Pierwsze 2/1..

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
Montes
Użytkownik
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:23 gru 2014, o 01:50
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Sosnowiec
Pierwsze 2/1..

Post autor: Montes » 13 wrz 2016, o 17:19

Witajcie! :)

Jakoś to się tak mi potoczyło, że z transportu krajowego zachciało mi się spróbować transportu zagranicznego a dokładniej 2/1 w kierunkach - Polska, Węgry, Austria, Słowacja, Czechy. Trochę poszukałem i znalazłem ofertę na Masterze z 2015r. (plandeka, wejkama - za fotelami), dniówka 140zł. Dlaczego takie kierunki? Byłem tam niemal całe wakacje, czułem się tam czasami jak w Polsce a i w Czechach, Słowacji dało się porozmawiać dosłownie wszędzie po Polsku.

Ale do rzeczy, ile takich for tyle różnych opinii.. Ktoś z Was lata na takich kierunkach i może ew. powiedzieć czego muszę się ''obawiać''? Słyszałem coś o pozwoleniach do kierowania samochodu (jeśli nie mój), prezerwatywach (to chyba żart..) na wyposażeniu samochodu itp. itp.

Jak wykupię winietę to na bramkach ją pokazuję czy jak to wygląda? Bo chyba nie jest tak, że kupuję winietę na płatne drogi a na bramkach i tak za nie płacę. :D

Ogólnie całkiem się cieszę, zawsze chciałem pojeździć nowszym Masterem i mieć sporą sypialnię za plecami. Po kraju woziłem się Ducatem z 2010 roku z kurnikiem Lamar (mały, jak trumna..). W trasę mam przygotowane dwa GPS'y. Na jednym AutoMapa PL+EU 6.21 (latałem z tym na PL dobrze prowadziła) i nową (aktualną) IGO. Mam nadzieję, że wszystko da radę a ja nie ucieknę na nogach po 4 dniach.. :D

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Pierwsze 2/1..

Post autor: Iglak » 13 wrz 2016, o 19:16

a ja Ci odpowiem tak :D
WARTO !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Pierwsze 2/1..

Post autor: niedzwiedz123 » 14 wrz 2016, o 09:17

Wszedzie kupujesz winiety x-dniowe, gdzie dostajesz paragon i ewentualnie naklejke na szybe. Paragon (czyli wlasciwie winieta) jest najwazniejsza rzecza ktora musisz miec przy sobie w razie kontroli. W krajach, ktore wymieniles nie ma bramek (oprocz Polski).

Rzeczy, ktorych powinienes sie ,,obawiac" to przede wszystkim wagi na Austrii. Mysle, ze warto miec przy sobie umowe o przekazanie auta lub po prostu wszystkie umowy w razie jakiejs grubszej kontroli.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Pierwsze 2/1..

Post autor: Iglak » 14 wrz 2016, o 09:22

Na postoj najlepszy w Austii ASFINAG. Kibel za darmo prysznic euraka i internety za free do woli ;)
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”