Kara za przeładowanie w D.

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Kara za przeładowanie w D.

Post autor: jarekvolvo » 15 paź 2017, o 12:04

No, i mnie trafiło. Chwalić się nie ma czym, zresztą chłodnia zawsze będzie przeważona - samo auto to około 3380 kg. ładunku miałem tonę trzysta, ściągnęli mnie bardzo uprzejmi policjanci z Ansbach, zabrali na wagę - efekt - tysiąc dwadzieścia kg nadwagi i 1300 euro do zapłaty przez szefa - do kierowcy oczywiście nic nie mają :D :mrgreen: i nakaz przeładowania auta.
Jednak co w tym jest istotne - ano dwie drogi rozwiązania opłaty. Policjant zaprosił mnie do swego biurka, poczęstował kawą ( :shock: ) i powiedział, że jeżeli uda mi się szybko załatwić treść kontraktu między zleceniem a przewozem, to on może obliczyć karę wg łagodniejszej stawki.
Mimo pory nocnej uruchomiłem firmę i na @ uzyskałem potrzebne dane - fracht opiewał na kwotę 1300E i tyle właśnie zażądał misiek.
Jednocześnie pokazał mi, obliczając w sąsiednim oknie, że gdybym nie pokazał kontraktu, mandat wyniósłby 2900E, oparty na wyliczeniach jakichś "kilogramów podatkowych", czy coś w tym rodzaju - nie wnikałem.
Opłacony ( z bankomatu), przeładowany ( na chwilę ofkors) odjechałem szczęśliwy, jak świnka w deszczu.... .
Oczywiście na początku kontroli pytanie o dokumenty i Kontrollbucha - zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że nie mam - Misiek popatrzył na mnie uważne i powiedział "Eee tam..."... :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Kara za przeładowanie w D.

Post autor: Dychu » 15 paź 2017, o 12:30

Mało, powinien dostać 5.000e kary i wtedy byłby to Twój ostatni przeładunek a tak to za chwilkę sytuacja się powtórzy zarówno w Twojej jak i setkach innych firm a to przecież nam służy, każdy przeładunek to ryzyko zakończenia pracy jako kierowca....

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Kara za przeładowanie w D.

Post autor: Wolf » 15 paź 2017, o 14:17

Nie mogę znaleźć, ale znajomy Niemiec dał mi kiedyś link do strony gdzie było szczegółowo opisane co i za co, w przypadku auto d DMC do 3500kg głupio to zabrzmi bezpiecznym progiem przeładowania było max 20% czyli 4200kg realnej wagi (u nas zakończone mandatem o ile dobrze pamiętam 80e) powyżej zaczynały się już mandaty jak z w/w przykładu.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Kara za przeładowanie w D.

Post autor: jarekvolvo » 15 paź 2017, o 14:30

Dychu pisze:Mało, powinien dostać 5.000e kary i wtedy byłby to Twój ostatni przeładunek a tak to za chwilkę sytuacja się powtórzy zarówno w Twojej jak i setkach innych firm a to przecież nam służy, każdy przeładunek to ryzyko zakończenia pracy jako kierowca....
Pewnie, że mało :x - powinni dowalić, ażby usiadł - i mojemu, i każdemu innemu.... . Ale na głupotę leku nie ma...

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Kara za przeładowanie w D.

Post autor: jarekvolvo » 15 paź 2017, o 14:31

Wolf pisze:Nie mogę znaleźć, ale znajomy Niemiec dał mi kiedyś link do strony gdzie było szczegółowo opisane co i za co, w przypadku auto d DMC do 3500kg głupio to zabrzmi bezpiecznym progiem przeładowania było max 20% czyli 4200kg realnej wagi (u nas zakończone mandatem o ile dobrze pamiętam 80e) powyżej zaczynały się już mandaty jak z w/w przykładu.
Jakbyś znalazł - byłbym dźwięczny do obrzydliwości ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Kara za przeładowanie w D.

Post autor: Dychu » 15 paź 2017, o 15:31

jarekvolvo pisze:
Dychu pisze:Mało, powinien dostać 5.000e kary i wtedy byłby to Twój ostatni przeładunek a tak to za chwilkę sytuacja się powtórzy zarówno w Twojej jak i setkach innych firm a to przecież nam służy, każdy przeładunek to ryzyko zakończenia pracy jako kierowca....
Pewnie, że mało :x - powinni dowalić, ażby usiadł - i mojemu, i każdemu innemu.... . Ale na głupotę leku nie ma...
Głupota, głupotą ale jak parę razy dostanie po tysiąc coś, to go wyleczą :-) i tego mu życzę i wszystkim innym idiotom którzy robią takie przeładunki i w dupie mają to, że kierowca w razie "W", zakończy karierę.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Kara za przeładowanie w D.

Post autor: 0liwski » 15 paź 2017, o 16:36

Jarek - no to szczęście w nieszczęściu....
Na ile Twoja firma pójdzie do tego na przyszłość... nie wiadomo.. Ale sam możesz sobie teraz powiedzieć... tego nie biorę... bo sami wiecie..
Dychu.... zmieniłem Ci na OM... Sam rozumiesz... :mrgreen:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Kara za przeładowanie w D.

Post autor: Dychu » 15 paź 2017, o 17:36

0liwski pisze: Dychu.... zmieniłem Ci na OM... Sam rozumiesz... :mrgreen:
Dzięki Piter, nigdy nie byłem dobry w j.polskim :-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”