Pękające felgi

Awatar użytkownika
emwuz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:27 sie 2015, o 17:09
Samochód:Fiat
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Pękające felgi

Post autor: emwuz » 4 lut 2016, o 17:03

Mam Ducato 2013 r 3.0 motor i problem pękających felg.
W ciągu 2 miesięcy 2 felga mi pękła o od razu zaznaczę , że nie woże cięzkich ładunków. Max 1500kg i to bardzo rzadko .
Mam 16 calowe felgi i zastanawiam się czy gdyby zmienił na 15 to komfort jazdy na pewno mniejszy ale czy nie pękałyby tak szybko?


Jak Wasze doświadczenia?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pękające felgi

Post autor: Wolf » 5 lut 2016, o 16:38

emwuz pisze:Mam Ducato 2013 r 3.0 motor i problem pękających felg.
W ciągu 2 miesięcy 2 felga mi pękła o od razu zaznaczę , że nie woże cięzkich ładunków. Max 1500kg i to bardzo rzadko .
Mam 16 calowe felgi i zastanawiam się czy gdyby zmienił na 15 to komfort jazdy na pewno mniejszy ale czy nie pękałyby tak szybko?


Jak Wasze doświadczenia?
hmm a skąd wiesz że mas max 1,5t a nie więcej ?, felgi albo wada fabryczna - rzadki temat, albo zbyt ciężki ładunek lub krawężniki, zmiana profilu opony nic ci nie da

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Pękające felgi

Post autor: malpa » 5 lut 2016, o 20:44

psuję rynek transportowy gdyż jeżdżę w kurierce i nie raz na samochodzie jest paczek po dach, oczywiście w koło komina to i krawężniki nie są nam obce i w żadnym samochodzie nie pękały felgi, więc albo wozisz dużo za dużo albo masz mega pecha.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Pękające felgi

Post autor: STI » 6 lut 2016, o 10:20

Pękające felgi w tym francusko-włoskim wozidle to "normalka". Wozisz ciężko to szybko szlak je trafia, wozisz lżej pękają później.Zdarza się,że france rdzewieją pod wentylami i wystarczy wyczyścić. Czasami da się pospawać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Koła / Opony”