samochód dostawczy + przyczepa

Masz inny samochód niż Bus? Tutaj możesz go przedstawić.
Awatar użytkownika
nazarbajev
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:20 gru 2018, o 19:14
samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: nazarbajev » 20 gru 2018, o 23:13

Witam wszystkich jestem nowy na forum, postanowiłem do was dołączyć bo mam kilka pytań na które mam nadzieje znaleźć tu odpowiedzi a sprawa wygląda tak
Mam plan zakupić tzw. busa (DMCdo 3,5t oczywiście) który to bez problemu da sobie radę z ciągnięciem przyczepy w okolicach 3-3,5t również, zabudowa skrzyniowa (plandeka) i przyczepa jw.
Nie stać mnie na nowy, myślę że budżet ustalmy na okolice 30tyś pln(za busa) wydaje mi się że raczej nie bardzo jest sens pchać się w ducato itp i raczej celuję w iveco(widzę teraz dużo nowych lawet na iveco ale niestety budżet trochę nie mój, sprinter (napęd na tył) a może jednak źle myślę ?
Teraz ''docieram'' lublina 3 i choć silnik wydaję się całkiem znośny to skrzynia biegów ma takie popieprzone przełożenie że z 1 ciężko idzie ruszyć załadowanym( sprzęgło się pali) a znowu na 5 mam 90 km/h a silnik wyje - jako holownik moim zdaniem odpada( wiem że mogę skrócić przełożenie w moście ale znowu V-max będzie 70-80 km/h a to już porażka totalna
Raczej przewiduje ładować pod max możliwości (towar raczej ciężki ale nie zbyt duży objętościowo choć na samo auto się nie zmieści)
Ruch lokalny (max r-300 km od komina)
Za wszystkie opinie z góry dziękuję

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: Doktor » 21 gru 2018, o 02:31

Nim się temat nakręci to małe pytanko, wiesz, że z przyczepą wchodzisz w wszystkie wymagania jak na duży, tacho, licencja, świadectwo kwalifikacji?

Awatar użytkownika
nazarbajev
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:20 gru 2018, o 19:14

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: nazarbajev » 21 gru 2018, o 16:55

tak wiem ale to potrzebuje na tzw. przewozy własne i tylko viatoll będzie trzeba uwzględnić. Na chwilę obecną nie będę świadczył usług w zakresie transportu (może ewentualnie samym busem ale to raczej okazyjnie i dla znajomych ale irlandii z tego nie zbuduję, poza tym mam co robić .

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: TROLL » 21 gru 2018, o 23:56

IVECO.
U mnie w firmie nie ma , ale w zaprzyjaźnionych są takie zestawy, przetestowali różne konfiguracje ( marki ) ta się wydaje się najrozsądniejsza.
Poza tym , Ivona wiele wybacza ... podobno ...

Awatar użytkownika
nazarbajev
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:20 gru 2018, o 19:14

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: nazarbajev » 22 gru 2018, o 01:39

dzięki za 1 -szą opinie a jak myślisz jest sens pchać się w 50c (rejestrowaną na 3,5t jak często się spotyka na ogłoszeniu) czy jednak 35c ?
Powiedz jakie tam silniki są znośne ( mało awaryjne i ekonomiczne przede wszystkim nie muszą być demonami mocy ) i jak wygląda sprawa z mostami-są różne przełożenia- da się to jakoś sprawdzić?
skrzynia 6 była by chyba wskazana wydaje mi się , 5 może być mało a może nie?hmm
Takie dywagacje moje , niby testów na necie jest od ...uja ale tak naprawdę wszystkie na 1-no kopyto i nigdzie takiego info nie ma

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: Doktor » 22 gru 2018, o 12:56

IVECO z 3 litrowym motorem, to jedyna opcja na przyczepę 3,5 t DMC, tak przynajmniej ja uważam.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: Wolf » 23 gru 2018, o 16:40

nazarbajev pisze:tak wiem ale to potrzebuje na tzw. przewozy własne i tylko viatoll będzie trzeba uwzględnić. Na chwilę obecną nie będę świadczył usług w zakresie transportu (może ewentualnie samym busem ale to raczej okazyjnie i dla znajomych ale irlandii z tego nie zbuduję, poza tym mam co robić .
Sprecyzuj jedna kwestię, "potrzeby własne" jako osoba fizyczna czy jako działalność gospodarcza

Kolejna kwestia, do ciągania 3-3,5t dmc przyczepy najlepiej auto na tylny napęd, ale też nie jest to wymóg, jeśli wokół komina to może być spokojnie przód napęd, natomiast nie ma dobrego czy złego auta, na Unii widziałem masterkę 125km z ogonem łącznie 20ep, podobno w firmie maja 15 szt takich zestawów i spokojnie dają sobie radę, z drugiej strony jak dbasz tak masz, na kraju mamy przecież słynne zdjęcia T4 z ogonem gdzie mamy przód napęd i max 102km, kolejna kwestia 130km Ducato z pod granicy ES holowało mi drugie ducato 10ep silnik nawet się nie grzał, wiec tutaj tez nie ma co się czepiać. Dl mnie chora sytuacja jest fakt że prawie każdy chce mieć auta o mocy min 170km ale przecież auta które maja 120 czy 130 km zrobią ta samą robotę. Jedyna kwestia jest taka żebyś miał odpowiednie dmc na haku, w Daily o ile dobrze kojarzę to w standardzie mamy 3,5t, we Fiacie mam 3t a w Citroenie 2,5t

Awatar użytkownika
nazarbajev
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:20 gru 2018, o 19:14

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: nazarbajev » 24 gru 2018, o 00:55

Kolego Wolf bardzo pięknie tutaj nakreśliłeś sytuacje już ci odpowiadam
przewozy własne - działam w drewnie, tzn meble oraz różnego kalibru inne rzeczy, mam też gospodarstwo i przydaje mi się auto( jak pisałem docieram Lublinka 3 ale już jest go trochę ''za mało''- patrz 1 post)
odnośnie rwd/fwd to nie skreśliłem nic - główny problem polega na tym że nie jeździłem innymi autami założeniem będzie że ''nowy'' samochód musi u mnie ciągnąć przyczepę a lublin z jego skrzynią biegów zupełnie się do tej roli nie nadaje- więc albo np ducato 6bieg z krótką 1 albo iveco/ sprinter itp. na krótkim/krótszym= wolniejszym moście tak mi się wydaje
jeśli chodzi o usługi to nie nastawiam się na to( rynek 3,5T jest nasycony) chociaż również nie wykluczam tego- ale nie potrzebuje kurnika z 10 pal z (szczególnie z tymi co mają 2 oś w połowie zabudowy co wydaje mi się nielogicznie jeśli rozłożyć ciężar po całości )
kwota 30-35 tys za auto no chyba że jednak warto dołożyć 10 i wziąć młodsze-lepsze , zakup planuje na wiosnę tak że trochę czasu na przemyślenie jest.
ps T4 trochę za małe

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: Wolf » 24 gru 2018, o 12:58

Myślę że coś takiego by cie zadowoliło, oczywiście można coś nowszego i ładniejszego szukać, ale to ma być narzędzie pracy i jak będziesz dbał tak będziesz miał, korzystałem z tej wersji budy tyle że na silniku 2.3 136km i blaszce maxi 35S14 tyle że na pojedynczym kole, złego słowa nie powiem, Niemcy Beneluxa i Danie tym zlatałem wszędzie bez problemu

https://www.olx.pl/oferta/iveco-35c13-t ... de6af0bcbe

Jedyna kwestia, nastaw się że bliźniak pali sporo więcej od pojedynczej, no i oczywiście przedni napęd jeszcze mniej, no ale to jest oczywista oczywistość ;)

Awatar użytkownika
nazarbajev
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:20 gru 2018, o 19:14

Re: samochód dostawczy + przyczepa

Post autor: nazarbajev » 28 gru 2018, o 00:08

hmm 15 lat to trochę sporawo a takie coś
https://www.otomoto.pl/oferta/iveco-35s ... BzBOQ.html? (mówię o budzie i sliniku rzecz jasna link przykładowy)
albo mieczysław https://www.olx.pl/oferta/mercedes-spri ... 61ba47ae67 tylko się zastanawiam jak tu silnikowo wychodzi bo czytałem że drogi serwis
albo fiat https://www.olx.pl/oferta/ducato-plande ... cf2e9485c3 ( hmm 2.3 l to podobny jak w iveco)
Tak przemyślałem trochę to wszystko i pasowało by coś max młodego kupić bo i tak za szybko nie zmienię.
Spalanie też jest ważne -jaka jest różnica bliźniak do 1 osi , teraz Lublin3 mi pali 11-12l 2.4 TD ale jestem raczej ekodrajwerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne auta forumowiczów”