Praca dla niedoświadczonego.

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
amad
Posty:1
Rejestracja:13 wrz 2017, o 14:52
Praca dla niedoświadczonego.

Post autor: amad » 13 wrz 2017, o 15:26

Witam. Na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli w złym miejscu umieszczam tego posta.
Szukam pracy na busa, najlepiej na kraj, ponieważ nie jestem pewien czy tak od razu bym sobie poradził na UE.
Siedzę już trochę w tym temacie i mniej więcej wiem jak wygląda ta praca. Posiadam doświadczenie jedynie jako kierowca/magazynier. Jezdziłem w niedalekie trasy (100-150km) renault mascott.
Jestem odpowiedzialnym oraz dbającym o powierzone mi mienie i zadania człowiekiem.
Posiadam prawo jazdy kat AM, B1 od ponad 2 lat oraz B od ponad roku.
Szukam firmy która by przyjęła mnie pod swoje skrzydła. Najlepiej z woj. Podlaskiego lub Warmińsko-Mazurskiego, lecz rozważę wszystkie propozycje.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Praca dla niedoświadczonego.

Post autor: Dychu » 30 wrz 2017, o 23:58

Witaj,
Można spokojnie napisać - doświadczenia brak :-). To oczywiście nie przekreśla Cię i zapewne znajdzie się firma, która da Ci szansę ale...możesz sam sobie pomóc a mianowicie, znaleźć kierowcę który jeździ Wejkamą i zabierze Cię ze sobą na powiedzmy 3 tygodniowy wyjazd. Przez ten czas poznasz specifikę tej pracy, poznasz trochę tras, dokumentów stosownych i uzywanych w Europie i sam siebie sprawdzisz. No i na koniec...masz już jakieś doświadczenie i wiesz czym to się je, możesz sam już polecieć w EU jak trafisz na sensownego kierowcę który konkretnie wyjaśni, pokaże i poprowadzi Cię w nowy świat :-).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dawido777
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:27 wrz 2017, o 15:23
Uprawnienia:B

Re: Praca dla niedoświadczonego.

Post autor: Dawido777 » 1 paź 2017, o 22:57

A ja powiem, że to jest trochę jak z pływaniem - czasem lepiej od razu na głęboką wodę i albo się nauczysz, albo będziesz wiedzieć, że to nie dla Ciebie. Dwa lata temu dałem ogłoszenie na olx, szczerze napisałem, że nie mam doświadczenia, jak sobie to wyobrażam, czego oczekuję i o dziwo dostałem nawet sporo telefonów. Fakt, że moja pierwsza firma była kilkaset kilometrów od domu, ale tak szczerze to czy ma to tak wielkie znaczenie, kiedy w trasie jest się co najmniej trzy tygodnie? Wiadomo, kilka rzeczy mi wytłumaczono, ale tak z dziewięćdziesiąt procent musiałem ogarnąć sam, korzystając z rad i pomocy innych kierowców na europejskich parkingach, albo ucząc się na własnych błędach. Według mnie w tej pracy, zwłaszcza na początku ważna jest psychika, nie można się załamywać. Ja dałem radę, a zaczynałem od Europy łącznie z Wielką Brytanią czy na przykład odległą Portugalią, Włochami, Rumunią, Finlandią itd. Ja dałem radę, dlaczego nie Ty?

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Praca dla niedoświadczonego.

Post autor: Dychu » 3 paź 2017, o 16:29

Dawid777, jasne, masz rację ale zawsze będzie mu łatwiej jak ktoś go poprowadzi za rękę, nie zrazi się, psychika nie siądzie i będzie z uśmiechem swoją pracę wykonywał. Jeśli można sobie pomóc i ułatwić, to dlaczego nie ? :-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”