tablet+ iGo truck

Awatar użytkownika
fred0687
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:17 gru 2017, o 20:43
tablet+ iGo truck

Post autor: fred0687 » 17 gru 2017, o 22:50

Witam,

Zastanawiałem się nad wersją nawigacji tablet+ iGo truck, tylko nie wiem jak jest w tym przypadku z konsumpcją pakietu danych jeśli mówimy o informacjach o korkach.

Ewentualnie czekam na wasze opinie czy to jest najlepsze rozwiązanie czy też może polecilibyście inną wersję (konfigurację) nawigacji na EU (może jakiś TomTom lub Garmin, ale to chyba jest droższe i nie wiem czy jest sens pakować piniory w to). Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: tablet+ iGo truck

Post autor: Wolf » 18 gru 2017, o 00:14

fred0687 pisze:Witam,

Zastanawiałem się nad wersją nawigacji tablet+ iGo truck, tylko nie wiem jak jest w tym przypadku z konsumpcją pakietu danych jeśli mówimy o informacjach o korkach.

Ewentualnie czekam na wasze opinie czy to jest najlepsze rozwiązanie czy też może polecilibyście inną wersję (konfigurację) nawigacji na EU (może jakiś TomTom lub Garmin, ale to chyba jest droższe i nie wiem czy jest sens pakować piniory w to). Z góry dzięki za pomoc.
Kurcze na Androidzie IGO ma jedną wadę w porównaniu z CE, a mianowicie w przypadku wyszukiwaniu trasy mamy tylko główne profile, szybka, ekonomicza, łatwa i krótka, w wersji na CE jak mamy szybką to mamy też jej kilka wersji. Ana plus to ładniejszy wygląd.

Awatar użytkownika
fred0687
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:17 gru 2017, o 20:43

Re: tablet+ iGo truck

Post autor: fred0687 » 18 gru 2017, o 00:21

A nie wiesz jak jest z ta transmisja danych? Ile pakietu to może zjeść? Mówię oczywiście o aktualnym ruchu i korkach

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: tablet+ iGo truck

Post autor: Wolf » 18 gru 2017, o 00:33

fred0687 pisze:A nie wiesz jak jest z ta transmisja danych? Ile pakietu to może zjeść? Mówię oczywiście o aktualnym ruchu i korkach
Niestety, nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: tablet+ iGo truck

Post autor: BoberKSG » 18 gru 2017, o 01:15

fred0687 pisze:A nie wiesz jak jest z ta transmisja danych? Ile pakietu to może zjeść? Mówię oczywiście o aktualnym ruchu i korkach
Moim zdaniem nie mało. Jest jeszcze jedna opcja, mianowicie..
Zapisanie trasy i odtworzenie jej potem w obszarze offline. Tylko automatycznie nie wyszuka Ci np.korków, na bieżąco

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: tablet+ iGo truck

Post autor: detectivus » 18 gru 2017, o 03:27

Używam Igo primio na andku, nie ciągnie danych w ogóle, a i można wariantować trasy - wystarczy po wyznaczeniu wybrać Więcej i potem Metody obliczania i gotowe.

Awatar użytkownika
fred0687
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:17 gru 2017, o 20:43

Re: tablet+ iGo truck

Post autor: fred0687 » 18 gru 2017, o 08:05

To może zapytam inaczej. Jaką nawigację polecilibyście pod względem jakości oferowanych usług oraz nanoszenia zmian Drogowych na bieżąco?

Oraz czy w igo można wyłączyć w trakcie nawigowania info o korkach jeśliby zużywało za dużo danych?

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: tablet+ iGo truck

Post autor: Zoltek » 9 sty 2018, o 17:33

iGO ma najlepsze algorytmy do wyznaczania tras niestety brakuje mu sporej części nowych dróg i w Polsce potrafi się pogubić nawet przy najprostszym wyznaczaniu trasy. Kilka razy pokazał ulicę i adres w zupełnie innym miejscu niż faktycznie były (sytuacja ma miejsce tylko w Polsce). Dlatego najlepiej nie używać w kraju.

AutoMapa tylko i wyłącznie w naszym kraju ewentualnie czasami w razie konieczności można się wspierać AM na trasach międzynarodowych. Algorytmy jednak nie są takie dobre jak w iGO i czasami potrafi prowadzić w bardzo dziwny sposób.

Waze to świetna nawigacja niestety też posiada swoje wady po pierwsze jest to wersja online, po drugie ma problemy z wyznaczaniem tras powyżej 1000 km (czasami nawet krótkie trasy są problemem bo udaje, że nie ma aktywnego połączenia internetowego).

TomTom Go posiadam ale nie używałem jeszcze więc nie jestem w stanie powiedzieć.

Google Maps jak wiadomo sprawdza się praktycznie wszędzie jeśli trzeba odszukać jakieś miejsca. Nie używam tego jako typowej nawigacji bo często wyprowadza w pole i proponuje drogi dla rowerów bo szybciej i/lub krócej.

Wszystkie wersje posiadam na androida i jestem zadowolony. Korzystając z tych 5 (mniej lub bardziej) mogę powiedzieć, że nie ma nawigacji idealnej. Każda ma jakieś dziwne sposoby obsługi niektórych rzeczy co u konkurencji zostało rozwiązane lepiej i odwrotnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”