Wizyta w fabryce broni :)

Wasze przeżycia, śmieszne przygody z tras.
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: jarekvolvo » 10 lip 2017, o 10:41

Witam Szanownych :)
Jako, że miałem chwilę wolnego w trasie do Hiszpanii - jadąc z Austrii przez Włochy - postanowiłem zajrzeć do firmy Uberti produkującej uzbrojenie, m.in. czarnoprochowce - w okolicy Brescii - a nuż mają jakiś sklep firmowy, ekspozycję etc., .
Znalazłem adres, podjechałem pod bramę główną - żadnego sklepu nie ma :cry: , ale... . Poszedłem do strażników z zapytaniem, czy da się "gdzieścoś" zobaczyć. Aaa, i owszem, jest biuro i serwis, ale tam daleko, po drugiej stronie zakładu... . No, to kiepsko, bo parking tylko dla osobówek a i tak nie mogę wyłączyć silnika, bo on napędza agregat. :( .. . Na to pan strażnik - jak z kabaretu "Elita" - "Eee, Polacco - dziś jest gorąco, co tam będziesz łaził - masz tu przepustkę dla siebie, tu masz na samochód - pojedziesz, załatwisz, co ci trzeba... " :shock: :shock: :shock: I tak wjechałem kontenerem chłodnią na zakład :shock: , znalazłem budynek, ale udając, że nie mogę trafić, połaziłem dobry kwadrans, z przepustką w kieszeni zamiast na szyi :wink: , wlazłem na kilka działów, skrawanie, obróbki, termika, montaż - jak w naszym dawnym FSO, tylko budynki nowocześniejsze. Nikt mnie nie pytał, co tu robię, czego szukam. :lol:
W końcu trafiłem do biura - klatka schodowa wyklejona plakatami "kombojskimi", fotosami, rysunkami złożeniowymi wszelkiej "łesternowej" broni. Na drugim piętrze, w fouier - wystawa w gablotach broni wszelkiej maści - przekrój produkcji od początku działania firmy - pierwsze wrażenie - "O QURWA", drugie - "o qurwa" - myślałem, że zniosę jajo... :o BAJKA :!: :!:
Zobaczyły mnie dwie panie i pytają mnie, ktom zacz -ale one nie "per ingleza". Skierowały mnie do kolejnej pani, takiej z 65+, świetnie mówiącej po angielsku. Przegadaliśmy z pół godziny o historii, o broni, o dostępności w Polsce i w Itali - ja nic nie mógłbym kupić, bo konieczny "kwit" i obywatelstwo, o współpracy z "Kalibrem", pokazałem jej stronę z Aledrogo z CP - była zdumiona, jak duży jest rynek "sekendhendowy" w Polsce. Na koniec otrzymałem w prezencie aktualny katalog produktów, cennik na Włochy, elegancką, firmową czapkę i firmowy długopis z latarką :D . Widać było, że pani była bardzo zadowolona z wizyty zwariowanego Polacco a i ja odniosłem bardzo miłe wrażenie i cieszę się z pamiątek :) . Dostałem też namiar na bliźniaczy zakład Pietty, jakieś 30 km od nich, ale brakło mi już czasu po południu, a na następny dzień czekać nie mogłem... .

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: piterol » 10 lip 2017, o 12:31

Ale zazdroszczę. Jestem na etapie zbierania funduszy na New Army tak żeby żona nie wiedziała ;-). Ceny w IT bardzo się różnią w stosunku do tych z PL?

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: Dychu » 10 lip 2017, o 12:49

Super się załapałeś Jarek, zazdroszę :-).

Pozdrawiam,
Andrzej...klub Volvo :-) a moje to S80 :-).

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: jarekvolvo » 10 lip 2017, o 17:01

piterol - jak uruchomię skaner po burzy :twisted: , to mogę podesłać Ci cennik, który dostałem tam na miejscu.. . Mnie marzy się LeMat - raz, że niesamowita konstrukcja a dwa, że jako jedyny oprócz Stara pasuje mi do ręki po operacjach neurochirurgicznych - wszystkie pozostałe gniotą "kopytem" po szwach :evil: Niestety, ceny są powalające :twisted:
Dychu - klubowicze są na całym świecie :D . Chętnie powróciłbym do 240tki, ale na razie cieszę się 855 Estate ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: Dychu » 10 lip 2017, o 18:36

Hm Jarku, to zapraszam do siebie : www.klublosia.pl :-), tam mamy czacik spokojny :-).
Mały, kameralny klub i nie ma oszołomów i spamu :-). Nie jest to reklama konkurencji a małego klubu fanów Volvo więc może nie dostane bana :-).

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: piterol » 10 lip 2017, o 19:29

Będę dźwięczny ;-) bo przypuszczam, że ceny mają przystępniejsze. Ma ktoś może doświadczenie z wycieczki z bronią cp poza granice naszego pięknego kraju??? Oczywiście z europejską kartą broni w kieszeni

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: jarekvolvo » 10 lip 2017, o 21:38

piterol - Remek New Army 44, lufa 8" - 414 Euro, w inoxie 534 E, karabin rewolwerowy 18" - 689 E. To tak na szybko... . Z klamką za granicę, nawet z EKB raczej bym się nie wybierał ( zawodowo, busem of kors :) ). Zanim udowodnisz, że nie jesteś wielbłądem, możesz spędzić sporo czasu w miejscu, gdzie należy trzymać się plecami do ściany :D
Dychu - fajna stronka :) , właśnie jestem w trakcie rejestracji, ale coś wolno idzie - może z powodu burzy... .

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: Dychu » 10 lip 2017, o 21:45

Jarku, burza nas tu nie interesuje :-), jak widzisz, korzystam tylko z profesjonalnych skryptów gdzie licencja kosztuje kilkaset dolarów rocznie, serwer stoi pod Hamburgiem, szybki i profesjonalny za który płacę co miesiąc trochę euro. Załoga zawsze gotowa pomóc i co dziennie dostępna w razie "W". Małe,, kameralne ale np. Samsung ma już 80.000 userów i już nie jest taki kameralny :-). Huawei dopiero się rozwija ale już jestem na pierwszej stronie Googla :-). Na każdym forum żywa załoga :-). Burze popsuły nam necik w PL ale to nie wina forum bo uwierz mi, stoi na profesjonalnym serwerze w Niemczech.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: jarekvolvo » 10 lip 2017, o 21:55

He, he - wiem :D , ale tu przed chwilą tak pierdutło, że moje psy do tej chwili wyciągają łby spod ogonów :D , a zasilanie kucnęło na moment i od nowa musiałem rozpalać sprzęta :D - już wszystko działa, rejestracja ok :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Wizyta w fabryce broni :)

Post autor: Dychu » 10 lip 2017, o 21:59

To, że OK to wiem bo tam akurat mam jakąś władzę i podgląd sytuacji:-), zresztą napisałem Ci tam na czaciku :-).
U mnie też burze i dramat net chodzi no ale wytrzymamy te dwa dni bez speed neta :-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opowieści ze szlaków”