Kuchenka

W tym dziale znajdziesz informacje dotyczące m.in wyboru nawigacji, CB radia oraz internetu w Polsce i zagranicą.
Awatar użytkownika
DucatoKuba
Posty:42
Rejestracja:25 sty 2018, o 16:47
Samochód:Fiat Ducato
Firma:TSCC
Uprawnienia:A,b,c,c+e,t
Lokalizacja:PL
Kuchenka

Post autor: DucatoKuba » 8 lut 2018, o 18:25

Koledzy,
Wyczytałem na FB że w mode wchodzą kuchenki indukcyjne. Czy testował już ktoś taki patent i czy to aby nie wywali całego akumulatorka? Myślicie że to dobry pomysł - kuchenka indukcyjna i dobra przetwornica zamiast zabawy a gazówki butle itp.?
Co myślicie czekam na Wasze opinie

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Kuchenka

Post autor: jarekvolvo » 11 lut 2018, o 15:28

Używałem takiej jednopalnikowej w trasach po kraju, ale w warunkach hotelowych ;) .Super. Jednak nie do auta. Niestety,kawał kloca, ciężka i z apetytem na prąd. Pròbowałem włączać ją u zaprzyjaźnionego kierowcy w kamperze pod wielką przetwornicę 2000 W. Buczała, grzała się a garnek ledwo ciepły. Fakt, było to ładnych parę lat temu. może technologia poszła w tym wypadku do przodu. Jak wròcę do domu, zobaczę jaką ona ma moc i czego wymaga... Na razie pozdravki z Grecji :D :D , zaraz i tak utracę sygnał.. ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Kuchenka

Post autor: Wolf » 11 lut 2018, o 16:16

Ja szukam ciągle wydajnego czajnika na 12V, może ktoś ma jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Kuchenka

Post autor: jarekvolvo » 11 lut 2018, o 17:09

Większość ma 300watowe grzałki. Raz znalazłem 500watowy Ruski kubek, ale paskudnie grzał instalację. Teraz też używam ruska, z żaróweczką pod spodem - łój, jaki klimat, widać cz woda już sié gotuje. Też ma 300wat, ale łączę go osobnym zasilaniem z Aku, przewodami 4mm#. I niestety, jak każdym, te 15, 20 minut trzeba odczekać.... . Kolega ma czajnik sieciowy, 800wat, 0,6 litra, ale napędza go z 1,5 kilowatowej przetwornicy....

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Kuchenka

Post autor: detectivus » 11 lut 2018, o 20:25

Kolego Wilku, kupiłem, używam i jestem zadowolony z czajniczka Botti.
Zakupiłem go na Allegro za 37 zł z wysyłką.
O choćby taki:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6744107063
Wybór kolorów jest, pełny gotuje się ok. 4-5 minut, na jedną kawę - ok. 2-2,5 minuty.
Pobiera ok. 600 Watt prądu, kilowatowa przetwornica Volta ciągnie go bez problemu.
Super wygodny, jak masz wodę w maks półtora litrowych butelkach to możesz zrobić kawę w trakcie jazdy na autostradzie :-)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Kuchenka

Post autor: jarekvolvo » 11 lut 2018, o 21:56

O, to fajna sprawa, jeszcze mniej prądu potrzeba. I bije na głowę te na 12 volt....

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Kuchenka

Post autor: detectivus » 11 lut 2018, o 23:21

jarekvolvo pisze:O, to fajna sprawa, jeszcze mniej prądu potrzeba. I bije na głowę te na 12 volt....
Może i wygląda w rzeczywistości nieco tandetnie ale jest lekki i poręczny. Mnie służy już rok czasu.
Próbowałem tego na 12v ale zanim on wodę zagotował to można było zjeść śniadanie. A w tym jak wstawiam wodę to ledwie zdążę kawy i cukru nasypać do kubka i mleko z lodówki wyjąć a ten już bulgocze :-)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Kuchenka

Post autor: jarekvolvo » 19 lut 2018, o 21:18

jarekvolvo pisze: wròcę do domu, zobaczę jaką ona ma moc ;)
Sprawdziłem - 1800 Wat i wymiary walizki do kuchenki na kartusze. Najmniejszą znalazłem na Aledrogo - 800 wat, ale i ceny sporo ponad 150 zł... .
Nie przekonuje mnie to... .

Awatar użytkownika
nożyczek
Posty:2
Rejestracja:27 sie 2018, o 10:48

Re: Kuchenka

Post autor: nożyczek » 4 sty 2019, o 14:23

Może zamiast zmieniać kuchenkę lepiej będzie zainwestować w garneczki z potrójnym dnem ze stali nierdzewnej. Ciepło rozprowadza się po całym dnie naczynia bardzo szybko i efekty gotowania są zadowalające. Jest to naczynie praktycznie niezbędne w trasie bo nie trzeba martwić się o ciągle mieszanie, jak to ma miejsce w tanich garnkach gdzie przypala się w miejscu, w którym znajduje się palnik. A tak potrójne dno rozprowadza ciepło po całym naczyniu. Polecam poczytać i przetestować: https://www.gastrro.pl/akcesoria-kuchen ... lgast.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologie”