Peugeot Boxer

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
Awatar użytkownika
bumer
Posty:31
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:09
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Firma:Własna
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:Leszno/Wrocław
Peugeot Boxer

Post autor: bumer » 30 mar 2013, o 14:49

Mój własny Peugeot Boxer z silnikiem 3.0 180 km i niestety Euro 5. Odebrany z salonu w pod koniec października 2011 - na chwilę obecną przebieg 231000.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
PiotrekMiś
Posty:19
Rejestracja:29 mar 2013, o 22:06
Samochód:Citroen Jumper
Lokalizacja:Skalmierzyce k.Ostrowa Wlkp.

Re: Peugeot Boxer

Post autor: PiotrekMiś » 30 mar 2013, o 14:54

Jak się autko sprawuję ? :)
Latasz na Całej EU czy masz jakieś stałe kierunki? :)

Awatar użytkownika
bumer
Posty:31
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:09
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Firma:Własna
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:Leszno/Wrocław

Re: Peugeot Boxer

Post autor: bumer » 30 mar 2013, o 15:38

Cała UE pod spedycją. Przydałyby się jakieś stałe kursy ale ciężko o taką robotę. Autko sprawuje się całkiem nieźle. Przy 180 tys. wymienili mi turbinę we Francji i od tego czasu cieknie olej. Teraz odstawiłem go do serwisu i powiedziałem, że go nie odbiorę dopóki nie będzie sucho. Co do reszty to nie mam się do czego doczepić. Ostatnio też pojawił się problem, że na ciepłym silniku przy odpalaniu muszę dłużej przytrzymać rozrusznik bo inaczej gaśnie. Nie mogą w serwisie w żaden sposób wykryć przyczyny. Może ktoś z was się z tym spotkał?

Awatar użytkownika
swq
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:4 kwie 2013, o 22:31
Samochód:ducato
Firma:Dziad-Trans
Uprawnienia:B, B+E,C,C+E

Re: Peugeot Boxer

Post autor: swq » 4 kwie 2013, o 22:39

bumer pisze:Cała UE pod spedycją. Przydałyby się jakieś stałe kursy ale ciężko o taką robotę. Autko sprawuje się całkiem nieźle. Przy 180 tys. wymienili mi turbinę we Francji i od tego czasu cieknie olej. Teraz odstawiłem go do serwisu i powiedziałem, że go nie odbiorę dopóki nie będzie sucho. Co do reszty to nie mam się do czego doczepić. Ostatnio też pojawił się problem, że na ciepłym silniku przy odpalaniu muszę dłużej przytrzymać rozrusznik bo inaczej gaśnie. Nie mogą w serwisie w żaden sposób wykryć przyczyny. Może ktoś z was się z tym spotkał?

Bendiks rozrusznika.
To niedziela w Brukseli
nad nami i przed nami —
srebrne drzewo dzwoniące
obwieszone
papugami.

Awatar użytkownika
WOJCIECH
Użytkownik
Użytkownik
Posty:30
Rejestracja:5 kwie 2013, o 18:52

Re: Peugeot Boxer

Post autor: WOJCIECH » 5 kwie 2013, o 19:23

A jak ze spalaniem z załadunkiem ? I czemu napisałeś niestety euro 5 ?

Awatar użytkownika
bumer
Posty:31
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:09
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Firma:Własna
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:Leszno/Wrocław

Re: Peugeot Boxer

Post autor: bumer » 5 kwie 2013, o 22:04

Co do mojego problemu to powodem był przegnity kabel masy silnika. Spalanie z wyjazdu około 18-20 tys. km wychodzi na poziomie 12,1 - 12,2 litra na 100 km. Te silniki euro 5 mają kilka niuansów, których nie było w wersjach euro 4. Częściej padają turbosprężarki, sam filtr cząstek stałych nie jest idealnym rozwiązaniem i nie wiadomo jak się zachowa przy większych przebiegach i nie da się w pełni korygować w nich liczników. Za to palą odrobinę mniej niż 3.0 160 km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”