Mandat za kabotaż we Francji?

Awatar użytkownika
wojciech251
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:22 lis 2016, o 20:19
Mandat za kabotaż we Francji?

Post autor: wojciech251 » 22 lis 2016, o 20:33

Witam, w zeszłym tygodniu spotykała mnie niemiła sytuacja związana z francuskimi służbami, która dotyczyła wykonywanych przewozów kabotażowych we Francji.

Dnia 15.11.2016 kierowca załadował towar w Niemczech i wykonał przewóz międzynarodowy do Francji, który rozładował całkowicie dnia 16.11.2016.

Tego samego dnia tj. 16.11.2016 załadował najpierw dwa ładunki kabotażowe Francja-Francja, po czym doładował ładunek Niemcy-Francja ze względu na to, że wszystkie te ładunki były blisko siebie.

Niestety dnia 17.11.2016 kierowca przeszedł kontrole kabotażu przez francuskie służby i otrzymaliśmy mandat w wysokości 2250€ za podjęcie jednocześnie ładunku międzynarodowego.

Mam duże wątpliwości co do słuszności nałożonego mandatu. Rozporządzenie mówi o całkowitym rozładunku przewozu międzynarodowego zanim się podejmie kabotaż, więc mamy warunek spełniony. Był całkowity rozładunek. Nie ma mowy o tym, że nie można podejmować w czasie przewozu kabotażowego nowego przewozu międzynarodowego. Jakie są Wasze opinie niczym ktoś miał podobną sytuacje?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Mandat za kabotaż we Francji?

Post autor: Wolf » 26 lis 2016, o 21:28

I uczciwie powiem że nie widzę podstawy do ukarania, ale to tylko żaba, uczciwie potrzebna była by konsultacja z jakimś specjalistą.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Mandat za kabotaż we Francji?

Post autor: STI » 26 lis 2016, o 22:08

Wolf pisze:I uczciwie powiem że nie widzę podstawy do ukarania, ale to tylko żaba, uczciwie potrzebna była by konsultacja z jakimś specjalistą.
Kolego Wolf możesz podać co się zmieniło w przepisach(może coś przeoczyłem),że nie widzisz podstawy do ukarania.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Mandat za kabotaż we Francji?

Post autor: Wolf » 27 lis 2016, o 15:45

STI pisze:
Wolf pisze:I uczciwie powiem że nie widzę podstawy do ukarania, ale to tylko żaba, uczciwie potrzebna była by konsultacja z jakimś specjalistą.
Kolego Wolf możesz podać co się zmieniło w przepisach(może coś przeoczyłem),że nie widzisz podstawy do ukarania.
to może oświeć mnie co jest nie tak w tym przypadku, bo wg mnie jest ok:
1 ładunek wjazdowy z Niemiec do Francji - jak najbardziej ok
2 kabotaże po żabie - też ok
Ale z jakiego powodu nieprawidłowością jest podjęcie po między nimi ładunku do okupanta, co tutaj jest t nie tak?

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Mandat za kabotaż we Francji?

Post autor: 0liwski » 27 lis 2016, o 15:50

Wolf pisze:
STI pisze:
Wolf pisze:I uczciwie powiem że nie widzę podstawy do ukarania, ale to tylko żaba, uczciwie potrzebna była by konsultacja z jakimś specjalistą.
Kolego Wolf możesz podać co się zmieniło w przepisach(może coś przeoczyłem),że nie widzisz podstawy do ukarania.
to może oświeć mnie co jest nie tak w tym przypadku, bo wg mnie jest ok:
1 ładunek wjazdowy z Niemiec do Francji - jak najbardziej ok
2 kabotaże po żabie - też ok
Ale z jakiego powodu nieprawidłowością jest podjęcie po między nimi ładunku do okupanta, co tutaj jest t nie tak?
Wolf - nie ma co bić piany... autor topicu....założył 2 tematy z taką samą treścią.... w sumie ma na tym forum tylko 2 posty...i nawet nie raczył wejść tu aby cokolwiek doprecyzować...
:arrow: viewtopic.php?f=46&t=2615&p=16235#p16235

Proponuję abyśmy tu nie bili piany zanim autor wróci i zacznie udzielać większych/obszerniejszych wyjaśnień co do opisu sytuacji.
Nawet nie wiemy czy to co autor napisał czy pokrywa się z prawdą. Wiemy tylko o ukaraniu mandatem. ;)
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj eksperta”