Mercedes Sprinter 312D

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.
Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Maciek » 18 lis 2013, o 18:57

Dzięki wszystkim za komentarze. Jest mi niezmiernie miło je czytać :)
ardel95 pisze:Witam kolegę z okolic. Za Sprinterka szacuneczek :) Ja nawet chyba go kiedyś widziałem. Nie przejeżdżasz czasem przez Kobylin? Jak wygląda z wygodą foteli? Ja w moim Ducato zastanawiam się nad założeniem od nowszego modelu. I jakich diód użyłeś do oświetlenia wnętrza? Pozdrawiam ;)
Pewno zdarzy się, że przejadę przez Kobylin więc trzeba będzie jakieś spotkanie ustawić.
Co do foteli to muszę przyznać, że wygodnie się jeździ, jedynie czego brakuje to podłokietnika. Z czasem będę go chciał założyć dla większego komfortu. Zobaczymy...może od razu wymienię cały fotel na amortyzowany. Jednak sama pozycja za kierownicą jest bardzo dobra.
Co do oświetlenia, to użyłem paska ledowego RGB+W. Połączony jest przez sterownik z pilotem i jak widać na zdjęciach można zmienić kolor i jasność oświetlenie w zależności od potrzeb. Fajna sprawa, polecam.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
Bocian
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:18 cze 2013, o 12:09
Samochód:mb vito
Uprawnienia:B,C,C+E
Lokalizacja:Jasło

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Bocian » 18 lis 2013, o 21:47

Witam sprinterek zajebisty sam mam vito 99 r z 110cdi i szczerze to pod wzgledem wygody siedzen to niezamienil bym go zaden inny poprostu mercedes to mercedes bez gwiazdy niema jazdy
Lepiej się witać niż żegnać.Powodzenia Szerokości

Awatar użytkownika
Mich@ł
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:27 wrz 2013, o 17:40
Samochód:Opel
Firma:---
Uprawnienia:B

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Mich@ł » 18 lis 2013, o 21:51

Fajnie zrobiłeś dziadka/wujka nowszych sprinterów. Oświetlenie kozak oby autko Ci to wynagrodziło i nie odmówiło posłuszeństwa. :).
Oglądałem kiedyś prezentacje busa(ducato). Kierowca żalił się na schowki a ty jak sobie z fym radzisz bo widzę że nie za dużo ich masz.?

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Maciek » 18 lis 2013, o 23:06

Mich@ł pisze:Oglądałem kiedyś prezentacje busa(ducato). Kierowca żalił się na schowki a ty jak sobie z fym radzisz bo widzę że nie za dużo ich masz.?
Żalił się na brak schowków w Ducato mówisz? Widocznie spodziewał się, że w busie będzie tyle miejsca co w amerykańskim trucku! Ja schowek mam tak naprawdę jeden i to nie za duży. Mówię o tym po stronie pasażera. Do dyspozycji jest też mała "szufladka" pod popielniczką oraz dwa schowki w drzwiach.
Mimo to nie narzekam na brak miejsca i schowków. Jak widzisz w środku są tylko 2 fotele, co jest ogromnym plusem i daje dużo więcej swobody w poruszaniu się po kabinie, nawet do tego stopnia, że jestem w stanie stanąć wyprostowany.
Jeżeli chodzi o rozłożenie wszystkich "bambetli" to na dole mam cała kuchnię i biuro, natomiast w kurniku jest cała garderoba. Mieszczę się z tym wszystkim bez problemu. Wszystko jest kwestią organizacji miejsca.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
Mich@ł
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:27 wrz 2013, o 17:40
Samochód:Opel
Firma:---
Uprawnienia:B

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Mich@ł » 19 lis 2013, o 16:34

Maciek pisze:
Mich@ł pisze:Oglądałem kiedyś prezentacje busa(ducato). Kierowca żalił się na schowki a ty jak sobie z fym radzisz bo widzę że nie za dużo ich masz.?
Żalił się na brak schowków w Ducato mówisz? Widocznie spodziewał się, że w busie będzie tyle miejsca co w amerykańskim trucku! Ja schowek mam tak naprawdę jeden i to nie za duży. Mówię o tym po stronie pasażera. Do dyspozycji jest też mała "szufladka" pod popielniczką oraz dwa schowki w drzwiach.
Mimo to nie narzekam na brak miejsca i schowków. Jak widzisz w środku są tylko 2 fotele, co jest ogromnym plusem i daje dużo więcej swobody w poruszaniu się po kabinie, nawet do tego stopnia, że jestem w stanie stanąć wyprostowany.
Jeżeli chodzi o rozłożenie wszystkich "bambetli" to na dole mam cała kuchnię i biuro, natomiast w kurniku jest cała garderoba. Mieszczę się z tym wszystkim bez problemu. Wszystko jest kwestią organizacji miejsca.
Może to dlatego że przesiadł się z masterki. Ale podejrzewam że w twoim aucie ciężko miał by się odnaleźć.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Maciek » 14 gru 2013, o 19:14

Obowiązkowe mycie po trasie. Musi się błyszczeć. W końcu to wizytówka firmy.

Obrazek
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Maciek » 31 gru 2013, o 14:50

Witam. Pora na małą aktualizację, ponieważ pojawiły się dwie nowe rzeczy. Mianowicie nadkola i chlapacze z przodu. Postanowiłem je zamontować, ponieważ zapobiegają dostawaniu się piachu wody i soli w miejsca gdzie nie powinno tego być. Zmniejszy to rdzewienie auta, które wręcz się piaskowało od wody i piasku lecącego spod kół. Przy okazji zmieniło to optykę kabiny, która wydaje się teraz pełniejsza, kompletna.

Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
jezus
Posty:33
Rejestracja:17 cze 2013, o 14:42
Samochód:boxer 160hp
Uprawnienia:b c adr

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: jezus » 2 sty 2014, o 14:07

bardzo ładny sprinterek zycze aby kulał jak najdłużej . ps . nie przeszkadza ci brak klimy ??? nie myslałeś żeby dołożyc ??? 8-)

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: Maciek » 2 sty 2014, o 14:22

jezus pisze:bardzo ładny sprinterek zycze aby kulał jak najdłużej . ps . nie przeszkadza ci brak klimy ??? nie myslałeś żeby dołożyc ??? 8-)
Dzięki bardzo :) Powiem Ci, że na całe moje szczęście nie miałem okazji jeździć w takich upałach. Dlatego klima nie była potrzebna, aczkolwiek bliżej maja-czerwca będę musiał coś pomyśleć, bo bez klimy to nie robota. Człowiek dwa razy bardziej się męczy.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
jezus
Posty:33
Rejestracja:17 cze 2013, o 14:42
Samochód:boxer 160hp
Uprawnienia:b c adr

Re: Mercedes Sprinter 312D

Post autor: jezus » 2 sty 2014, o 14:31

albo dołóż klime postojową pewnie koszt ten sam co normalnej a i na postoju bedzie chodzic :lol: :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”