Teraz jest 23 wrz 2018, o 01:13

tablet+ iGo truck

• Autor
  • Wiadomość

fred0687

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Blog: Wyświetl Bloga (0)

tablet+ iGo truck

Post17 gru 2017, o 22:50

Witam,

Zastanawiałem się nad wersją nawigacji tablet+ iGo truck, tylko nie wiem jak jest w tym przypadku z konsumpcją pakietu danych jeśli mówimy o informacjach o korkach.

Ewentualnie czekam na wasze opinie czy to jest najlepsze rozwiązanie czy też może polecilibyście inną wersję (konfigurację) nawigacji na EU (może jakiś TomTom lub Garmin, ale to chyba jest droższe i nie wiem czy jest sens pakować piniory w to). Z góry dzięki za pomoc.

Wolf

Moderator

Moderator

• Podziękował : 412 razy
    Otrzymał podziękowań: 217 razy
  • Samochód: Fiat Ducato
  • Firma: PHU
  • Uprawnienia: B

Re: tablet+ iGo truck

Post18 gru 2017, o 00:14

fred0687 napisał(a):Witam,

Zastanawiałem się nad wersją nawigacji tablet+ iGo truck, tylko nie wiem jak jest w tym przypadku z konsumpcją pakietu danych jeśli mówimy o informacjach o korkach.

Ewentualnie czekam na wasze opinie czy to jest najlepsze rozwiązanie czy też może polecilibyście inną wersję (konfigurację) nawigacji na EU (może jakiś TomTom lub Garmin, ale to chyba jest droższe i nie wiem czy jest sens pakować piniory w to). Z góry dzięki za pomoc.

Kurcze na Androidzie IGO ma jedną wadę w porównaniu z CE, a mianowicie w przypadku wyszukiwaniu trasy mamy tylko główne profile, szybka, ekonomicza, łatwa i krótka, w wersji na CE jak mamy szybką to mamy też jej kilka wersji. Ana plus to ładniejszy wygląd.

fred0687

Użytkownik

Użytkownik

Post18 gru 2017, o 00:21

A nie wiesz jak jest z ta transmisja danych? Ile pakietu to może zjeść? Mówię oczywiście o aktualnym ruchu i korkach

Wolf

Moderator

Moderator

• Podziękował : 412 razy
    Otrzymał podziękowań: 217 razy
  • Samochód: Fiat Ducato
  • Firma: PHU
  • Uprawnienia: B

Post18 gru 2017, o 00:33

fred0687 napisał(a):A nie wiesz jak jest z ta transmisja danych? Ile pakietu to może zjeść? Mówię oczywiście o aktualnym ruchu i korkach

Niestety, nie mam pojęcia.

BoberKSG

• Podziękował : 1 raz
    Otrzymał podziękowań: 31 razy
  • Samochód: Renault Master 10EP
  • Uprawnienia: A,B,C,C+E

Post18 gru 2017, o 01:15

fred0687 napisał(a):A nie wiesz jak jest z ta transmisja danych? Ile pakietu to może zjeść? Mówię oczywiście o aktualnym ruchu i korkach

Moim zdaniem nie mało. Jest jeszcze jedna opcja, mianowicie..
Zapisanie trasy i odtworzenie jej potem w obszarze offline. Tylko automatycznie nie wyszuka Ci np.korków, na bieżąco

detectivus

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 54 razy
  • Samochód: Iveco Daily Hi-Matic
  • Uprawnienia: B+E, C

Post18 gru 2017, o 03:27

Używam Igo primio na andku, nie ciągnie danych w ogóle, a i można wariantować trasy - wystarczy po wyznaczeniu wybrać Więcej i potem Metody obliczania i gotowe.

Za ten post autor detectivus otrzymał podziękowanie od
Dychu(18 gru 2017, o 09:41)
Ocena:5.26%

fred0687

Użytkownik

Użytkownik

Post18 gru 2017, o 08:05

To może zapytam inaczej. Jaką nawigację polecilibyście pod względem jakości oferowanych usług oraz nanoszenia zmian Drogowych na bieżąco?

Oraz czy w igo można wyłączyć w trakcie nawigowania info o korkach jeśliby zużywało za dużo danych?

Zoltek

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 18 razy
  • Samochód: Renault Master
  • Firma: ZolTrans
  • Uprawnienia: T,B,B+E,C,C+E,KK,KO

Post9 sty 2018, o 17:33

iGO ma najlepsze algorytmy do wyznaczania tras niestety brakuje mu sporej części nowych dróg i w Polsce potrafi się pogubić nawet przy najprostszym wyznaczaniu trasy. Kilka razy pokazał ulicę i adres w zupełnie innym miejscu niż faktycznie były (sytuacja ma miejsce tylko w Polsce). Dlatego najlepiej nie używać w kraju.

AutoMapa tylko i wyłącznie w naszym kraju ewentualnie czasami w razie konieczności można się wspierać AM na trasach międzynarodowych. Algorytmy jednak nie są takie dobre jak w iGO i czasami potrafi prowadzić w bardzo dziwny sposób.

Waze to świetna nawigacja niestety też posiada swoje wady po pierwsze jest to wersja online, po drugie ma problemy z wyznaczaniem tras powyżej 1000 km (czasami nawet krótkie trasy są problemem bo udaje, że nie ma aktywnego połączenia internetowego).

TomTom Go posiadam ale nie używałem jeszcze więc nie jestem w stanie powiedzieć.

Google Maps jak wiadomo sprawdza się praktycznie wszędzie jeśli trzeba odszukać jakieś miejsca. Nie używam tego jako typowej nawigacji bo często wyprowadza w pole i proponuje drogi dla rowerów bo szybciej i/lub krócej.

Wszystkie wersje posiadam na androida i jestem zadowolony. Korzystając z tych 5 (mniej lub bardziej) mogę powiedzieć, że nie ma nawigacji idealnej. Każda ma jakieś dziwne sposoby obsługi niektórych rzeczy co u konkurencji zostało rozwiązane lepiej i odwrotnie.

Powrót do Nawigacja