JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
Awatar użytkownika
seba3900
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:28 maja 2016, o 21:02
JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Post autor: seba3900 » 28 maja 2016, o 21:24

WITAM WSZYSTKICH.
PRZYMIEŻAM SIĘ DO KUPNA BUSA. MYŚLĘ O CZYMŚ JAK VW T5 1.9 TDI. BUS MUSI MIEĆ WYMIARY JAK T5 BO NICZYM WIĘKSZYM NIE WJADĘ NA PODWÓRKO.
CZYTAŁEM ŻE T5 JAK SZUKAĆ TO NAJLEPIEJ 1.9TDI BO JEST W MIARĘ BEZ AWARYJNY. MOŻECIE MI POWIEDZIEĆ CZY TO PRAWDA ? GENERALNIE ZAWSZE MIAŁEM AUTA Z SILNIKAMI BENZYNOWYMI I JESTEM PRZYZWYCZAJONY DO TEGO ŻE WLEWAM TYLKO TAM BENZYNĘ I NIC WIĘCEJ, A PRZY DIESLU TO KOSZTY MOGĄ BYĆ SPORO WYŻSZE.
ROZMAWIAŁEM ZE ZNAJOMYM MECHANIKIEM I TWIERDZI ŻE JAK JUŻ BUSA TO CELOWAĆ W T5 1.9 TDI BO TO PROSTY SILNIK, TYLKO ŻE CIĘŻKO COŚ POSZUKAĆ NIE ZAJECHANEGO ALBO BEZ PRZEBIEGU 300TYS W GÓRE.
CO MI DORADZICIE ? Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Post autor: malpa » 29 maja 2016, o 15:22

a fiat scudo / citroen jumpy ? gabarytowo podobny a w tej cenie rocznik może być sporo niższy.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Post autor: Wolf » 29 maja 2016, o 16:05

seba3900 pisze:WITAM WSZYSTKICH.
PRZYMIEŻAM SIĘ DO KUPNA BUSA. MYŚLĘ O CZYMŚ JAK VW T5 1.9 TDI. BUS MUSI MIEĆ WYMIARY JAK T5 BO NICZYM WIĘKSZYM NIE WJADĘ NA PODWÓRKO.
CZYTAŁEM ŻE T5 JAK SZUKAĆ TO NAJLEPIEJ 1.9TDI BO JEST W MIARĘ BEZ AWARYJNY. MOŻECIE MI POWIEDZIEĆ CZY TO PRAWDA ? GENERALNIE ZAWSZE MIAŁEM AUTA Z SILNIKAMI BENZYNOWYMI I JESTEM PRZYZWYCZAJONY DO TEGO ŻE WLEWAM TYLKO TAM BENZYNĘ I NIC WIĘCEJ, A PRZY DIESLU TO KOSZTY MOGĄ BYĆ SPORO WYŻSZE.
ROZMAWIAŁEM ZE ZNAJOMYM MECHANIKIEM I TWIERDZI ŻE JAK JUŻ BUSA TO CELOWAĆ W T5 1.9 TDI BO TO PROSTY SILNIK, TYLKO ŻE CIĘŻKO COŚ POSZUKAĆ NIE ZAJECHANEGO ALBO BEZ PRZEBIEGU 300TYS W GÓRE.
CO MI DORADZICIE ? Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC
Do transportu osób czy towaru ?

Awatar użytkownika
seba3900
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:28 maja 2016, o 21:02

Re: JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Post autor: seba3900 » 29 maja 2016, o 19:26

PYTANIE CZY FIAT I CYTRYNA BĘDĄ TAK NIEZAWODNE JAK PODOBNO JEST T5 ? GENERALNIE MAM MAŁA FIRMĘ BUDOWLANĄ I W TEJ CHWILI WOŻĘ NARZĘDZIA FOCUSEM KOMBI, ALE JUŻ DOPROWADZA MNIE DO GORĄCZKI JAK MUSZĘ PRZEWIEŻDZ COŚ WIĘKSZEGO I TRZEBA ROZKŁADAĆ FOTELE A I TAK NIE WIELE WIĘCEJ JESTEM W STANIE ZAPAKOWAĆ.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Post autor: Wolf » 30 maja 2016, o 08:08

seba3900 pisze:PYTANIE CZY FIAT I CYTRYNA BĘDĄ TAK NIEZAWODNE JAK PODOBNO JEST T5 ? GENERALNIE MAM MAŁA FIRMĘ BUDOWLANĄ I W TEJ CHWILI WOŻĘ NARZĘDZIA FOCUSEM KOMBI, ALE JUŻ DOPROWADZA MNIE DO GORĄCZKI JAK MUSZĘ PRZEWIEŻDZ COŚ WIĘKSZEGO I TRZEBA ROZKŁADAĆ FOTELE A I TAK NIE WIELE WIĘCEJ JESTEM W STANIE ZAPAKOWAĆ.
Z mojego punktu widzenia T5 to dobry wybór, a może Vito ? ale spokojnie możesz popatrzeć za Vivaro/Trafic, Scudo/Jumpy nie jeździłem i ciężko m ocenić.

Awatar użytkownika
seba3900
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:28 maja 2016, o 21:02

Re: JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Post autor: seba3900 » 30 maja 2016, o 11:06

Tylko ze Vivaro i Vito chyba sa szersze niż T5. Odnośnie Cytryny i Fiata sa to ciekawe opcje- dobre roczniki tylko nie wiem jak z silnikami w tych autach ?

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Post autor: malpa » 30 maja 2016, o 21:03

jeździłem trochę jumpy i powiem szczerze że spalanie biło na głowę 5-6.5l, aczkolwiek jeździłem za krótko aby się wypowiadać na temat awaryjności.

Awatar użytkownika
Jumper2017hdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:27 lut 2017, o 19:03
Samochód:Citroen Jumper

Re: JAKIEGO BUSA KUPIC DO 30 TYŚ

Post autor: Jumper2017hdi » 2 mar 2017, o 20:48

Witam, mamy w firmie jumpy już sporo czasu i jeżdżą nawet osoby co maja ciężka nogę jak na razie bez zarzutu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”