 1980mm do 2500mm koszt 3600,zł

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: Wolf » 6 mar 2018, o 09:23

duchu72 pisze:w związku z powyższym proponuje zabudowę podnoszona pneumatycznie od 1980mm do 2500mm koszt 3600,zł
A powiedź mi z czego wynika kosmiczna waga drzwi tylnych? czy możliwe jest zrobienie drzwi z plandeki, skoro z tyłu mamy plandekę oraz odeskowanie, bardzo ładny portal, a głównie chodzi o łatwość i szybkość otwarcia tylnego portalu to czy nie można by było zrobić dwóch ramek z profili alu z wzmocnieniami, oplandekować je, zawiasy, jakiś zamek i szacunkowo myślę że wyszło by z 30kg a nie 100kg? Czy może jest jakiś przepis który nie pozwala na takie rozwiązanie?

Awatar użytkownika
duchu72
Użytkownik
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:28 lut 2018, o 13:56
Samochód:Renault
Firma:xxx
Uprawnienia:A,B,C

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: duchu72 » 6 mar 2018, o 15:27

niestety nie nie ma takiej możliwości. dostajesz homologacje i tam jest zapisana specyfika zabudowy...
Nic nie wskóramy

Awatar użytkownika
DucatoKuba
Posty:42
Rejestracja:25 sty 2018, o 16:47
Samochód:Fiat Ducato
Firma:TSCC
Uprawnienia:A,b,c,c+e,t
Lokalizacja:PL

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: DucatoKuba » 6 mar 2018, o 18:07

Ciekawe jakby samemu sobie coś takiego wykombinować tzn. te drzwi z plandeki - czy ktoś się może do czegoś takiego przyczepić?

Awatar użytkownika
DucatoKuba
Posty:42
Rejestracja:25 sty 2018, o 16:47
Samochód:Fiat Ducato
Firma:TSCC
Uprawnienia:A,b,c,c+e,t
Lokalizacja:PL

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: DucatoKuba » 6 mar 2018, o 18:08

A jak sam sobie zainstaluję firanki w busie albo oświetlenie to też muszę mieć homologacje?

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: jarekvolvo » 6 mar 2018, o 18:24

DucatoKuba pisze:Ciekawe jakby samemu sobie coś takiego wykombinować tzn. te drzwi z plandeki - czy ktoś się może do czegoś takiego przyczepić?
Nooo, tu bym widział wchodzenie w elementy konstrukcyjne. O ile może to działać, o tyle w razie kłopotów ( kolizja, wypadnięcie etc., ) sprawa może się zagęścić... W Nysce może by i przeszło, ale w rejsach... nie wiem ;(

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: Wolf » 6 mar 2018, o 19:56

Firankę samemu ? Szacun, oświetlenie nie problem bo to kwestia włącznika -kabelków i lampki, ale kwestia firany to już troszkę grubszy temat, przecież tutaj od razu mamy do wymiany górną belkę na prowadnicę, trzy słupki boczne, troszkę raczej nie ekonomiczne.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: jarekvolvo » 6 mar 2018, o 20:43

:D :D Oj, nie wiem, czy czasem Kubie nie chodziło o firanki w kabinie :lol:

Awatar użytkownika
DucatoKuba
Posty:42
Rejestracja:25 sty 2018, o 16:47
Samochód:Fiat Ducato
Firma:TSCC
Uprawnienia:A,b,c,c+e,t
Lokalizacja:PL

Re: spojtrak czy kurnik

Post autor: DucatoKuba » 6 mar 2018, o 23:43

Tak, miałem na myslimfiranke w kabinie ale ogólnie chodzi mi o jakiekolwiek modyfikacje
Które wymagają homologacji a które nie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”