Poszukiwacz pracy

Awatar użytkownika
klucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:18 sty 2018, o 12:02
Uprawnienia:B,C,D,B+E,C+E,D+E
Lokalizacja:Lublin
Poszukiwacz pracy

Post autor: klucha » 18 sty 2018, o 12:19

Witam serdecznie.
Poszukuję pracy jako kierowca busa (bus z przyczepą). Międzynarodówka lub krajówka. Posiadam prawo jazdy kat. B, B+E, kartę kierowcy, doświadczenie w prowadzeniu busa i busa z przyczepą. Może ktoś z Was poszukuje kierowcy. Podejmę pracę na busie (z przyczepą) autolaweta (z przyczepą).

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poszukiwacz pracy

Post autor: Dychu » 18 sty 2018, o 12:50

Witaj kolego,
Napisz jeszcze takie info naszym bosym bossom czy masz doświadczenie w EU, jaki system Ci odpowiada np. 4/1 no i ile jest u Ciebie stawka minimalna czyli jak się cenisz :-), ja już od dawna nie rozmawiam poniżej 200 zł dniówka i kilometrówka mnie nie interesuje :-), to tak dla informacji. Z takimi uprawnieniami jak masz, trzeba się cenić, pamiętaj o tym. No i w jakim rejonie szukasz pracy. Możesz też podrzucić mi na PW numer do siebie, jak będę po znajomych słyszał o dobrej pracy, zadzwonię.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
klucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:18 sty 2018, o 12:02
Uprawnienia:B,C,D,B+E,C+E,D+E
Lokalizacja:Lublin

Re: Poszukiwacz pracy

Post autor: klucha » 18 sty 2018, o 15:18

Witaj Dychu
Jak chodzi o doświadczenie w EU to nie mam żadnego i to przyznaje się od razu. Nie raz słyszałem od kierowców o osobach co to nie on a jak dochodzi co do czego to jest zielony jak szczypiorek na wiosnę. Jeździłem na firance na krajówce 2 miesiące i trochę za tym tęsknie :) wilka z lasu nie wygonisz. System pracy to na początek krótkiego coś typu 2/1. Autolawetą to też system 2/1 lub kwestia dogadania się. Doszliśmy to sprawy dniówki. Wydaje mi się że tak 220-250zł/dzień. Kilometrówka nie wchodzi w rachubę. Nie chce bawić się w kilometrówkę. Region to Lublin a nawet gdyby do czegoś doszło możliwość wzięcia auta pod dom żeby się wprowadzić do niego - jeśli byłaby taka możliwość.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poszukiwacz pracy

Post autor: Dychu » 18 sty 2018, o 15:37

Teraz sytuacja jest jaśniejsza ale jak mogę to moja uwaga a mianowicie ażeby te nasze busiki zarabiały na siebie, to system musi być 3/1, najlepsza opcja to 4/1 i to w przypadku gdy autko chcesz pod dom. System 2/1 nie wypali raczej, już bardziej 2/2 i wtedy masz zmiennika i we dwóch wypełniacie autko na maxa ale wiadomo, nie masz go już pod dom, nie jest tylko Twój a to dla mnie minus i odpada. Dniówki o których piszesz, to oczywiście na B+E lub duże busy typu Iveco 7.2t i powrót do tacho. Na normalnym busie bez przyczepy, te stawki mało realne, 200 zł pewnie ugrasz szybciutko ale poniżej nie ruszaj bo to dziadowo dla takiego kierowcy :-). Stawki po 250 zł dniówka , ugrasz na chłodniach szczególnie farmaceutycznych ale to dramat, nie wyrobisz bo tu latasz od 20.000 km miesięcznie wzwyż, gonią Cię jak psa za te 250 zł więc osobiście odradza. Ważną kwestią jest język Angielski, Niemiecki bo tam już po naszemu nie pogadasz :-) no przydałoby się troszkę ogłady po EU a tego nie masz ale jak jesteś obrotny, to jakoś sobie poradzisz znając podstawy Angielskiego, Niemieckiego, zwroty przydatne które możesz opanować w 2 tygodnie w 4 językach. Jeśli nie masz ogłady po EU, to musisz oprócz nawigacji od firmy, mieć coś sensownego, np. Garmin Dezl, TomTom 6250 czyli navi z dużych autek. Ważne jest również posiadanie ADR bo to większe możliwości i stawkę można ugrać lepszą.

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
klucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:18 sty 2018, o 12:02
Uprawnienia:B,C,D,B+E,C+E,D+E
Lokalizacja:Lublin

Re: Poszukiwacz pracy

Post autor: klucha » 18 sty 2018, o 16:34

Myślę że w systemie 4/1 też bym sobie poradził. Jak chodzi o dniówki to jest kwestia dogadania. Za mnie niż 200zł nie siądę za kółko bo już wole za tą dniówkę latać autobusem i wozić pasażerów. Odtrąbię 8h i do domu. Mam swoją nawigację Becker Transit.5. Na krajówce to mi się sprawdziła. Ja jako początkujący busiarz nie mogę wymagać nie wiadomo czego, tak jak inni koledzy busiarze którzy posiadają duże doświadczenie w tym zawodzie. Kwestia języków to angielski podstawowy a resztę języków to są różnego rodzaju rozmówki lub aplikacje. Jestem otwarty na ewentualne propozycje pracy

Również pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 sty 2018, o 17:13 przez klucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poszukiwacz pracy

Post autor: Dychu » 18 sty 2018, o 16:46

Tak więc teraz, przyszły bosy boss, ma jakiś zarys z kim rozmawia i na co liczysz, jakie masz doświadczenie. Podaj jeszcze im wiek, czy interesuje Cię praca na własnej działalności, nie polecam tej opcji :-) oraz kiedy możesz wyruszyć. Wtedy mają już pełną wiedzę i zainteresowany bosy boss, oddzwania i nie musi zadawać setki pytań bo to co go interesuje, już wie :-).

Awatar użytkownika
klucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:18 sty 2018, o 12:02
Uprawnienia:B,C,D,B+E,C+E,D+E
Lokalizacja:Lublin

Re: Poszukiwacz pracy

Post autor: klucha » 18 sty 2018, o 17:47

Posiadam 26 lat i od urodzenia jestem mieszkańcem Lublina. Nie posiadam własnej działalności gospodarczej i raczej praca na niej mnie nie interesuje. A jak chodzi od kiedy mogę zacząć to nawet od jutra jak się dogadamy od razu.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poszukiwacz pracy

Post autor: Dychu » 18 sty 2018, o 18:07

Wszystko jasne i klarowne. To teraz bosych bossów, zapraszamy do składania ofert bo podobno nie ma kierowców :-), zobaczmy czy jakiś sensowny zaoferuje coś konkretnego.

Awatar użytkownika
klucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:18 sty 2018, o 12:02
Uprawnienia:B,C,D,B+E,C+E,D+E
Lokalizacja:Lublin

Re: Poszukiwacz pracy

Post autor: klucha » 18 sty 2018, o 19:04

Nawet jeśli ktoś z Was potrzebuje kierowcy autolawety na pomoc drogową. Nawet podejmę pracę w Warszawie. Jestem gotów na relokacje zamieszkania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lubelskie”