Czas kabotażu Francja

Przepisy dotyczące transportu drogowego do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
daniel333444
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:17 gru 2016, o 18:34
Uprawnienia:B
Czas kabotażu Francja

Post autor: daniel333444 » 20 mar 2017, o 22:50

Panowie , przewiozłem ładunek z Niemczech do Francji we wtorek rano, w środę załadowałem pierwszy kabotaż francja-francja , jutro rano ładuję kolejny i po rozładunku kolejny czyli będzie 3.
Jutro rano mija 7 dni od rozładunku przewozu międzynarodowego więc jak to jest, ja mogę zrobić 3 ładunki kabotażowe w ciągu 7 dni od dnia rozładunku międzynarodówki czy od rozładunku 1 przewozu kabotażowego?
Moja spedytorka mówi że od pierwszego kabotażu, mi się wydaje że od rozładunku międzynarodoweo, jak to jest?

Awatar użytkownika
ROMAN_WLOS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:54
Rejestracja:30 paź 2015, o 12:23
Samochód:kilka sztuk
Firma:porządna
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:KATOWICE

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: ROMAN_WLOS » 20 mar 2017, o 23:26

daniel333444 pisze:Panowie , przewiozłem ładunek z Niemczech do Francji we wtorek rano, w środę załadowałem pierwszy kabotaż francja-francja , jutro rano ładuję kolejny i po rozładunku kolejny czyli będzie 3.
Jutro rano mija 7 dni od rozładunku przewozu międzynarodowego więc jak to jest, ja mogę zrobić 3 ładunki kabotażowe w ciągu 7 dni od dnia rozładunku międzynarodówki czy od rozładunku 1 przewozu kabotażowego?
Moja spedytorka mówi że od pierwszego kabotażu, mi się wydaje że od rozładunku międzynarodoweo, jak to jest?

DANIELU-333444,

Niech ta Twoja spedytorka skoczy sobie do pasmanterii, niech kupi sobie pół metra gumy i strzeli sobie w głowę.

Zasady kabotażu są takie same w całej Unii (a może nawet w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym), bo jest to przepis wspólnotowy.

Zgodnie z nim, czas kabotażu liczy się od momentu rozładunku przesyłki MIĘDZYNARODOWEJ, dokładniej - od godziny 00:00 dnia następnego.

Rozładunek trzeciego czyli ostatniego kabotażu musi nastąpić w ciągu 7 dni od tej godziny.

Chyba, że wjeżdżasz do Francji pusto, to możesz zrobić jeden kabotaż w ciągu 3 dni od wjazdu i w ciągu 7 dni od rozładunku międzynarodowego.

Ani spedytorzy/spedytorki, ani tym bardziej dziady nie mają pojęcia o przepisach.

Na koniec, taka rada praktyczna - gdyby Cię we Francji zatrzymali a miałbyś puste auto, to mów, że jesteś turystą.

Ja tak powiedziałem podczas JEDYNEJ kontroli we Francji. Z tym, że kiedy zapytali o CMR, to Ja udałem głupa mówiąc, że nie wiem co to jest CMR. W końcu, turysta nie musi się znać na papierach.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: piterol » 21 mar 2017, o 13:23

Boże jak słysze te mądrości spedytorów to włosy mi dęba stają. To gorsze bzdury niż te paplane po parkingach w upojeniu alkoholowym. Jak taki osobnik tytułujący sie dumnie spedytorem może takie głupoty mówić?
Panie Romanie obawiam się, że guma tu nie wystarczy...
A dla pani wielkiej spedytor i innym tumanom polecam lekturę dokumentu zamieszczonego w moim piście (źródło : https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... ObMiF3JXRQ)

Awatar użytkownika
ROMAN_WLOS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:54
Rejestracja:30 paź 2015, o 12:23
Samochód:kilka sztuk
Firma:porządna
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:KATOWICE

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: ROMAN_WLOS » 21 mar 2017, o 15:11

piterol pisze:Boże jak słysze te mądrości spedytorów to włosy mi dęba stają. To gorsze bzdury niż te paplane po parkingach w upojeniu alkoholowym. Jak taki osobnik tytułujący sie dumnie spedytorem może takie głupoty mówić?
Panie Romanie obawiam się, że guma tu nie wystarczy...
A dla pani wielkiej spedytor i innym tumanom polecam lekturę dokumentu zamieszczonego w moim piście (źródło : https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... ObMiF3JXRQ)

PITEROLU,

Twój wpis dowodzi tego, że kierowcy ratują życie zarówno dziadom jak i spedytorom, szczególnie spedytorom-kopiuj-wklej czyli kompletnym idiotom.

Jednak jak chodzi o ten dokument, to nie wiem czy Żabom się coś popierdoliło, czy może zawinił tłumacz. Ale Szwajcaria należy do EOG wbrew temu co sugeruje rysunek-mapka.

Nie wiem, czy najwięksi złodzieje świata czyli Szwajcarzy mają prawo do kabotażu we Francji. Jednak należą do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Pozdrowieni,
ROMAN WŁOS

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: piterol » 21 mar 2017, o 16:11

RACJA! Debil inaczej się nie nauczy niż przez karę. Oczywiście w wypadku kontroli to i tak takie zero będzie zrzucać winę na innych. I nic mu to nie da.
Ten pdf To był oficjalny dokument udostępniony przez żabojadów i ma już kilka lat i co do wspomnianych przez Pana państw EOG to fakt jest nieaktualny. Zależało mi jedynie bo w tym pdfie temat kabotażu jest pokazany w formie prostej do zrozumienia grafiki.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: STI » 22 mar 2017, o 12:51

Jestem ciekaw kiedy pojawi się odpowiedzieć na Wasze wpisy: " a mnie się wydaje..."

Awatar użytkownika
daniel333444
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:17 gru 2016, o 18:34
Uprawnienia:B

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: daniel333444 » 22 mar 2017, o 14:16

Ja powiedziałem spedytorce dobrze, ona że nie itd, no to ok przecież to firma zapłaci karę a nie ja ;)

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: piterol » 22 mar 2017, o 17:22

daniel333444 pisze:Ja powiedziałem spedytorce dobrze, ona że nie itd, no to ok przecież to firma zapłaci karę a nie ja ;)
Prawidłowo, jeszcze bym jej wysłał tą informację smsem żeby był piękny dowód i tylko szukać wolnego patrolu.

Awatar użytkownika
daniel333444
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:17 gru 2016, o 18:34
Uprawnienia:B

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: daniel333444 » 22 mar 2017, o 17:47

A czy ja jako kierowca moge zostac w jakis sposob ukarany przez sluzby francuskie?

Awatar użytkownika
ROMAN_WLOS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:54
Rejestracja:30 paź 2015, o 12:23
Samochód:kilka sztuk
Firma:porządna
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:KATOWICE

Re: Czas kabotażu Francja

Post autor: ROMAN_WLOS » 23 mar 2017, o 12:55

daniel333444 pisze:A czy ja jako kierowca moge zostac w jakis sposob ukarany przez sluzby francuskie?


DANIELU-333444,

Możesz być pewien, że w razie jakiejś kary, dziad i tak obciąży ciebie wszelką winą i wszelkimi kosztami.

Dlatego, staraj się otrzymać SMS-a, właściwie SM-a (SMS to Short Message Service - a Ty otrzymujesz tylko SM-a, a nie cały serwis) potwierdzającego, że to spedytorka zadecydowała o terminie kabotażu.

Na pocieszenie, powiem Ci, że szanse na to, że zostaniesz zatrzymany we Francji, są bliskie zera pod warunkiem, że będziesz się trzymać z dala od prymitywnego Polactwa oraz będziesz przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

I jak Ci już wcześniej pisałem - kiedy jedziesz pusty, to mów, że jesteś turystą - schowaj CMR-y aby nie były na widoku.

Policji we Francji prawie nie widać (nawet tajniaków), a Gendermerie nie zatrzymuje samochodów bez powodu.

Gdyby Cię jednak zatrzymali, to bądź grzeczny, bo tam się nie pierdolą - będziesz fikać, to zabiorą Cię na komisariat gdzie dostaniesz fajnie gumami i jeszcze każą Ci za to gumowanie zapłacić.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne”