Master Wejkama 150KM

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
Awatar użytkownika
Chmielu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:5 mar 2014, o 21:03
Samochód:Renault Master
Firma:własna - Gregson
Uprawnienia:B,C
Lokalizacja:Ruda Śląska
Master Wejkama 150KM

Post autor: Chmielu » 16 cze 2014, o 21:23

Marka: - Renault
Model: - Master
Rok produkcji: - 2014
Przebieg: - 14
Wyposażenie: - Pack Clim + fotel sprężynowy + poduchy + Wejkama + ledy Philipis + CB President
Obsługiwane kierunki: - UE + Szwajcaria
W najbliższych planach -
- oklejenie obrysowe / konturowe plandeki + kabiny boki białe tył czerwony,
- woltomierz
- firanki Dromader
- półka
- antena z CB montowana w innym miejscu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: FRONT242 » 16 cze 2014, o 21:37

Piszesz : oklejenie obrysowe / konturowe plandeki + kabiny boki białe tył czerwony,

Jezeli z tylu chcesz okleic na kwadrat jako calosc to musisz uzyc pomaranczowej tasmy konturowej a nie czerwonej , chyba ze dasz jakies krotkie przerywane paski-kwadraciki tylko w rogach .

Napisz kolego ile ta lezanka za fotelami ma szerokosci i jak spisuje sie w praktyce .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Przemo_Kato
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:29 mar 2014, o 22:13
Samochód:RENAULT MASTER
Uprawnienia:B, C

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: Przemo_Kato » 16 cze 2014, o 21:55

Widzę iż Master zakupiony w salonie Zięby. Miałem okazję oglądać go lecz jedynie z zewnątrz.
Jak z miejscem za siedzeniami - porównywalnie jak w przypadku kurnika??

Awatar użytkownika
Chmielu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:5 mar 2014, o 21:03
Samochód:Renault Master
Firma:własna - Gregson
Uprawnienia:B,C
Lokalizacja:Ruda Śląska

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: Chmielu » 17 cze 2014, o 08:43

VnVnaTiOn pisze:Piszesz : oklejenie obrysowe / konturowe plandeki + kabiny boki białe tył czerwony,

Jezeli z tylu chcesz okleic na kwadrat jako calosc to musisz uzyc pomaranczowej tasmy konturowej a nie czerwonej , chyba ze dasz jakies krotkie przerywane paski-kwadraciki tylko w rogach .
No właśnie wg wielu źródeł w necie czerwone tylne może być

Dopuszczalne kolory oznakowania konturowego wg Regulaminu ECE 48
Kontur tylny: kolor żółty lub czerwony
Kontur boczny: kolor żółty lub biały

Minimalne wymagania oznakowania konturowego
Oznakowanie powinno stanowić minimum 80% skumulowanej długości pojazdu; jeżeli nie jest to możliwe to 60%
Oznakowanie konturu tylnego powinno być pełne
Oznakowanie boczne powinno być co najmniej w postaci linii dolnej i górnych rogów
Nie zaleca się kombinacji pojazdu i naczepy, w której tylko jedno z nich jest oznakowane
Zastosowana taśma odblaskowa musi mieć min. 5 cm szerokości

Napisz kolego ile ta lezanka za fotelami ma szerokosci i jak spisuje sie w praktyce .
Info ze strony Wejkamy odnośnie wymiarów leżanki

Obrazek

W praktyce to będę w stanie napisać coś po pierwszej trasie która najpewniej na początku lipca.

Awatar użytkownika
Chmielu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:5 mar 2014, o 21:03
Samochód:Renault Master
Firma:własna - Gregson
Uprawnienia:B,C
Lokalizacja:Ruda Śląska

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: Chmielu » 17 cze 2014, o 08:47

Przemo_Kato pisze:Widzę iż Master zakupiony w salonie Zięby. Miałem okazję oglądać go lecz jedynie z zewnątrz.
Jak z miejscem za siedzeniami - porównywalnie jak w przypadku kurnika??
Tak kupiony u Zięby. Co do miejsca to wiadomo że do szerokości kurnika się to nie umywa ale za to ma wiele innych istotniejszych dla mnie plusów. Brak ławki pasażera tylko fotel pojedynczy pasażera i można w miarę normalnie funkcjonować praca - odpoczynek i dwa duże schowki (pod leżanką i na "na dachu") są mega przydatne :)

Awatar użytkownika
symyrytyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:78
Rejestracja:17 gru 2013, o 11:33
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: symyrytyfy » 17 cze 2014, o 10:21

Z jaka zabudową ta Wejkama? 8 czy 9 palet?
Ważyłeś auto? jaka rzeczywista ładowność a jaka w dowodzie?

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: FRONT242 » 17 cze 2014, o 12:19

Piszesz : No właśnie wg wielu źródeł w necie czerwone tylne może być

Wiesz w necie rozne informacje mozesz znalesc . Miesiac temu robilem kurs na prawo jazdy C , tam jest napisane w " podreczniku kursanta " ze tylne musza byc ZOLTE . Mowie jak powinno byc w tym przypadku o ktorym tutaj rozmawiamy . Ja zrobilem u siebie pelny kwadrat wlasnie ZOLTYM kolorem i nie musze sie przejmowac czy jest leganie czy nie bo wiem ze ZOLTY jest dozwolony .
Poszperaj dokladniej na ten temat to zobaczysz sam :D
Pozatym ci powiem ze taki kwadrat obrysowy na tej plandece co u ciebie to chyba bedzie lipa , to nie jest sztywne i wydaje mi sie ze bedzie odchodzic z czasem . Bedzie otwierane , zamykane , odciagane , zaginane itd . No ale moze sie myle ale ja na twoim miejscu bym tego nie robil w formie zamknietego kwadraciaka . Te tasmy odblaskowe sa dosc sztywne i grube wiec potrzebuja stabilnej i nieruchomej powierzchni do przyklejenia .

Ja zrobilem u siebie tak jak na zdjeciu . Ten pasek po srodku ( pionowy ) nie jest odblaskowy , wzmacnia wychodzona uszczelke miedzy dzwiami .
Obrazek[/url]

Wejdz na strone jegger.pl , tam wszystkie maja pomaranczowe z tylu i na takiej zabudowie jak u ciebie nie robia pelnego obrysu tylko takie kwadraciki - co jest dobrym pomyslem . W rogach ta plandeka nie bedzie sie za czesto zginac wiec moze byc OK .
Obrazek

Co do lezanki dolnej to 58 cm ... to troche malo . Zalezy w sumie jakie kto ma gabaryty . Dla anorektyka o wzroscie 165 cm bedzie to krolewskie loze , a ja bym mogl tam sie polozyc tylko na boku :D
Jak wrocisz z trasy to sie podziel z nami INFO na temat praktycznosci i wygody tego patentu .
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, o 17:47 przez FRONT242, łącznie zmieniany 4 razy.
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Chmielu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:5 mar 2014, o 21:03
Samochód:Renault Master
Firma:własna - Gregson
Uprawnienia:B,C
Lokalizacja:Ruda Śląska

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: Chmielu » 17 cze 2014, o 20:18

VnVnaTiOn pisze:Piszesz : No właśnie wg wielu źródeł w necie czerwone tylne może być

Wiesz w necie rozne informacje mozesz znalesc . Miesiac temu robilem kurs na prawo jazdy C , tam jest napisane w " podreczniku kursanta " ze tylne musza byc pomaranczowe . Mowie jak powinno byc w tym przypadku o ktorym tutaj rozmawiamy . Ja zrobilem u siebie pelny kwadrat wlasnie pomaranczowym kolorem i nie musze sie przejmowac czy jest leganie czy nie bo wiem ze POMARANCZOWY jest dozwolony .
Poszperaj dokladniej na ten temat to zobaczysz sam :D
Pozatym ci powiem ze taki kwadrat obrysowy na tym materiale co u ciebie to chyba bedzie lipa , to nie jest sztywne i wydaje mi sie ze bedzie odchodzic z czasem . Bedzie otwierane , zamykane , odciagane itd . No ale moze sie myle . U mnie taka obysowke zrobilem na kontenerze .

Ja zrobilem u siebie tak jak na zdjeciu . Ten pasek po srodku nie jest odblaskowy , wzmacnia dobrze juz troche wychodzona uszczelke .
Obrazek

Wejdz na strone jegger.pl , tam wszystkie maja pomaranczowe z tylu i na takiej zabudowie jak u ciebie nie robia pelnego obrysu tylko takie kwadraciki - co jest dobrym pomyslem
Obrazek

Co do lezanki dolnej to 58 cm ... to troche malo . Zalezy w sumie jakie kto ma gabaryty . Dla anorektyka o wzroscie 165 cm bedzie to krolewskie loze , a ja bym mogl tam sie polozyc tylko na boku :D
Jak wrocisz z trasy to sie podziel z nami INFO na temat praktycznosci i wygody tego patentu .
Hej

Taśma jest w kostkę a nie ciągła więc to jest specjalnia pod plandeki.
Obrazek

Poczytałem trochę i E/ECE/324 E/ECE/TRANS/505 } Rev.1/Add.47/Rev.4/Amend.1 Regulation No. 48 mówi wyraźnie
Paragraph 5.15., amend to read:
"5.15. The colours of the light emitted by the lamps are the following:
….
cornering lamp: white
conspicuity marking: white or yellow to the side;
red or yellow to the rear. 5/
5/ Nothing in this Regulation shall preclude the Contracting Parties applying this
Regulation from allowing the use of white conspicuity markings to the rear in their territories."
+ link do całego pliku

http://www.omnidruk.pl/omnidruk/pliki/R ... KG_ONZ.pdf

Awatar użytkownika
Chmielu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:5 mar 2014, o 21:03
Samochód:Renault Master
Firma:własna - Gregson
Uprawnienia:B,C
Lokalizacja:Ruda Śląska

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: Chmielu » 17 cze 2014, o 20:20

symyrytyfy pisze:Z jaka zabudową ta Wejkama? 8 czy 9 palet?
zabudowa 8EP
symyrytyfy pisze:Ważyłeś auto? jaka rzeczywista ładowność a jaka w dowodzie?
jeszcze nie ważyłem ale mam taki zamiar na pusto czyli z minimalną ilością paliwa i bez kierowcy aby poznać wagę samego pojazdu

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Master Wejkama 150KM

Post autor: FRONT242 » 17 cze 2014, o 20:40

No to patrz tutaj : http://www.omnidruk.pl/omnidruk/przepisy.html

" Regulamin ECE 48* dopuszcza następujące kolory oznakowania konturowego

Kontur tylny: kolor żółty

Kontur boczny: kolor żółty lub biały
"

Ja tez mialem ten dylemat czy uzyc zolty czy czerwony . Szukalem w necie i trafialem na sprzeczne informacje . Wiem ze zolty jest na bank legalny i dla swietego spokoju wybralem ten kolor . Na [cenzura] sie tlumaczyc gdzies w EU i miec z tego powodu problem ? . Ty rob jak uwazasz , kazdy ma swoj mozg :D Pozatym zobacz na firmy ktore trudnia sie zabudowa , wszystkie daja z tylu zolty kolor , wiec to chyba tez o czyms swiadczy .

Co do tasmy to skoro jest taka specjalna na plandeke to gitara , ja kupilem taka jak pisalem wyzej - nie patrzylem pod kontem plandeki wiec nie wiedzialem ze takie robia .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”