Mercedes Sprinter 312D

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.
Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Maciek » 18 wrz 2013, o 21:00

Marka: Mercedes-Benz
Model: Sprinter 312D
Rok produkcji: 1997
Przebieg: 89000 tys. km
Wyposażenie: Skrzynia manualna, 5-biegowa, wspomaganie, el. lusterka, webasto, hak
Obsługiwane kierunki: Polska, kraje UE

Poczciwy Sprinter, czyli historia o tym jak brzydkie kaczątko przerodziło się w pięknego łabędzia.

Urodziłem się w marcu 1997 roku. Krótko po urodzinach powołano mnie do służby w wojsku duńskim.

Obrazek

Przyznam się, że nie byłem zbyt pracowity, w ciągu całej służby zrobiłem tylko 88tys. kilometrów. Nie spodobało się to duńskim generałom i chyba dla tego kazali odstawić mnie w 2011r. pod płot.

Obrazek

I tak sobie stałem pod tym płotem aż do końca 2012r., aż pewnego dnia znalazł mnie tu nowy Pan i zabrał w całkiem nieciekawe miejsce. To miejsce nazywało się Polska. Wtedy nie wiedziałem co mnie czeka.

Obrazek

Kiedy zdjęli ze mnie moje ulubione nadwozie, byłem przerażony. Myślałem, że skończę jako części zapasowe.

Obrazek


Już myślałem, że popełnię samobójstwo przez samospalenie ale mój nowy Pan zaczął mnie naprawiać.

Obrazek

Usnął korozję, przywrócił dawny blask zderzakowi i..


Obrazek


...polakierował kabinę. Nie wspomnę o hamulcach, zakonserwowaniu ramy, pomalowaniu felg i wielu innych drobnych rzeczach.

Obrazek

Pomimo wszystkich zabiegów czułem się trochę nieswojo, bo przecież w dalszym ciągu nie miałem nadwozia. Aż nagle nastąpiła cudowna odmiana.

Obrazek

Pewnego dnia pojawił się obok mnie tajemniczy przedmiot. Okazało się, że jest to moja nowa czapka, wcale nie wojskowa.

Obrazek

Kiedy wszystko było już na swoim miejscu, zobaczyłem swoje odbicie w witrynie sklepowej, wyglądałem cudownie! Myślę, że w zamian za to odwdzięczę się swojemu nowemu Panu wierną i bezawaryjną służbą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S. Oglądają się za mną wszystkie Renówki, te starsze i te młodsze też :)
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
kamilp
Posty:25
Rejestracja:6 lip 2013, o 13:03
Samochód:Boxer Blacha 3.0HDI
Firma:Normalna
Uprawnienia:b

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: kamilp » 23 wrz 2013, o 14:22

Autko cudowne!! Możesz wrzucić fotki wnętrza czy nie zabardzo ?

Awatar użytkownika
przemek01
Posty:13
Rejestracja:5 lip 2013, o 14:00
Samochód:VW LT35
Firma:-
Uprawnienia:B/ C w drodze
Lokalizacja:Pajęczno / Opole

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: przemek01 » 23 wrz 2013, o 23:35

Zdecydowanie na tak, piekny mesiek. Opis tez dobry, ciekawie sie czytalo. Silnik sprawnie sobie radzi z dalekimi wyjazdami ?

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Maciek » 24 wrz 2013, o 22:05

kamilp pisze:Autko cudowne!! Możesz wrzucić fotki wnętrza czy nie zabardzo ?
Mówiąc szczerze, na tą chwilę w środku nie wygląda tak jak bym sobie tego życzył. Jak tylko wypiorę wnętrze, i zrobię co potrzeba to od razu wstawię zdjęcia do tematu.
przemek01 pisze:Zdecydowanie na tak, piekny mesiek. Opis tez dobry, ciekawie sie czytalo. Silnik sprawnie sobie radzi z dalekimi wyjazdami ?
Dziękuję za miłe słowo. Silnik działa bez zarzutu, tym bardziej biorąc pod uwagę przebieg auta, natomiast trzeba mieć na uwadze to, iż nie jest to wyścigówka jak te wszystkie Boxery, Jumpery, Mastery itp. i dlatego w trasie trzeba jechać sobie to 90km/h, żeby nie wysilać tego silnika. Jednak różnica między nowymi bolidami a 312'tką jest taka, że "pyrkając" sobie to 90km/h, te silniki przejeżdżają milion kilometrów bez większego wysiłku.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
driver856
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:13 cze 2013, o 09:30
Samochód:Fiat Ducato 160
Firma:-
Uprawnienia:-
Lokalizacja:~Grodzisk Wlkp~

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: driver856 » 28 wrz 2013, o 13:32

Dokładnie tak jak mówisz i w dodatku to jest goły silnik bez żadnych CDI itp czyli jeszcze 2 razy tyle km narobi co teraz :mrgreen: . Pozdrawiam,super maszyna.

Awatar użytkownika
GroObY
Posty:31
Rejestracja:25 wrz 2013, o 10:40
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,C,C+E
Lokalizacja:Opolskie

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: GroObY » 28 wrz 2013, o 14:59

jezdzilem takim samym poszedl w odstawke przy 890tys.

Awatar użytkownika
Szczepus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:14
Samochód:Audi A3
Uprawnienia:B1,B,B+E,C,C+E
Lokalizacja:Łapy

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Szczepus » 28 wrz 2013, o 15:41

W maju sprzedałem takiego samego 312D tylko, że blaszaka silnik żyleta tylko trochę rdzewiał ale to nie problem :D Najlepsze busy na świecie <3 :P

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: bambo » 28 wrz 2013, o 15:45

To były auta z Duszą :D volkswagen T 2, LT , Sprinter mój kolega na LT zrobił ponad MILION kilometrów ,a i Żuczkiem się jeździło :D no ale to se ne wrati :D
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Maciek » 28 wrz 2013, o 22:56

Witam. Korzystając z okazji chciałbym zrobić małą aktualizację w temacie. Auto spisuje się na szóstkę, a kilometry uciekają. Tak więc wstawiam parę zdjęć z mojego spotkania z kolegą w Poznaniu i załadunku na Targach Poznańskich, oraz inne zdjęcia z trasy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

fot. Marcin Korek

Załadunek mebli w Kępnie
Obrazek

Poranna kawka po śniadaniu
Obrazek

Pauzowanie
Obrazek

Niestety, na wodę nie chce jeździć...
Obrazek

Nocka ze starszymi braćmi
Obrazek

Nie ma nic lepszego niż zachód słońca na zakończenie jazdy.
Obrazek


I taki bonus.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lYZ47uVDRuw[/youtube]
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
kamilp
Posty:25
Rejestracja:6 lip 2013, o 13:03
Samochód:Boxer Blacha 3.0HDI
Firma:Normalna
Uprawnienia:b

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: kamilp » 29 wrz 2013, o 21:14

Jak postawiłeś ten kurnik na dach ( Nie wiem czy dobrze pytanie skonstuowałem :lol: )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”