Zamówienia: Dodatkowy akumulator (sterownik)

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk
Re: Zamówienia: Dodatkowy akumulator (sterownik)

Post autor: 3D3D3D » 1 paź 2014, o 12:59

wichura pisze:Ogółem przestałem już składać te sterowniki, czas niestety mi na to nie pozwala (złożenie jednego, to ok. 2 godzin +20 minut zestrojenie go).
Odnośnie "tańszego" sposobu wypowiedziałem się kilka postów wczesniej - proszę przeczytać cały wątek. Ponieważ takie jest niebezpieczne dla akumulatora samochodu, oraz "grube przewody" są mało dokładnie określone JAK grube. a dokładniej to 2x5mm miedzi, 2x8mm aluminium, 1x 12mm miedzi. "albo, albo, albo".
Twój sposób jest napewno bardziej dojrzały technicznie, pewno zabezpiecza alternator przed nadmiernym przeciążeniem w przypadku rozładowania akumulatora dodatkowego, itd.
Nie posądzaj kolegów na forum o debilizm. Myślę, że przedmiot zwany fizyką każdy miał w szkole podstawowej i prawo Ohma jest mu znane.
W kwestii przekaźnika - do ograniczenia prądu ładowania dodatkowego akumulatora użyłem przewód oporowy z popularnego Malucha 126P.
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Zamówienia: Dodatkowy akumulator (sterownik)

Post autor: wichura » 3 paź 2014, o 11:03

Nie posądzam nikogo, jedynie ostrzegam o możliwych konsekwencjach. a przewód oporowy to Ciekawe rozwiązanie. Obecnie próbuję poskładać schemat sterownika i umieścić go na forum, by każdy mógł sobie poskładać takowy (lub zanieść znajomemu elektronikowi by wykonał takowy)
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gadżety forumowe”