FAST TSL

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS
Re: FAST TSL

Post autor: Dychu » 21 paź 2017, o 20:02

maricar pisze:Współpracuje z firmą fast tsl od marca 2015 i jak do tej pory nie mam z nimi problemów. Zapłata za faktury na czas , terminy 3, 30 i 45 dni a w wyjątkowych sytuacjach nawet można dostać wcześniej. Przebiegi super, praktycznie co drugi kurs to wymiana oleju w aucie. Zlecenia czytelne, a adresy wysyłane sms-em dokładne. Nie miałem sytuacji że czegoś nie mogłem znaleść. Dobry kontakt ze spedytorami i biurem. Polecam tę firmę innym przewoźnikom.
Pozdrawiam Roman Kot
Mar-car
Jeździsz już tyle czasu na busach i dopiero teraz odkryłeś to forum ? :-). No i same superlatywy odnośnie tej formy...nie wiem ale jakoś mam do takich opinii uprzedzenie...ale jak już napisałem wyżej, mogę się mylić co do wiarygodności takich opinii :-).

Awatar użytkownika
maricar
Posty:3
Rejestracja:21 paź 2017, o 19:02
Samochód:Fiat ducato
Firma:Mari-car
Uprawnienia:B

Re: FAST TSL

Post autor: maricar » 21 paź 2017, o 23:33

Wcześniej tylko czytałem na busiarzach o pracy kierowców, awariach aut itp potrzebnych radach w życiu, ale jak zaczynają się paszkwile o firmie z którą już troche współpracuje i nijak mają się z rzeczywistością to postanowiłem napisać jak jest w moim przypadku. Na pewno nie robie tego dla lepszych kursów bo tu wszystkie są dobre

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: FAST TSL

Post autor: Dychu » 22 paź 2017, o 11:34

maricar pisze:Wcześniej tylko czytałem na busiarzach o pracy kierowców, awariach aut itp potrzebnych radach w życiu, ale jak zaczynają się paszkwile o firmie z którą już troche współpracuje i nijak mają się z rzeczywistością to postanowiłem napisać jak jest w moim przypadku. Na pewno nie robie tego dla lepszych kursów bo tu wszystkie są dobre
Zgadzam się z Tobą w jednym, jest też wiele oczernień firm przez kierowców którzy albo zostali zwolnieni z jakiś przyczyn, nie radzili sobie itd., nie mają honoru przyznać się do tego ale to powiedzmy część opinii. Niech i inni ocenią ....nie widzisz podobieństwa w poście innego usera w tym temacie ? , zacytuje Ci :

.."Jeżdżę z firmą FAST TSL od Marca 2016 i nie było do tej pory żadnych problemów. Jeżdżą pod Nimi moje 3 auta i w planach mam przekazać kolejne. Firma płaci w terminie a zdarza się, że i przed terminem. Bardzo dobrze układa się również współpraca ze Spedytorami tu szczególnie trzeba wspomnieć p. Mirka i p. Krystiana.

Pozdrawiam
Z.U.B. Wiesław KOZŁOWSKI.."

Bardzo podobny post, nie uważasz ? :-). Dlatego właśnie z dystansem podchodzę do takich wpisów i jakoś nie bardzo wierzę, że firma ta działa OK bo jeśli stosuje takie chwyty ażeby przyciągnąć przewoźników, to logicznym jest , że jest u nich coś do dupy :-).

Pozdrawiam kolego i proszę nie rób więcej z FAST TSL idealnej firmy bo pewnie taką nie jest, te które nimi są, nie ogłaszają się na forach....

Awatar użytkownika
maricar
Posty:3
Rejestracja:21 paź 2017, o 19:02
Samochód:Fiat ducato
Firma:Mari-car
Uprawnienia:B

Re: FAST TSL

Post autor: maricar » 22 paź 2017, o 13:22

Wiesz co kolego ? Z Twoimi teoriami spiskowymi nadałbyś się do podkomisji smoleńskiej.
Pozdrawiam
Maricar

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: FAST TSL

Post autor: Dychu » 22 paź 2017, o 13:47

To nie teorie a życie kolego, też jeźdzę po EU, też korzystam ze spedycji zewnętrznej i wiem jakie są realia.
Nie spędzam pracy przy kompie a za kółkiem więc znam ten fach dokładnie a to taka subtelna różnica.
To kolego Polska więc wszystkie chwyty dozwolone i jakoś mnie to już nie dziwi, Ciebie może jeszcze dziwić ale ja w tym fachu już troszkę lat, od tirów po busy a więc teorie zostawiłem sobie już dawno w lamusie.

Pozdrawiam kolego.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: FAST TSL

Post autor: orys » 22 paź 2017, o 16:10

Dychu, ale moze jednak sa jeszcze na tym rynku jakies rzetelne firmy co? Twoja pewnie za taka uwazasz, a chyba nie jestes jedyny?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: FAST TSL

Post autor: Dychu » 22 paź 2017, o 17:44

orys pisze:Dychu, ale moze jednak sa jeszcze na tym rynku jakies rzetelne firmy co? Twoja pewnie za taka uwazasz, a chyba nie jestes jedyny?
W żadnym wypadku nie uważam, że moja jest idealna :-), mało płaci ale podpisałem z nimi dopiero umowę i ruszamy 30 października dopiero z nimi więc jak wrócimy czyli ok. 15 grudnia, wtedy się wypowiem. Na razie dałem im szansę i zobaczymy co z tego wyjdzie ale już mogę powiedzieć, że to głodowe stawki ale za to poukładana spedycja, przynajmniej tak to wyglądało na spotkaniu i dużo tras po Skandynawii więc zaryzykuję :-). Nie jest takie proste znaleźć dobrą spedycję i frachty dlatego moja uwaga koncentruje się na zachodnich spedycjach, w Polskie raczej nie wierzę. Zaczynam z tymi co się tu ogłosili, bo sensowna rozmowa była i chcę im dać szansę, wiem już, że to nie to co bym chciał ale... dajmy im szansę.
W przyszłości, mam nadzieję, podpisać umowę z zachodnią spedycją i skończą się mity 60 dni płatności itd., ale do tego potrzebuję trochę czasu a busy stać nie mogą dlatego taki desperacki krok zrobiłem :-). Rzetelne firmy tu się nie ogłoszą :-), raczej te co nie mogą znaleźć przewoźników i to taki rzut na taśmę :-). Reasumując : Nie znalazłem jeszcze takiej spedycji która mnie zadowoli i spokojnie mogę kupić powiedzmy 3 busy :-), szukam takiej :-).

Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B

Re: FAST TSL

Post autor: astri » 25 paź 2017, o 18:00

z ich FB (klikając się powiększy)
Obrazek

a co więcej mogę napisać bo na początku tego roku poszukiwałem spedycji i między innymi ta firma mi gdzieś w pamięci zapadła więc coś tam pomocnego dla innych mogę napisać, obecnie widzę, że są na olx i cały czas współpracują z innymi, firma na pewno jest wiarygodna i wypłacalna ale ma duże wymagania, jak chcecie to pisze do nich i dostaniecie wzory umowy i wymagań ale:

1. na pewno wymagają roczne winiety na AT, CH (można kupić w Polsce), w dodatku wymagają zdjęcia auta z tymi winietami naklejonymi, oczywiście ważne, monitoring GPS wymagają, mają jakąś firmę z której korzystają i ona może założyć go z rabatem
2. wymagania srogie, obowiązki kierowcy także jest jakaś lista wyposażenie auta a jak się nie podejmie ładunku bo akurat coś z tej listy na załadunku potrzebne to jest 100% obciążenia frachtu
3. każde zlecenie to ekspres, kierowca musi się meldować po załadunku ile mu zostało km do celu, nawet jak jest burza i złe warunki pogodowe to musi zdać spedytorowi raport
4. jak nie podstawisz auta w uzgodnionym terminie to dla nich jest to nagły wypadek i podstawiają inne auto na Twój koszt, dziwny zapis jak dla mnie przecież nawet i nowe auta się psują albo elektronika odmówi posłuszeństwa
5. skonto jest na 3 dni ale biorą 8%
6. odmowa przyjęcia zlecenia tylko w formie pisemnej w ciągu godziny od otrzymania przez przewoźnika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomorskie”