Mercedes Sprinter 324

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GroObY
Posty:31
Rejestracja:25 wrz 2013, o 10:40
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,C,C+E
Lokalizacja:Opolskie
Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: GroObY » 4 cze 2014, o 01:02

Janusz_S pisze:Bardzo ładnie zrobiony sprinterek. Kupiłeś go w Heilbronn ? Ja swojego kupowałem pod koniec października lub początek listopada, Wtedy na placu stały 4 sztuki. Wydaje mi się, że kupowaliśmy u jednego handlarza. Na początkowych zdjęciach masz ślady po reklamie MRW tak jak na moim. Interesuje mnie kilka rzeczy. Podłogę ze sklejki robiłeś sam, czy kupiłeś gotową ? Jak kupiłeś to proszę o jakiś kontakt i cenę. Ile pali twój sprinterek ? Mój jadąc do 120 km/h spala 18 jak pocisnę na autostradzie to 20 litrów LPG. Zamierzam wymienić cały przodek instalacji. Komputer Stag 300, wtryski keihin, plus dodatkowe dwa zbiorniki żeby zwiększyć zasięg. Moim zdaniem powinien mniej spalać przy mniejszych prędkościach. Z 20 litrami jadąc ostro jestem się w stanie zgodzić, ale przy spokojnej jeździe powinien wziąć 15-16. Poszukuję przyczyny lekkich drgań praktycznie nie wyczuwalnych przy pustym aucie, Jak jest syto załadowany to przy przekraczaniu 110 drży i potem cisza. Nie chcę stanąć kiedyś na drodze. Z góry dziękuję za informację.

zobacz jeszcze na wał i podpory

Awatar użytkownika
damianc87
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:1 gru 2013, o 03:09

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: damianc87 » 1 lip 2014, o 20:07

Witam !!!
Kolego mam pytanko masz może namiary gdzie kupiłeś firanki z góry dzieki

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 4 lip 2014, o 11:16

damianc87 pisze:Witam !!!
Kolego mam pytanko masz może namiary gdzie kupiłeś firanki z góry dzieki
Witam
kupowałem w Dromaderze napisz lub zadzwoń podadzą Ci cenę nie pamiętam już ile za nie płaciłem:
http://www.dromader.info.pl/nowosc.html

Awatar użytkownika
zibixx76
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:13 wrz 2014, o 23:31
Samochód:mercedes
Uprawnienia:b,c

Re: Mercedes Sprinter 324 lpg

Post autor: zibixx76 » 13 wrz 2014, o 23:37

Witam w poniedziałek jadę po auto co możecie powiedzieć o instalacji lpg.Czy silnik bardziej cierpi i się zużywa na gazie i ile jak się da na nim przejechać jak dba się o autko.Jak z naprawami i częściami.pzdr

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: Wolf » 14 wrz 2014, o 10:01

Moje doświadczenia z LPG są takie że dużo taniej jeździsz niż na ON, a koszt remontu lub wymiany silnika są także niższe niż ropniaka, jedynie przy ciężkim ładunku będzie czuć braki w stosunku do ON, jeśli planujesz lekkie i szybkie przeżuty to PB+LPG

Awatar użytkownika
danielgwiazdor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:17 wrz 2014, o 21:14
Samochód:sprinter
Firma:mercedes
Uprawnienia:c

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: danielgwiazdor » 20 wrz 2014, o 22:14

hej witam sprintek naprawdę godny pozazdroszczenia zrobiony profesjonalnie i ze smakiem tylko zastanawiam się jak takie felgi z oponami(kozackie)radzą sobie z ciężarami?Gratuluje gustu

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 28 wrz 2014, o 16:55

danielgwiazdor pisze:hej witam sprintek naprawdę godny pozazdroszczenia zrobiony profesjonalnie i ze smakiem tylko zastanawiam się jak takie felgi z oponami(kozackie)radzą sobie z ciężarami?Gratuluje gustu
Witaj, dziękuję :) jeśli chodzi o felgi i opony to felgi 19" BORBET dedykowane do sprintera (montowane przez HARTMANa) wytrzymalsze od stalowych, opony 255/55 R19 nośność dokładnie taka jak przy indeksie C (w takim rozmiarze niedostępne opony C) a indeks prędkości przystosowany do prędkości osiąganych przez to auto, fabrycznie zamontowano w nim zwykłe 16" co nie do końca było bezpieczne ponieważ auto z tym silnikiem ma odcięcie elektroniczne przy 250km/h a opony fabryczne 235/65 R16C indeks prędkości zazwyczaj R czyli do 170km/h.

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: Junior » 28 wrz 2014, o 19:16

Ale R to nie jest indeks prędkości tylko oznaczenie że opona jest radialna.

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 1 paź 2014, o 19:28

Junior pisze:Ale R to nie jest indeks prędkości tylko oznaczenie że opona jest radialna.
nie pisałem o R przed rozmiarem opony tylko o indeksie prędkości czyli oznaczenia od A1-A8 + B-Y
tutaj masz tabelę:
http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedzi ... 88,40.html

Awatar użytkownika
piotrzysko10
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:17 paź 2014, o 09:11
Samochód:mercedes
Firma:sprinter
Uprawnienia:B

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: piotrzysko10 » 17 paź 2014, o 09:53

Widziałem Cie ostatnio w Krzeszycach, od razu widać że Twój busik :) takich dużo nie ma :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”