Własna Działalność a Przepisy UE

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Areksiewierski
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:30 mar 2017, o 14:46
Samochód:renault
Firma:Diałalnosć
Uprawnienia:B,c
Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Areksiewierski » 30 mar 2017, o 15:22

Witam na początku chciałem serdecznie powitać wszystkich forumowiczów

Mianowicie mam kilka pytań odnośnie pracy na własnej działalności , otóż z dniem 2 kwietnia wznawiam działalność gospodarczą po rocznej przerwie i wracam do pracy na busa , chciałbym się dowiedzieć co teraz potrzebuję na poszczególne kraje np Niemcy , Francja chodzi mi dokładnie o Milog i czy muszę mieć jakieś dodatkowe papiery na Francję np umowa na auto przetłumaczona , i czy używam także swojej pieczątki ? :roll:

Awatar użytkownika
Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:20 cze 2017, o 13:23

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Qba » 20 cze 2017, o 14:07

Cześć
Podbijam temat kolegi. Byłbym wdzięczny na odp.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Dychu » 25 cze 2017, o 12:38

Witam,
Również się dołączę bo temat wiecznie reformowany i nowe przepisy we Francji , Austrii i Włoszech. Coraz więcej ofert pracy wymaga prowadzenia działalności więc rodzi się pytanie :
1/ Czy w takim wypadku to my odpowiadamy za wszystko ?
2/ Przedstawiciela we Francji też musimy mieć pracując w sumie u siebie ale jeźdżąc dla firmy ?
3/ Jaka jest nasza odpowiedzialność a jaka firmy dla której jeździmy ?
4/ Co nam grozi prowadząc własną działalność ale przecież wszyscy wiemy, że to fikcja bo jeździmy dla kogoś ?

No i fajnie by napisać jakiś poradnik z ważnymi chociaż informacjami dla nas, kierowców bo pewnie za chwilkę skończą się umowy o prace i wszyscy będziemy musieli mieć swoje działalności.

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Dychu » 4 lip 2017, o 18:44

Chyba jednak na tym forum nie znajdziemy takiej pomocy więc musimy sobie poszukać informacji w necie lub innych miejscach. Pewnie Ci co wiedzą i jeżdżą, nie chcą konkurencji i po co odpisywać.....tak jakby to zmieniło sytuację i ich wpis decydowałby czy będziemy jeździć czy nie :-). Temat nie jest łatwy bo przepisy teraz często się zmieniają ale uważam, że można go jakoś poskładać do kupy i opanować, nie jest to aż taka filozofia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michal001
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:11 lip 2017, o 18:41
Uprawnienia:B

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Michal001 » 11 lip 2017, o 18:52

No wlasnie ja mam inne pytanie, w tej kwestii.. Szefuncio chcial,zebym zalozyl wlasna dzialalnosc, zus on mi placi.. ale odkad mam dzialalnosc, wzial swojego spedka, to jak kiedys jezdzilem 85% DE, tak teraz dymam FR non stop po 7-8em dni i ciagle na terenie FR.ani sie kur..wykapac, bo gdzie to raz, dwa, jazda non stop landami, bo bany drogie.. Pytanie zas jest takie, czy jak zawiesze dzialalnosc, to czy bede mial prawo dalej tak dymac FR???? bo jak nie? To ja z automatu zawieszam ta dzialalnosc. Wie cos ktos na ten temat moze?

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Dychu » 11 lip 2017, o 19:06

Nie łapiesz o co kaman z działalnością.....wiadomo, że jak masz własną działalność to szefuncio płaci lepiej a jak płaci lepiej to więcej wymaga :-). Miałeś spokojne dniówki i spokojną robotę, teraz masz firmę i musisz dumać na swój ZUS :-). Osobiście wole dymać po Francji niż u gebelsów, nawet nationalkami :-). Jak zawiesisz firmę, jest szansa, że bosik się wkurzy i podziękuję Ci więc już szukaj innej, sensownej firmy która nie będzie Cię tak dymać. Zawsze możesz spedytorowi powiedzieć....chola chola kolego, dyman non stop więc pora na zasłużony odpoczynek, kąpiel i regeneracje, zobaczysz czy jest reakcja. Zasada jest prosta i każdy spedytor uważa : Masz frajera to go duś, jak się zesra to go puść....dajesz sobie tak, tak masz i tu tylko Ty możesz to zmienić i nie ma do tego nic ZUS czy działalność ale wiadomo, bosik będzie Cię właśnie dusił bo gdzieś te lepsze stawki i ZUS musi odrobić a więc sam się wpakowałeś w to gówno :-).
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michal001
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:11 lip 2017, o 18:41
Uprawnienia:B

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Michal001 » 11 lip 2017, o 19:20

Masz racji w tym co piszesz.. 5lat w tym siedze.. No sek w tym, ze ja wole dymac, w DE. Mam je w 1ym palcu, jak i jezyk. Rozmowa tez juz byla i z szefunciem i ze spedkiem, w sensie Ok 2-3-4dni max FR i bierz mi cos na DE. Na nic moje slowa.. Zus? Zus to szefuncio placi nie ze swojej kasy, a z moich diet, jakie sobie odlicza i jeszcze poookaznie mu z tego zostaje.. No jak piszesz.. Jesli gadka nic nie da, niech szuka innego Jelenia.. Tej roboty teraz na busy, to od zarabania nie tu, to tam, a 5 lat dymalem u tego samego goscia.. Nie dociera, jak czlowiek o troche minimum socjalnego prosi? To selawi..i sam FR niech sobie dyma, gdzie i ceny x 2 w porownaniu, z DE. Dzieki, za odp.

Awatar użytkownika
Michal001
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:11 lip 2017, o 18:41
Uprawnienia:B

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Michal001 » 11 lip 2017, o 19:32

Ps. Dzialalnosc to ja mam juz poltora roku.. Dymanie po FR zaczelo sie, jak wzial swojego spedka 3mies.temu.. Pod poprzednia spedycja, to ja w FR bylem 3y razy, w ciagu 4ch lat. Zawieszam ta dzialaknosc, jak tak bedzie dalej.. Czekam jeszcze tylko ponad dwa tyg.teraz w trasie i poobserwuje dalej, jak bedzie. Jesli bez zmian? Dziekuje, za taka robote.. Wydaje mi sie, ze bez dzialalnosci FR nie mozna ganiac..stawka minimalna w to juz wejdzie, jak bede jako jego pracownik i ogolne wieksze problemy papierowe, w razie kontroli w FR. Reasumujac.. w dupie maja nas? w dupie mamy my was, jak to mowia potocznie.. Pilka bedzie krotka.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Dychu » 11 lip 2017, o 22:25

Michał, temat szefunciów i firm wiemy jaki jest w tym kraju, trudno znaleźć firmę i szefuncia który będzie nas szanował ale nie jest to niemożliwe. Ten Twój widocznie popaprany więc czas na zmiany :-). Co do miejsc w których lubimy jeździć, to też wiadomo, każdy ma swoje ulubione okolice. Ja lubie wszystkie trasy a z urzędu nie lubię faszystów :-) i jak wiemy, drogi też nie są już takie bajeczne i kupe jest baboli i wcale nie lepsze niż u nas. Działalność gospodarcza to zło bo płacimy komiczny ZUS z którego nie mamy nic, nie mamy należytej opieki medycznej, nie będziemy mieć godnej emerytury oczywiście zakładając, że do niej dożyjemy :-) więc to chory system. Ja zawsze szukam pracy na kierowcę nie na prezesa a mając firmę, Twój szefunciu, też powinien Cię tytułować szefunciu bo i Ty masz działalność :-). Jednemu już tak powiedziałem, życzy pan sobie azebym otworzył działalność, OK tylko wtedy proszę do mnie mówić nie panie kierowco ale prezesie :-), wiesz jak się oburzył ? :-). Ja już wiedziałem, że to dziad i nie podejmę u niego roboty więc postanowiłem się zabawić z dziadem :-) a co!! :-). Reasumując : Mamy taką chorą mentalność, że każdy no prawie każdy nasz bosik bosy, ma mniemanie o sobie jakby był Bill Gates bo ma kilka busików wziętych za 1% leasingu. Tyle akurat, że to czy ma 1 czy 100 busów, jest mało istotne, istotne jest natomiast to, czy potrafi się zachować jak cywilizowany człowiek a nie zwierz a tu mamy problem odwieczny. Wiadomo jest również, że medal ma dwie strony i tak samo są popaprani bosiki bose jak i kierowcy, o tym też wszyscy wiemy i nie da się tego uniknąć więc szukaj spokojnie takiej firmy w której będziesz zadowolony i szanowany za swoją pracę, nic na siłę bo jak sam powiedziałeś, nie ma problemu z pracą w tej branży :-).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michal001
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:11 lip 2017, o 18:41
Uprawnienia:B

Re: Własna Działalność a Przepisy UE

Post autor: Michal001 » 11 lip 2017, o 23:10

.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”