Wybór busa

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
Awatar użytkownika
Matt12c
Posty:2
Rejestracja:16 wrz 2017, o 23:30
Uprawnienia:B
Wybór busa

Post autor: Matt12c » 17 wrz 2017, o 21:05

Witam
Planuję rozszerzyć dotychczasową działalność o transport. Chciałbym się na początku zająć głównie transportem krajowym, coby nabyć jakiegoś doświadczenia i obycia, a później rozpocząć ekspansję Europy. Jednak na sam początek przychodzi ważne pytanie: Jakiego busa wybrać? Zdecydowałem się wziąć samochód w leasingu, ponieważ uważam że wole kupić raz a porządnie niż 3 razy używane i używane w nie wiadomo jaki sposób.
Jeżeli chodzi o zabudowę sypialną to będę polował na za kabiną, a nie nad, Spojkar albo Wejhkama.
Ale jaki jednak samochód wybrać? Po rozeznaniu rynku ceny nowych samochodów większości marek są mocno porównywalne. Zauważyłem że najwięcej wybieranych jest Renault Master.
Jakie Auto polecacie?
Renault Master, Mercedes Sprinter, Iveco Daily, Fiat Ducato? Może np Opel Movano albo Peugot Boxer ?

Chodzi mi tu głównie o ceny późniejszego utrzymania samochodu, spalanie, koszty napraw i części itd.

P.S. Sprawy spedycyjne już są w trakcie załatwiania :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Wybór busa

Post autor: jarekvolvo » 17 wrz 2017, o 23:16

Moja (bardzo) subiektywna ocena - to wyłącznie Master, rozsądny serwis, jak na gwarancji to żadne kłopoty w przeciwieństwie do np. Dukata, którego z resztą uważam za przykład, jak NIE należy zaprojektować auta do rejsów - wokół komina ok, ale w dalsze drogi - porażka. Master to jego przeciwieństwo, zaprojektowany dla kierowcy, a nie dla salonu.

Awatar użytkownika
Matt12c
Posty:2
Rejestracja:16 wrz 2017, o 23:30
Uprawnienia:B

Re: Wybór busa

Post autor: Matt12c » 18 wrz 2017, o 00:08

a jak wygląda spalanie w takim Masterze?

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Wybór busa

Post autor: jarekvolvo » 18 wrz 2017, o 09:03

Podobnie, jak w innych oprócz Mercedesa - 11 - 13 litrów, w zależności od stylu jazdy. Jadąc bardzo "eko" schodziłem do 9, ale to bez pośpiechu i z lekkim ładunkiem... .

Awatar użytkownika
alig9005
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:4 wrz 2017, o 17:39

Re: Wybór busa

Post autor: alig9005 » 19 wrz 2017, o 15:58

jarekvolvo pisze:Podobnie, jak w innych oprócz Mercedesa - 11 - 13 litrów, w zależności od stylu jazdy. Jadąc bardzo "eko" schodziłem do 9, ale to bez pośpiechu i z lekkim ładunkiem... .
Według Ciebie spalanie Mercedesa będzie wyższe/niższe?

Awatar użytkownika
Grzegorz33
Posty:1
Rejestracja:20 lis 2018, o 10:05
Kontakt:

Re: Wybór busa

Post autor: Grzegorz33 » 20 lis 2018, o 10:13

Ja posiadam mercedesa i jestem bardzo zadowolony z niego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”