Mercedes Sprinter 324

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C
Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 26 maja 2014, o 22:37

GroObY pisze:toś bracie fure od......bał :) sprzedaj mi go :D
zebrałem się w sobie i robię wszystko odrazu bo poprzedniego jak już wyrobiłem to sprzedałem właśnie :)

a autko zaliczyło dzisiaj szybkie 700km na kółeczko do Czech i lakier na swoim miejscu jeszcze czyli chyba dobrze położony. Jeszcze w tygodniu polerka i zabieram się za środek jak będzie czas.

Awatar użytkownika
xmati3
Użytkownik
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:27 lut 2014, o 16:55
Uprawnienia:B,C,KW

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: xmati3 » 27 maja 2014, o 11:46

Fajnie mieć pasję i się jej oddawać nie patrząc na koszta:)

Oby Ci służył ten Merc tak długo jak będziesz go miał

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 27 maja 2014, o 16:06

xmati3 pisze:Fajnie mieć pasję i się jej oddawać nie patrząc na koszta:)

Oby Ci służył ten Merc tak długo jak będziesz go miał
Bo ileż można kasę na koncie zbierać :)
Dzięki, mam nadzieję że wytrzyma więcej niż 315CDI :)

Zastanawiam się czy warto go już zgłosić na Master Truck :) chyba jeszcze w tym roku się nie wyrobię :)

Awatar użytkownika
LisTruck
Użytkownik
Użytkownik
Posty:76
Rejestracja:11 lut 2014, o 22:17
Samochód:Omega, Transit TDDI
Uprawnienia:B, CE

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: LisTruck » 27 maja 2014, o 21:30

Piękna robota z halogenikami :) Super się prezentuję a komfort jazdy nocą nie wymaga komentarza ;)
Jak wyrko sobie dopasujesz będzie gites :P Co do malowania zderzaków, zwykłe na pewno są w transporcie praktyczniejsze no ale skoro szalejemy do końca to czemu nie :lol:
Jak dla mnie to Master Truck musisz odwiedzic musowo ale to Twoja decyzja, ja natomiast będę polował żeby autko zobaczyc w jakiś czerwcowy weekend, najlepiej sobotę bo w tyg to cały czas robota, Pozdro

Awatar użytkownika
GroObY
Posty:31
Rejestracja:25 wrz 2013, o 10:40
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,C,C+E
Lokalizacja:Opolskie

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: GroObY » 27 maja 2014, o 23:56

toper pisze:
xmati3 pisze:Fajnie mieć pasję i się jej oddawać nie patrząc na koszta:)

Oby Ci służył ten Merc tak długo jak będziesz go miał
Bo ileż można kasę na koncie zbierać :)
Dzięki, mam nadzieję że wytrzyma więcej niż 315CDI :)

Zastanawiam się czy warto go już zgłosić na Master Truck :) chyba jeszcze w tym roku się nie wyrobię :)



zapraszam to koło mnie wiec nie pożalujesz;p

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: Dekker » 28 maja 2014, o 14:18

Z tego co się dowiedziałem Mercedesik bedzie na Master Truck :) będzie również tam nasze stoisko busiarzy gdzie będzie można dostać naklejki oraz jak dobrze pójdzie zakupić koszulki oraz inne gadżety :D taka mała akacja promocyjna forum.
Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
LisTruck
Użytkownik
Użytkownik
Posty:76
Rejestracja:11 lut 2014, o 22:17
Samochód:Omega, Transit TDDI
Uprawnienia:B, CE

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: LisTruck » 29 maja 2014, o 22:59

Do pełni smaku polecam jeszcze z tyłu nad drzwiami kilka czerwonych lampek lub jakiś pasek ledowy :idea:
Skoro z przodu zaznaczyłeś gabaryty swojego "trucka" to z tyłu też trzeba bo inaczej będzie mu smutno :lol:

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 30 maja 2014, o 08:10

LisTruck pisze:Do pełni smaku polecam jeszcze z tyłu nad drzwiami kilka czerwonych lampek lub jakiś pasek ledowy :idea:
Skoro z przodu zaznaczyłeś gabaryty swojego "trucka" to z tyłu też trzeba bo inaczej będzie mu smutno :lol:
Oczywiście w planach jest też rura dachowa na tył auta z 3 czerwonymi obrysami na środku i dwa po bokach jak w amerykańcach :) no i jeszcze jedna pod tylny zderzak żeby trochę zamaskować drugą butle od LPG na zapasie.
Aktualnie kręcę sklejkę na pace ale zwykłe dechy to za mało dlatego obijam je czarnym kocem obiciowym i montuję łóżko.

Awatar użytkownika
Janusz_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:1 cze 2014, o 14:30
Samochód:Sprinter 324
Firma:PPHU PAWEŁ
Uprawnienia:B,C+E,T

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: Janusz_S » 1 cze 2014, o 15:08

Bardzo ładnie zrobiony sprinterek. Kupiłeś go w Heilbronn ? Ja swojego kupowałem pod koniec października lub początek listopada, Wtedy na placu stały 4 sztuki. Wydaje mi się, że kupowaliśmy u jednego handlarza. Na początkowych zdjęciach masz ślady po reklamie MRW tak jak na moim. Interesuje mnie kilka rzeczy. Podłogę ze sklejki robiłeś sam, czy kupiłeś gotową ? Jak kupiłeś to proszę o jakiś kontakt i cenę. Ile pali twój sprinterek ? Mój jadąc do 120 km/h spala 18 jak pocisnę na autostradzie to 20 litrów LPG. Zamierzam wymienić cały przodek instalacji. Komputer Stag 300, wtryski keihin, plus dodatkowe dwa zbiorniki żeby zwiększyć zasięg. Moim zdaniem powinien mniej spalać przy mniejszych prędkościach. Z 20 litrami jadąc ostro jestem się w stanie zgodzić, ale przy spokojnej jeździe powinien wziąć 15-16. Poszukuję przyczyny lekkich drgań praktycznie nie wyczuwalnych przy pustym aucie, Jak jest syto załadowany to przy przekraczaniu 110 drży i potem cisza. Nie chcę stanąć kiedyś na drodze. Z góry dziękuję za informację.

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 1 cze 2014, o 17:41

Janusz_S pisze:Bardzo ładnie zrobiony sprinterek. Kupiłeś go w Heilbronn ? Ja swojego kupowałem pod koniec października lub początek listopada, Wtedy na placu stały 4 sztuki. Wydaje mi się, że kupowaliśmy u jednego handlarza. Na początkowych zdjęciach masz ślady po reklamie MRW tak jak na moim. Interesuje mnie kilka rzeczy. Podłogę ze sklejki robiłeś sam, czy kupiłeś gotową ? Jak kupiłeś to proszę o jakiś kontakt i cenę. Ile pali twój sprinterek ? Mój jadąc do 120 km/h spala 18 jak pocisnę na autostradzie to 20 litrów LPG. Zamierzam wymienić cały przodek instalacji. Komputer Stag 300, wtryski keihin, plus dodatkowe dwa zbiorniki żeby zwiększyć zasięg. Moim zdaniem powinien mniej spalać przy mniejszych prędkościach. Z 20 litrami jadąc ostro jestem się w stanie zgodzić, ale przy spokojnej jeździe powinien wziąć 15-16. Poszukuję przyczyny lekkich drgań praktycznie nie wyczuwalnych przy pustym aucie, Jak jest syto załadowany to przy przekraczaniu 110 drży i potem cisza. Nie chcę stanąć kiedyś na drodze. Z góry dziękuję za informację.
Witaj, dokładnie u tego samego turasa kupowałeś :) ja brałem pierwszego z 5szt ktore sprowadzil z Hiszpanii.
Sklejka którą mam u siebie kosztowała 1400zł brutto z uchwytami ale osobiście polecam Ci zerknąć na allegro i za 500zł kupisz używkę od rozbieranych na części.
U mnie ze spalaniem to różnie na naszym gazie 20-25 litrów w cyklu miejskim na trasie do 120km/h załadowany niemieckiego gazu 15 litrów z tym że ja założyłem u siebie opony 255/55 R19.
Na te drgania proponuję wymianę oleju w skrzyni i moście u mnie pomogło.
Sprawdź też sobie przebieg w serwisie :) chyba że nie chcesz się denerwować :)
Ja zaraz od niego z placu dzwoniłem ze wszystkimi numerami vin więc wiedziałem co kupuję i cenę też za to zbiłem. Chłopcy na warsztacie bawili się akurat z jednym sprinterem liczydełkiem do cofania licznika :)
Pewnie też będziesz miał już ponad 500. W moim silnik był suchy reszta miała plamy oleju pod silnikami nawet im się nie chciało tego wytrzeć.
Jak narazie moj mnie nie zawodzi, wytrzyma napewno więcej niż dizelki a w razie czego koszt słupka do tego silnika to 4tysiaki bo od CLSa pasuje :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”