Jaki bus osobowy?

Opisy oraz galerie naszych Busów
Regulamin forum
1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu.
2. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Obsługiwane kierunki: -
3. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 2 są obowiązkowe.
4. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
5. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.
6. Nie używamy klawisza CAPS LOCK gdyż pisanie z jego użyciem wśród społeczności internetowej uznawane jest za krzyk, a tego nie chcemy na tym forum i w tym dziale.
7. NIE umieszczamy tematów technicznych, zapytań gdzie kupić, ogłoszeń kupię/sprzedam i tym podobnym. Tematy takie będą usuwane.
Awatar użytkownika
gorzynskirys
Posty:3
Rejestracja:16 sty 2018, o 00:14
Jaki bus osobowy?

Post autor: gorzynskirys » 27 lut 2018, o 17:34

Witam. Chce kupić busa 9 osobowego do 20tys, cos takiego jak trafic, vivaro, primastar czy T5? Jakie silniki sa dobre w tych autach? Byc moze jakies inne propozycje co do modelu.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaki bus osobowy?

Post autor: Wolf » 27 lut 2018, o 19:08

gorzynskirys pisze:Witam. Chce kupić busa 9 osobowego do 20tys, cos takiego jak trafic, vivaro, primastar czy T5? Jakie silniki sa dobre w tych autach? Byc moze jakies inne propozycje co do modelu.
Przymierzam się także do zakupu busa osobowego, przejrzałem specyfikacje wielu aut, kupno nowego odpuściłem sobie na ten moment, natomiast przeglądając specyfikację aut oraz rozmawiając z użytkownikami mój wybór padł na T5 Long ze skrzydełkami z tyłu, na ten moment mam dylemat chciał bym silnik 2.5 174KM, natomiast mój zaufany mechanik który serwisował moje T4 odradza mi silnik 2.5 w którejkolwiek wersji, twierdzi że koszty serwisu są kosmiczne i sugeruje mi silnik 1.9 105km i jego przeprogramowanie na 135KM, kolejna kwestia to przy 2.5 jest skrzynia 6b przy 1.9 5b. Jeździłem jednym i drugim, spalanie bardzo podobne, natomiast kwestia dynamiki raczej nie podlega dyskusji. 1.9 105 w wakacje zrobiłem ok 8k km jedynie gdzie było czuć brak mocy to wracając przez granicę AT do DE Garmisch.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Jaki bus osobowy?

Post autor: Doktor » 11 sie 2018, o 18:43

Mam duże doświadczenie w busach osobowych,ale temat stary i nie wiem czy dalej ktoś nim się interesuje?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Busy”