Jakie macie CB radio?

Awatar użytkownika
Mateusz20
Posty:25
Rejestracja:6 kwie 2013, o 21:03
Samochód:Renault Master 2.5 d
Lokalizacja:Żnin

Post autor: Mateusz20 » 1 maja 2013, o 15:33

President Johny II bardzo dobre radio jak za taką małą cene :)

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: wichura » 16 cze 2013, o 22:12

Widze że jak już mają radio to same presidenty są ;P
ja posaidam radio Canva CB268 + antena firmy Omega (70cm + cewa) i całkiem nieźle działa, zbiera z ok 3km i wysyła min.2km (z większej odległości nie próbowałem, przy 2km wysyłało ładnie, bez szumów)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: lukaszBdG » 17 cze 2013, o 13:13

Alan 109 lub Johny II + antena lemm at 900 i .... jestem załamany tym jak to wszystko działa, ściągalność ok 1 km nadawanie pewnie podobnie , bylem juz w 3 serwisach CB i wszędzie mówili to samo ( Musi Pan kupić nowe radio i antenę na stale w kurnik) jak widach każdy moze pracowac w takim "serwisie" bo sprzedać nowy zestaw to nie sztuka : /

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: wichura » 17 cze 2013, o 13:32

Miałem podobnie jak ty w czasie kiedy miałem antenę mocowaną magnesem do karoserii, ale zasięg jeszcze mniejszy, odkręciłem antenę od magnesu, rozbroiłem obudowę magnesu i wyciągnąłem sam przewód z mocowaniem anteny.
wkrętareczka z wiertłem 7mm i w płaskowniku (jeżdżę szmatą) zrobiłem oczko i tam wczepiłem antenę.

Wszystko rozchodzi się o odpowiednie masowanie od strony anteny, wiele osób mówi że to bzdura jest, ale wiedz że to jest BARDZO ważna sprawa jak chcesz mieć dobry sygnał.
Druga istotna sprawa, to warto mieć antenę "hałasującą" w tunelach ;) czyli, masz powyżej samochodu, ponieważ nie zasłaniasz swoim autem sygnału przez co także poprawiasz odbiór - wysyłanie :) Niestety 4W narzucone przez UE nie są zbyt wielką mocą jak na Radyjka, i antena np. na masce czy lusterku nie będzie sobie radziła tak dobrze jak antena na dachu/szmacie ;) ale dzięki temu nie zbieramy też śmieci z innych kanałów, tak jak miało to miejsce kiedyś w miejscowości Torzym - gdzie reklamowali swoją stację przy okazji zaśmiecając 2 kanały w obie strony z powodu słabej radiostacji, o dużej mocy.
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: lukaszBdG » 17 cze 2013, o 15:48

Wiem ze masa jest bardzo ważna i dlatego muszę kupic głowice i chyba zrobić jakis otwór zeby lapal mase z auta :/ Z tego co zrozumialem to Ty zrobiles to w pierwszym plaskowniku od kabiny na "pace" ? A jak z zarzucaniem plandeki ? Antena nie przeszkadza ?

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: wichura » 17 cze 2013, o 19:29

Chwilowo nie mam jak dodać zdjęcia, ale jak tylko zrobię to pokażę wewnątrz i na zewnątrz.
patrząc od frontu samochodu, to przymocowałem antenę nad pasażerem, w roku. w rogu ramy plandeki jest jeszcze wzmacniający, ukośny płaskownik, by buda na boki się nie rzucała aż tak bardzo - do niego przytwierdziłem antenę.

Fakt, głowica jest istotna, ale jeśli nie zależy ci na tej antenie którą masz, lub, odkleisz / odczepisz dolną zaślepkę, zazwyczaj można dobrać się do śruby mocującej wszystko w kupie i możesz mieć podobną sytuację do mnie, że zakończona jest masą na podkładce wgryzającej się w blachę, a z drugiej strony podkładka płaska, miedziana - tzw "gorący punkt".
On musi kontaktować się z anteną - i nie może dotykać masy. kwestia czy masz antenę wkręcaną pionowo, czy bocznie. Ja mam antenę z otworem bocznym, dlatego antena wylądowała na górnej części ściany.

@Edit
fotki
DSC00017 (2).jpg
DSC00019 (2).jpg
DSC00018 (2).jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: lukaszBdG » 25 cze 2013, o 23:48

I w taki sposob dziala wszystko ? Widze ze ty masz kabel w idealnym stanie u mnie juz troche rudego jest jak myslisz bedzie dzialalo ?

Awatar użytkownika
Darobdg
Posty:27
Rejestracja:16 cze 2013, o 10:53
Samochód:Jumper/c35s17
Uprawnienia:ab+e
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: Darobdg » 26 cze 2013, o 08:44

szczotka druciana i czyscisz ;]

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: wichura » 26 cze 2013, o 19:37

Generalnie to szczota i czyszczenie kabelka ;)
I ta śruba którą skręcasz, musisz pamiętać że musi być zaizolowana, inaczej sygnał cały wpuścisz w masę, a tego nie chcemy :)
i między plandeką a anteną też warto dać jakąś gumową podkładkę , nie hałasuje aż tak bardzo jak zawadzisz w tunelu o sufit :)
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: lukaszBdG » 26 cze 2013, o 21:38

Na razie poprowadziłem dodatkowa "masę" z anteny pod jedna ze śrubek busa , podłączyłem Johny II iii ..... 3 km miedzy blokami i ok 6 na trasie :D yeaahhh o to chodzilo :D Ale pomysl Wichury zrealizuje na dniach pozdrooo

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”