Mercedes Sprinter 324

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LisTruck
Użytkownik
Użytkownik
Posty:76
Rejestracja:11 lut 2014, o 22:17
Samochód:Omega, Transit TDDI
Uprawnienia:B, CE
Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: LisTruck » 18 maja 2014, o 22:51

To w końcu jak to będzie x tymi fotelami od V-ki będziesz jakieś montował czy nie :?:

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 25 maja 2014, o 11:56

LisTruck pisze:To w końcu jak to będzie x tymi fotelami od V-ki będziesz jakieś montował czy nie :?:
zobaczymy czy mi starczy czasu na to :) jeśli znajdę klienta to sprzedam a jeśli nie to poszukam kogoś kto mi to zamontuje tak aby auto pozostało jako ciężarowe

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 25 maja 2014, o 12:52

Korzystając z wolnej chwili i ładnej pogody troszkę pomalowałem pomontowałem i wyszło takie coś:

czerwony pasek jak w A45 AMG ;) bo za dużo białego się zrobiło

Obrazek

ściana wybita, wycięta i przygotowana pod montaż łóżka

taki nieumyty ale zabrakło już wczoraj czasu

i znowu słabo wyszło nocne bo tylko telefon miałem pod ręką
Ostatnio zmieniony 4 paź 2014, o 17:05 przez toper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mich@ł
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:27 wrz 2013, o 17:40
Samochód:Opel
Firma:---
Uprawnienia:B

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: Mich@ł » 25 maja 2014, o 13:00

Co stworzył! Świetny jest ten sprinter. Nie trudno go nie zauważyć. :)

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: FRONT242 » 25 maja 2014, o 13:37

Fura ZYLETA !
Jakie wyro bedziesz montowac ? sam bedziesz robil czy kupujesz gotowe ?
Ile zaplaciles za rure z 4 halogenami ? i czy jest potrzebna do tego jakas HOMOlogacja , bo roznie slyszalem na ten temat . Wlasnie zastanawiam sie czy nie zafundowac sobie takich halogenikow na kurniku . Zajebista sprawa do jazdy noca .

Co do koloru zderzakow to ja preferuje czarne , bo biale sa niepraktyczne ( ale biale ladniej wygladaja ) .
U mnie w sprinterze oryginalne zderzaki byly odbarwione w kilku miejscach . Kupilem taki specjalny spray firmy BOLT , do malowania zderzakow . Wyczyscilem , odtluscilem , pomalowalem tym sprayem i wygladalo cacy ... ale do pierwszego mycia na myjni bezdotykowej . Pod wplyuwem cisnienia farba zaczela odpryskiwac . Nie wiem jak pomalowac i czym zeby nie srac sie z tym za duzo i nie wpierniczac sie w koszta .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
toper
Posty:74
Rejestracja:21 cze 2013, o 18:15
Samochód:Sprinter
Firma:PTP-Trans
Uprawnienia:B,C

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: toper » 25 maja 2014, o 14:15

VnVnaTiOn pisze:Fura ZYLETA !
Jakie wyro bedziesz montowac ? sam bedziesz robil czy kupujesz gotowe ?
Ile zaplaciles za rure z 4 halogenami ? i czy jest potrzebna do tego jakas HOMOlogacja , bo roznie slyszalem na ten temat . Wlasnie zastanawiam sie czy nie zafundowac sobie takich halogenikow na kurniku . Zajebista sprawa do jazdy noca .

Co do koloru zderzakow to ja preferuje czarne , bo biale sa niepraktyczne ( ale biale ladniej wygladaja ) .
U mnie w sprinterze oryginalne zderzaki byly odbarwione w kilku miejscach . Kupilem taki specjalny spray firmy BOLT , do malowania zderzakow . Wyczyscilem , odtluscilem , pomalowalem tym sprayem i wygladalo cacy ... ale do pierwszego mycia na myjni bezdotykowej . Pod wplyuwem cisnienia farba zaczela odpryskiwac . Nie wiem jak pomalowac i czym zeby nie srac sie z tym za duzo i nie wpierniczac sie w koszta .
Wyro sam robię, będzie takie coś jak tutaj:
Obrazek

na ścianach profile, ten na drzwiach bocznych zrobię odkręcany (na foto też taki jest tylko nie widać go dokładnie)
na dechy dam dodatkowo gąbkę po materiał. Dechy mają być dwie po 70cm szerokości, przy załadowanym aucie będą wsuwane pod sufit w uchwyty.
Miałem przy poprzednim sprinterze zamykane na zawiasach ale było mało praktyczne i mi się nie podobało :)
Rura zakupiona za 650zł brutto, obrysowki sam montowałem (trzeba było ponacinać otwory bo kupiłem wpuszczane)
Halogeny po 120zł brutto za sztukę.
Na rurę nie mam homologacji, mam na halogeny z tym że zanim wyjadę muszę jeszcze domówić przesłony bo zgodnie z przepisami tylko dwa punkty świetlne dodatkowe można mieć odsłonięte na drogach publicznych.
Chociaż z doświadczenia wiem że sporadycznie trafiają się akcje na halogeny (u wroga oczywiście zazwyczaj) i policja przymyka na to oko.
Jeśli chodzi o malowanki na zderzakach to ja zastosowałem podkład na plastiki (500ml bo w mniejszych nie mieli 26zł) na to szpachlówka natryskowa żeby wyrównać powierzchnię (1,2kg 21zł) podkład akrylowy żeby całość była bardziej elastyczna i nie odpryskiwała płatami (21zł) no i na to biały lakier dopiero. Cały tydzień zabawy :)

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: FRONT242 » 25 maja 2014, o 18:10

Kupowane wytwory " sypialne " to TANI badziew i tandeta , a cena jest POWALAJACA .... np. 2200zl
http://allegro.pl/lozka-do-busow-ducato ... 78755.html

Chlopaki pojechali z cena ostro :D prawie tyle co polowa za dobry kurnik , a tu kilka rurek i kawalek szmaty ...

Obrazek

A to-to ... to wogole jakas porazka za 1500zl ( plus pare setek za montaz ) :
Przed ta nazwa firmy na czerwono ..... powinni J dodac na poczatku ..... JEBAC :D

http://allegro.pl/zabudowa-sypialnia-lo ... 52794.html

Obrazek

Mysle ze takie wyro co robisz na profilach to koszt nie powinien przekroczyc 500zeta , no i trzeba liczyc dzien roboty , ale widac ze to bedzie duze solidne wyro a nie jakies spanie poldupkiem na kawalku rurki namiotowej . Warto samemu pomajsterkowac , to sie zaoszczedzi i robisz dokladnie i solidnie .

Rure na halogeny gdzie kupiles ? bo 650 zeta to jest dobra cena ( czy powinna byc jakas tam homokurwalogacja na rure , bo piszesz ze nie masz - pytam z ciekawosci bo nie znam tematu ) . Ja musze poszukac rury pod kurnik pony .
Dzieki za info na temat malowania , za jakis miesiac bede mial wiecej czasu to sie pobawie ... tym razem zrobie solidnie . Tak jak to w zyciu jest , zrobisz raz a porzadnie i masz na dlugo i dobrze , a jakies polsrodki , farby w spraju do plastikow to pozniej trzeba sie srac z tym 2 razy tyle , bo teraz trzeba to jakos odczyscic , zeby ten gowniany BOLT sciagnac i dopiero wtedy porzadnie zabrac sie za przygotowanie pod malowanie ...
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
ARAS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:66
Rejestracja:1 lis 2013, o 14:06
Samochód:vw crafter
Firma:własna
Uprawnienia:b,c adr

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: ARAS » 25 maja 2014, o 20:38

To drugie wyszło mnie z dobrego materiału + sklejka +stelaż 450 zł. ze spawanie zostanie tylko gąbka + obszycie

Awatar użytkownika
xmati3
Użytkownik
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:27 lut 2014, o 16:55
Uprawnienia:B,C,KW

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: xmati3 » 26 maja 2014, o 14:51

Zacny Sprinterek:)

Awatar użytkownika
GroObY
Posty:31
Rejestracja:25 wrz 2013, o 10:40
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,C,C+E
Lokalizacja:Opolskie

Re: Mercedes Sprinter 324

Post autor: GroObY » 26 maja 2014, o 21:51

toś bracie fure od......bał :) sprzedaj mi go :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”