Jakaś dobra spedycja??!!

Awatar użytkownika
denzel71
Posty:1
Rejestracja:3 lip 2018, o 10:50
Samochód:Opel Movano
Firma:PHU Katarzyna Piróg
Uprawnienia:b
Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: denzel71 » 3 lip 2018, o 11:02

Witam Kolegów! Szukam stałej roboty na 10ep. Polecicie coś??

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: Wolf » 3 lip 2018, o 16:34

denzel71 pisze:Witam Kolegów! Szukam stałej roboty na 10ep. Polecicie coś??
Nie ma czegoś takiego jak dobra spedycja ;), tych dobrych przewoźnicy się trzymają, a te co się ogłaszają to pasożytują na przewoźnikach.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: detectivus » 4 lip 2018, o 12:44

Wolf pisze:
denzel71 pisze:Witam Kolegów! Szukam stałej roboty na 10ep. Polecicie coś??
Nie ma czegoś takiego jak dobra spedycja ;), tych dobrych przewoźnicy się trzymają, a te co się ogłaszają to pasożytują na przewoźnikach.
Dokładnie Wilku, dobra spedycja to wlasna spedycja :-)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: Wolf » 4 lip 2018, o 14:48

detectivus pisze:
Wolf pisze:
denzel71 pisze:Witam Kolegów! Szukam stałej roboty na 10ep. Polecicie coś??
Nie ma czegoś takiego jak dobra spedycja ;), tych dobrych przewoźnicy się trzymają, a te co się ogłaszają to pasożytują na przewoźnikach.
Dokładnie Wilku, dobra spedycja to wlasna spedycja :-)

Kurcze, własna czy nie ważne żeby płacili, to jest największa bolączka, mnie prawie zabili, na szczęście powoli wygrzebuję się i prostuje sytuację, ale tyle co mam nakazów zapłaty na zleceniodawców to pozostawię bez komentarza, a tylu co poznikało to ... ehh słów szkoda.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: detectivus » 5 lip 2018, o 19:59

Właśnie z tych powodów stwierdziłem że wolę wejść w szambo jakim jest giełda i połapać trochę własnych klientów, niż męczyć się z tą wypłacalnością i terminami z kosmosu...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: Wolf » 6 lip 2018, o 09:59

detectivus pisze:Właśnie z tych powodów stwierdziłem że wolę wejść w szambo jakim jest giełda i połapać trochę własnych klientów, niż męczyć się z tą wypłacalnością i terminami z kosmosu...
Kurcze też dzięki giełdzie podłapałem kilku stałych klientów, fakt kasa za ładowane jest ok, bo nawet 1e za km wychodzi, ale prawda jest taka że bazując tylko na nich nie da się przeżyć, nie są to ładunki codzienne, albo km jest mało. Najgorsze że na giełdzie za każdym razem musisz kłamać, bierzesz na raz po dwa trzy ładunki jako solo na jedno auto , inaczej stawki się nie wyrobi, żadna z tych pseudo spedycji nie rozumie że my musimy wykonać pewny obrót-przychód bo inaczej wyłożymy się na plecy, nawet temat z wczoraj auto wyjeżdża z AT biorę ładunek od Słowaka za 370e (0,5e/km), do tego dobieram za 220e ładunek od Polaka (0,35e/km) bo przecież na wyjazd z AT ma kolejkę chętnych a to jest najniższa stawka jaka mu zaproponowali, ale byłem pierwszy więc jeśli chcę za tyle to mogę jechać, jedno i drugie oczywiście solo bo jakże by inaczej, i robi się z tego trasa 750km za 0,78, niby fajnie ale co z tego jak naprawdę trzeba się nadymać żeby coś z tego było, ogólnie na ten moment to auto zamyka trasę wynikiem ciut ponad 8k e za 19.410 km (0,42e/km) w cztery tygodnie

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: detectivus » 7 lip 2018, o 23:14

Wolf pisze:
detectivus pisze:Właśnie z tych powodów stwierdziłem że wolę wejść w szambo jakim jest giełda i połapać trochę własnych klientów, niż męczyć się z tą wypłacalnością i terminami z kosmosu...
Kurcze też dzięki giełdzie podłapałem kilku stałych klientów, fakt kasa za ładowane jest ok, bo nawet 1e za km wychodzi, ale prawda jest taka że bazując tylko na nich nie da się przeżyć, nie są to ładunki codzienne, albo km jest mało. Najgorsze że na giełdzie za każdym razem musisz kłamać, bierzesz na raz po dwa trzy ładunki jako solo na jedno auto , inaczej stawki się nie wyrobi, żadna z tych pseudo spedycji nie rozumie że my musimy wykonać pewny obrót-przychód bo inaczej wyłożymy się na plecy, nawet temat z wczoraj auto wyjeżdża z AT biorę ładunek od Słowaka za 370e (0,5e/km), do tego dobieram za 220e ładunek od Polaka (0,35e/km) bo przecież na wyjazd z AT ma kolejkę chętnych a to jest najniższa stawka jaka mu zaproponowali, ale byłem pierwszy więc jeśli chcę za tyle to mogę jechać, jedno i drugie oczywiście solo bo jakże by inaczej, i robi się z tego trasa 750km za 0,78, niby fajnie ale co z tego jak naprawdę trzeba się nadymać żeby coś z tego było, ogólnie na ten moment to auto zamyka trasę wynikiem ciut ponad 8k e za 19.410 km (0,42e/km) w cztery tygodnie
Wszystko doskonale rozumiem, mam dokładnie taka samą sytuację. Teraz dopiero był nieco lepszy miesiąc. A od początku roku auto stało w sumie miesiąc bez roboty. Najpierw początek stycznia i kilka dni flauty, potem w marcu 10 dni w Wilnie - wymiana mostu na nowy, kwiecień - święta, maj - majówka, przełom maja i czerwca - druga wymiana mostu na nowy - 10 dni w stolicy.
Dopiero teraz od wyjazdu z serwisu 11 czerwca do wczoraj udało się zamknąć 4 tygodnie na 6700€ ale z przebiegiem 10500 - pamiętać trzeba że to chłodnia.
Dla porównania obie plandeki zrobiły w pierwszym półroczu odpowiednio 0,41€ przy 71200km i 0,52€ przy 73900km.
Nowość - po miesiącu walki z Ideą leasing - przejąłem leasing od chłopaka i w poniedziałek wyjeżdża na trasę nasza nową plandeka 12ep na Ivonie z kurnikiem Lamar SkyCab - przebieg 200000km - stan bardzo dobry, zadbany. Dodatkowo zgłosił się chłopak że sprinterem dwuletnim - kontener 8ep z windą - kupił dwu latka i nie znalazł dla niego zajęcia. Więc bierzemy go na razie w dzierżawę i zobaczymy jak to będzie. Wiadomo, tak jak chłodnia - auto z windą to trochę inna bajka niż plandeka.
Tymczasem

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: piotr152 » 18 lip 2018, o 09:52

denzel71 pisze:Witam Kolegów! Szukam stałej roboty na 10ep. Polecicie coś??
Powiem ci kolego żejak posukasz to znajdziesz .przeglądnij sobie historie spedycji w rzetelnej firmie,dobrze by było abyś sobie podglądnął jaki status płatnika ma na giełdzie trans,równie dobrym sposobem jest zlecenie sprawdzenia przez jakis faktoring ja osobiście moge ci powiedzieć że jaesst taka spedycja MAKO z lęborka która ma dobrą a nawet bardzo dobrą opinie na pewno płacą znam sporo osób co tam jezdzi płatność skonto mają 4%na 7 dni czyli też nieżle z tym że oni tłuką przedewszytki de i benelux , jeszce FRAMTRANS też jest ok .powodzenia

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: Wolf » 18 lip 2018, o 11:22

piotr152 pisze:
denzel71 pisze:Witam Kolegów! Szukam stałej roboty na 10ep. Polecicie coś??
Powiem ci kolego żejak posukasz to znajdziesz .przeglądnij sobie historie spedycji w rzetelnej firmie,dobrze by było abyś sobie podglądnął jaki status płatnika ma na giełdzie trans,równie dobrym sposobem jest zlecenie sprawdzenia przez jakis faktoring ja osobiście moge ci powiedzieć że jaesst taka spedycja MAKO z lęborka która ma dobrą a nawet bardzo dobrą opinie na pewno płacą znam sporo osób co tam jezdzi płatność skonto mają 4%na 7 dni czyli też nieżle z tym że oni tłuką przedewszytki de i benelux , jeszce FRAMTRANS też jest ok .powodzenia
Przepraszam, ale to wierutna bzdura, "Rzetelna Firma" to kolejny wymysł na wyrwanie pieniędzy, tak samo jak masa innych portali. W ten sposób weryfikowałem swoją pierwszą spedycję gdzie nigdzie w sieci nie znalazłem złego słowa na ich temat, od początku płacili z poślizgami systematycznie wydłużali terminy, a z 9 miesięcy współpracy zapłacili za aż 3, na chwilę obecną posiadam na nich wyroki na ok 100 000 pln, który od 2 lat komornik bezskutecznie próbuje ściągnąć, pozostanie je oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.

Na transie wiele firm np Optima nie akceptuje ofert, przez co nie mogą mieć złych opinii, i poza poczta pantoflową ich nie zweryfikujemy.

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: Jakaś dobra spedycja??!!

Post autor: piotr152 » 18 sie 2018, o 08:37

bo optima jak i inne spółki z grupy omida nie płacą ,terminy przeciągają w nieskończoność i dlatego nie chcą komentarzy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”