FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: Wolf » 29 gru 2014, o 21:12

Spoko, każdy ma swój punkt widzenia, ładunek był 800kg, tutaj fotki z wiosny landem u Włocha na pace 1EP 200kg, notabene w wakacje nie jeździłem, super pracownik z doświadczeniem 12,3L na 100km, na koniec auto rozwalił i jedyne trzy miesiące trwała przepychanka i naprawa w serwisie w Szczecinie, bardzo polecam tempo pracy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: Wolf » 22 lut 2015, o 19:23

Mała zmiana wnetrza
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: Wolf » 22 lut 2015, o 19:29

Przyszedł pomysł na halogeny na kórniku i pomalowanie zderzaków i bocznych listew na coś w tym stylu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: FRONT242 » 22 lut 2015, o 21:31

Wolf pisze:Przyszedł pomysł na halogeny na kórniku i pomalowanie zderzaków i bocznych listew na coś w tym stylu
Tez mialem taki plan .... ale jak zobaczylem ile to kosztuje ... to mi sie odechcialo :D
Mowie o konkretnej rurze i konkretnych halogenach a nie jakims badziewiu kupionym na odpuscie pod kosciolem .
Jezeli chodzi o oswietlenie w nocy to Osram Night Breaker Unlimited H7 i lepiej nie trzeba . Nawet halogeny nie potrzebne . Ten kto na tym smiga to wie o czym pisze .

Pomalowane blotniki nie podobaja mi sie . Raz ze sa nie praktyczne , nawet na tych zdjeciach co pokazales to widac jak juz sa obskubane ... a dwa ze wyglada to jak NOGA W GIPSIE lub but narciarski :D
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: Wolf » 22 lut 2015, o 22:48

A jak wygląda żywotność Osram Night Breaker Unlimited H7 ?, W Ducato na jedną trasę standardowo zabieram 6 szt żarówek, zazwyczaj 4 padają. Kwestia malowania to kwestia gustu, chęci i umiejętności. Halogeny na kórnik to wesem ok 100 pln za szt 400m zasięgu rura to 600 zł. Był jeszcze pomysł półki, ale po założeniu długiej stwierdziłem że jazda jak czołgiem.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: FRONT242 » 22 lut 2015, o 23:30

Wolf pisze:A jak wygląda żywotność Osram Night Breaker Unlimited H7 ?, W Ducato na jedną trasę standardowo zabieram 6 szt żarówek, zazwyczaj 4 padają. Kwestia malowania to kwestia gustu, chęci i umiejętności. Halogeny na kórnik to wesem ok 100 pln za szt 400m zasięgu rura to 600 zł. Był jeszcze pomysł półki, ale po założeniu długiej stwierdziłem że jazda jak czołgiem.
Bez kitu ci powiem ze przejechalem ponad 15 000 km i mam ciagle te same zarowki ( Osram Night Breaker Unlimited H7 ) . Mniej wiecej tyle samo smigam i w dzien i w nocy . Problem przepalajacych sie zarowek ( JAKICHKOLWIEK ) wyniakajacy z przymusu jazdy na swiatlach w ciagu dnia ... rozwiazalem tak ze wstawilem swiatla do jazdy dziennej . Pisalem o tym na forum . http://busiarze.com.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=1273 Uwazam ze to byla dobra decyzja , duza oszczednosc kasy . Wazne jest zeby kupic swiatla do jazdy dziennej DOBREJ FIRMY a nie jakies gowna z odpustu za 60 zeciszy .... bo zaraz sie przepala , szkoda nerwow na badziew .

Moze kupujesz jakies podrobki zarowek o ktorych pisze ????? what the fuck ???? moze zakladajac je dotykasz szkla zarowki palcami , dlatego moga szybciej sie wypalac bo tluszcz z palcow osiada na szkle . Zaskoczyles mnie tym .... :shock:

Co do halogenow i rury , to jak w 1000 zl sie wyrobisz .... to bedzie jakis 3-cio ligowy sprzet .... zrobisz to wsadz fotki ;)
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: Wolf » 23 lut 2015, o 13:50

Mam światła dzienne i mimo to się przepalają. Temat żarówek dla ducato to temat rzeka, w serwisie na moje pytanie dlaczego tak się dzieje odpowiedzieli że nie ma markowych, i dlatego się przepalaj. Zaproponowali markowe żarówki za 100 za szt, zapytałem ile podziałają i jak z gwarancją, skończyło się na machnieciu rękoma. A kangurka jak się zdecyduję i zamontuję to fotki umieszczę.

Awatar użytkownika
mateo737
Posty:36
Rejestracja:27 paź 2013, o 21:21
Samochód:Ducato 2,8JTD i Boxe
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Namysłów, Opolskie

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: mateo737 » 23 lut 2015, o 13:58

Hej.a masz już plan jak kable podłączyc? też sie zastanawialem nad halogenami na kurniku ale nie wiem jak najmniej inwazyjnie pociagnąć kabelki... co do żarówek to kupiem philipsy to wytrzymaly cały miesiąc... a kupiłem w bricomarsche jakieś zwykłe żarówki z efektem ksenonu:) para 27zl :) to w ducato 2 miesiace świecą.. a w boxerze i ducato starszej generacji(2005r) świecą 12h dziennie x5 dni.. i juz 4 miesiac je mam i narazie swieca hehe... a co do tych zarówek osram, tez chciałem kupic... ale jak czytam na aukcji żywtonosc okolo 250h.. to wychodzi raz na miesiac wymiana
Moje cudeńka:)

Ducato 2,8 JTD Power 05r---> 142kucy
Boxer 2,8 HDI 02r ---> 128kucy
Ducato 2,3MJ 13r---> 150kucy
Ducato 3.0 MJ 15r---> 180kucy

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: Wolf » 23 lut 2015, o 14:20

Kabelki to pikuś, bo i tak trzeba dziury w kurniku robić, bo raczej rury nie przykleimy. A żarówki H7 kupuję najtańsze jakie trafię, ostatnie mam z promocji z Biedronki po 5 zł pudełko po dwie szt. wziąłem 14 pudełek, w sumie wszystkie jakie wypatrzyłem. Wcześniej ambitnie wybierałem, patrzyłem, ale przy tej ilości to masakra. Chociaż w ostatniej trasie wymieniłem tylko 1 szt. :).

Awatar użytkownika
mateo737
Posty:36
Rejestracja:27 paź 2013, o 21:21
Samochód:Ducato 2,8JTD i Boxe
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Namysłów, Opolskie

Re: FIAT DUCATO 2.3 150KM MAXI 10EP

Post autor: mateo737 » 23 lut 2015, o 14:24

a to nie wymieniasz parami żarówek? czy 1szt choodzi o komplet:) jak bedziesz montował te halogeny to jakbyś mógł fotki porobić:) taki fotoporadnik...
Moje cudeńka:)

Ducato 2,8 JTD Power 05r---> 142kucy
Boxer 2,8 HDI 02r ---> 128kucy
Ducato 2,3MJ 13r---> 150kucy
Ducato 3.0 MJ 15r---> 180kucy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”