Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gruz16183
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:13 sie 2017, o 10:24
Uprawnienia:B, C+E
Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: gruz16183 » 15 sie 2017, o 22:28

Witam wszystkich. Jestem Władek,40 lat. Pochodzę z Wilna (Litwa). Od 15-tu lat mieszkam we Francji. Z zawodu - stolarz. Za plecami 5 lat Legii Cudzoziemskiej, 2002-2007. Ostatnie 4 lata kierowca C, C+E. Rok na "gruszce" betoniarka, 3 lata tirem. Ostatnie 2,5 roku tir, podłoga ruchoma, recykling (papier, śmiecia, trociny). Od dawna marzę prowadzić działalność dla siebie, nie chodzi mi o kasę, tylko chcę uwolnić się od kajdanów robotodawcy. Założyć firmę transpistową z tirami zbyt skomplikowane i potrzebuje dużych finansów. Więc poważnie rozważam żeby zacząć od jednego busa w budzie spojtrak. No i zbierając informacje o tym zawodzie trafiłem na ten forum.
W następnym roku będę miał 3 lata doświadczenia w jednej firmie i będę mmógł wziąć urlop akademicki od 3-ech do 11-tu miesięcy, no i chcę wypróbować ten zawód na własnej skórze. Wasze komentarze proszę. Z góry dziękuję wszystkim i życzę sszerokoci!

Awatar użytkownika
Kazim
Posty:1
Rejestracja:16 sie 2017, o 11:50
Samochód:Renault Master 8EP

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Kazim » 16 sie 2017, o 12:31

Witam, mam na imię Kamil,21 lat. Na busach dopiero zaczynam, właśnie robie drugie kółko na Hiszpanie. Z zawodu mechanik samochodowy. Jeżdżę Masterem 8EP, a prywatnie Polonezem Caro 1.4 16V. Za kółkiem praktycznie od 16 roku życia i lubie jeździć tak więc poszedłem w transport. Wcześniej miałem również okazję poznać jak wygląda praca na 40 tonowcach no i cóż... Spodobało mi się :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Dychu » 19 sie 2017, o 11:30

Witaj Kamilu.
Sorry, że dopiero teraz ale dopiero wróciłem z trasy i nadrabiam posty. Cóż...do 40 ton trzeba przywyknąć i trzeba lubieć siedzenie wiecznie na pakingach. Ja właśnie zamieniłem duże na busy i teraz mogę i do sklepów podjechać i nad wodę i zaparkować nawet w lesie klimatycznie więc wszystko ma swój urok. Duży zawsze będzie górował wygodną budą ale jak wszystko, ma to swoje plusy i minusy.

Pozdrawiam i życzę dużo satysfakcji z pracy którą trzeba kochać :-).
Andrzej

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Dychu » 19 sie 2017, o 11:42

gruz16183 pisze:Witam wszystkich. Jestem Władek,40 lat. Pochodzę z Wilna (Litwa). Od 15-tu lat mieszkam we Francji. Z zawodu - stolarz. Za plecami 5 lat Legii Cudzoziemskiej, 2002-2007. Ostatnie 4 lata kierowca C, C+E. Rok na "gruszce" betoniarka, 3 lata tirem. Ostatnie 2,5 roku tir, podłoga ruchoma, recykling (papier, śmiecia, trociny). Od dawna marzę prowadzić działalność dla siebie, nie chodzi mi o kasę, tylko chcę uwolnić się od kajdanów robotodawcy. Założyć firmę transpistową z tirami zbyt skomplikowane i potrzebuje dużych finansów. Więc poważnie rozważam żeby zacząć od jednego busa w budzie spojtrak. No i zbierając informacje o tym zawodzie trafiłem na ten forum.
W następnym roku będę miał 3 lata doświadczenia w jednej firmie i będę mmógł wziąć urlop akademicki od 3-ech do 11-tu miesięcy, no i chcę wypróbować ten zawód na własnej skórze. Wasze komentarze proszę. Z góry dziękuję wszystkim i życzę sszerokoci!
Witaj Władku,
Pomysł z busem dobry chociaż też nie jest to takie proste. Jeden busik Cię nie utrzyma ale 3 już tak pod warunkiem, że dogadasz się z mądrą spedycją i najlepiej zachodnią.. Nie umowę j kupuj busa najpierw, pogadaj ze spedycją z którą podpiszesz jaki bus jest im potrzebny bo to istotne. Zazwyczaj to oni określą Ci co kupić ażebyś miał sporo frachtów, zapewne winda bo to robi robotę, może chłodnia bo to też inna bajka i sporo zleceń ale tutaj musisz też przygotować się na ADR chociaż podstawowy kurs.

Powodzenia kolego i pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
GazPrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:27 sie 2017, o 10:48
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:AM, B

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: GazPrim » 27 sie 2017, o 12:02

Witajcie. Jestem Paweł, mam 24 lata i jestem z Rzeszowa, na początek wystarczy :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Dychu » 27 sie 2017, o 12:19

GazPrim pisze:Witajcie. Jestem Paweł, mam 24 lata i jestem z Rzeszowa, na początek wystarczy :)
Siemka Paweł,
Na początek ? A zaplanowałeś już koniec ? :-). Baw się dobrze i stosuj do zasad panujących na większości for, to taka moja prośba.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dawido777
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:27 wrz 2017, o 15:23
Uprawnienia:B

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Dawido777 » 27 wrz 2017, o 15:49

Witam!

Mam na imię Dawid, 34 lata, jestem z Poznania. Na busach od dwóch lat - przerzuty po Europie. Obecnie mam trochę więcej czasu, bo szukam nowego pracodawcy. Dzięki temu odkryłem to forum oraz portal. Pozdrawiam wszystkich kolegów z branży :)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: jarekvolvo » 27 wrz 2017, o 18:09

Hejka !!
Witamy na pokładzie !
Trzym się !!

Awatar użytkownika
blankasadowska95
Posty:1
Rejestracja:27 wrz 2017, o 19:01
Uprawnienia:B

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: blankasadowska95 » 27 wrz 2017, o 19:20

Hej :)

Jestem Blanka, mieszkam w Wałbrzychu, mam 22 lata :D
uwielbiam jeździć, szczególnie nocą... :roll: aktualnie jestem w trakcie kończenia prawka C+E.

od marca br. jeździłam pod InTime, ale przez mały wypadek ( ciężko mi powiedzieć czy to moja wina czy nie..) szef mnie wywalił, ale zrobił to w najbardziej francowaty sposób jaki się dało.. i bardzo pilnie szu kam czegoś innego ( najchętniej w tej samej firmie ) więc jakby ktoś cokolwiek wiedział to czekam na kontakt :) ( 576815018 )

pozdro dla wszystkich busiarek i busiarzy , szerokości ! :)

Awatar użytkownika
garnuch
Posty:1
Rejestracja:29 wrz 2017, o 22:16
Samochód:szukam
Firma:GarnuchGarage
Uprawnienia:B

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: garnuch » 29 wrz 2017, o 22:36

siemano, znalazłem to forum przez googla, szukam busa chcę postawić gdzies w jakiś transport i tu moje wachania jaki typ kupić, mam 33 lata jestem mechanikiem, mieszkam w Lublinie, chcę wejść w temat transportu ale sporo przede mną jeszcze, dzięki za przyjęcie i może z czasem jakieś podpowiedzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”