INFO PRZYDATNE W FINLANDII:)

Awatar użytkownika
finski_wilk
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:12 lip 2013, o 14:16
Samochód:renault master
Firma:sct
Uprawnienia:b, c
INFO PRZYDATNE W FINLANDII:)

Post autor: finski_wilk » 12 lip 2013, o 14:30

Witam jeśli ktoś potrzebuje info o wyprawach do finlandii służe pomocą, jezdze tam i tylko tam bardzo długo i znam temat od podszewki mój e-mail REXIU0@OP.PL GG. 9901646. PRZEMEK

Awatar użytkownika
finski_wilk
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:12 lip 2013, o 14:16
Samochód:renault master
Firma:sct
Uprawnienia:b, c

Re: INFO PRZYDATNE W FINLANDII:)

Post autor: finski_wilk » 23 paź 2013, o 11:19

Cześć Witam Wszystkich.
Moja przygoda z finlandią zaczęła sie około 3 lata temu.
Jeżdziliśmy głównie przez litwe łotwe i estonie i promem z talinna do helsinek.
Zaczynając od litwy to obowiązkiem jest tam winieta, na busa kosztuje 10 euro lub 50 pln można tez płacić kartą, winiete kupujemy w budkach za granicą lub też na statoil i lukoil na stacja płatne tylko LITAMI lub kartą, zaś w przygranicznych budkach akceptują karty EUROSHELL I DKV.
ŁOTWA to brak winiet i jakichkolwiek opłat oczywiście litwa jak i łotwa jeśli przesadzicie z wagą lub prędkością to miejcie przy sobie około 5 banknotów po 10 euro na prezenty dla miejscowych stróżów prawa, wezmą bez niczego;) na estoni i finlandi jak wyciągniesz kase to ci założą bransoletki. Na łotwie uważajcie w 2 miejscowościach to jest BAUSKA i BALTAZRES tam zawsze stoją i suszą! radiowozy na litwie łotwie i estoni a także finlandi maja wyposażone w radory które zmierzą was z lotu z naprzeciwka.
ESTONIA to brak winiet i opłaat ale mandaty biją na łeb jeśli chodzi o wysokość dam przykład 98/70 to mandat w wysokości 160 euro!!!
kolejna rzecz to parkingi:
LITWA I ŁOTWA parkujcie tylko na statoilach lukoilach i w miejscach dobrze oświetlonych bo poprostu złodziejstwo jest tam bezczelne! na łotwie około 5 km za bauską jadąc w strone tallina jest prywatny strzeżony parking z barem i wi-fi za 10 euro o ile dobrze pamiętam, estonia to już spokój i dużo policji jedynie zdarzyło mi sie na estonii w okolicach NARVA włamanie na auto ale to kilka km od granicy z rosją więc sie nie zdziwiłem...
w tych trzech krajach na każdym statoilu jest też darmowe wi-fi które ma dobrą prędkość:D
PROMY:
główne i najtańsze linie to "TALLINK SILJA" I "ECKERO"
TALLINK: cena biletu za busa do 3.5 t to około 118-120 euro bez szwedzkiego stołu i kajuty za te rarytasy dopłacamy 30 euro
ECKERO: to fińska linia cena za busa to 125 euro stała stawka i zawsze masz kajute i szwedzki stół:D jedzenie na obu promach zajebiste ale to kwestia gustu.
FINLANDIA: nie płacimy za drogi nic drogi zajebiste!!!tylko trzymajcie sie ograniczeń prędkośći bo jak w mieście na 50-tce pojedziesz 80 to inni kierowcy zadzwonią na psy i masz mandat.
Ogólnie kraj i ludzie przyjażni i pomocni. Ceny???w [cenzura] wysokie!!! chleb 2-2.5 euro papierosy 5-6 euro piwo 3 euro alkohole sprzedawane tylko do godz 17 każdego dnia w sobote do 14 w niedziele nie kupisz nic!!!
adresy są perfekcyjne wszystko dokładnie oznaczone i opisane numery ida kolejno a nie na wyrywki co na litwie i łotwie jest zmorą tam trafić adres to fart!
stacje paliw z naszych jest tylko shell darmowe wi-fi tylko na shellach na których jest restauracja HELMI SIMPUKKA!
POZOSTAŁE STACJE TO ABC I TEBOIL!
na ABC także jest net lecz nie wszędzie darmowy czasem zabezpieczony ale pójdziesz do kasy i ekspedientka poda ci klucz do sieci:)
na stacja ABC jest taka fajna rzecz ja LUNCH od 8-16 płacisz 10 euro i masz szwedzki stół możesz siedziec i jesc cały dzień ale tylko ze szwedzkiego stołu jedzenie smaczne swieze i ciepłe finowie tam chodzą jesc całymi rodzinami, finowie wagi na aucie sie nie czepiają ale jesli nie masz pasów zapiętych na ładunku od 80 euro w góre. Mandaty kredytowane:D
obowiązkowo w zimie musisz mieć łańcuchy niekoniecznie założone ale w aucie muszą leżeć, no i apropos jak masz cienkie opony w sensie zużyte i łyse to masz zakaz jazdy i czekasz na serwis a serwis za opone cie skasuje około 400 euro!
jak mi sie jeszcze coś przypomnie to dodam jesli ktoś ma pytania piszcie odpowiem pozdrawiam

Awatar użytkownika
ARAS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:66
Rejestracja:1 lis 2013, o 14:06
Samochód:vw crafter
Firma:własna
Uprawnienia:b,c adr

Re: INFO PRZYDATNE W FINLANDII:)

Post autor: ARAS » 25 lis 2013, o 10:07

Zjeżdzając z promu waża auta ?
Rezerwacja na prom w polsce czy nie ma problemu na miejscu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Finlandia”