Zakładanie firmy transportowej .

Awatar użytkownika
poczatkujacy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:11 paź 2015, o 14:49
Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: poczatkujacy » 11 paź 2015, o 14:53

Witam, w najbliższym czasie planuję założyć firmę transportową miedzynarodowom jedno osobową. Mam kilka pytań zdania są podzielone możę któryś z kolegów pomoże mi i odpowie na nurtujące pytania .

1 Czy firma transportowa jednoosobowa o dmc 3490 kg musi posiadać licencje? Wg Pań w urzędzie licencja jest dopiero powyżej 3.500 kg .
2 Czy po zatrzymaniu np w Francji policja doczepi się o brak licencji ?
3 Jak to jest z kabotażem ? Mogę ładować się w innych krajach UE ?

Awatar użytkownika
irek4014

Re: Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: irek4014 » 11 paź 2015, o 17:59

1.Założenie firmy transportowej do 3,5dmc nie wymagana jest licencja rejestrujesz w gminie /urzędzie miasta i tyle dopiero na transport drogowy pow.3,5 dmc(tir) potrzebna jest licencja którą uzyskujesz po zdaniu egzaminu w starostwie powiatowym.
2.A dlaczego mają się czepiać ważne żebyś miał papiery przewozowe(CMR)w porządku lub nie łamał przepisów w ruchu drogowym i żeby auto było ok,a w niemcach musisz dodatkowo prowadzić kontrollbuch czyli czas pracy kierowcy nie masz tego będą się czepiać i dostaniesz mandat.
3.możesz nawet musisz bo jak chcesz zarabiać tylko musisz wstawić autko pod dobrą spedycję.

Awatar użytkownika
poczatkujacy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:11 paź 2015, o 14:49

Re: Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: poczatkujacy » 11 paź 2015, o 18:10

Dziękuję za odpowiedź. Przymierzam się do tego, mam dość swojej roboty co prawda z innej branży zupełnie no ale .
Jak z firmą ? Zostać Vatowcem ?
Jak z Kabotażem wygląda ?


Awatar użytkownika
poczatkujacy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:11 paź 2015, o 14:49

Re: Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: poczatkujacy » 11 paź 2015, o 22:15

Czytałem o tym, ale w takim razie jest nie jasne, pisze że przewóz kabotażowy może wykonywać przewoźnik posiadający licencje, z tym że do 3.5t. licencja nie jest wymagana. Jak to jest z tym.

Czyli wychodzi na to że wystarczy własna działalność i OCP przewoźnika + kabotaż ?

Awatar użytkownika
irek4014

Re: Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: irek4014 » 11 paź 2015, o 23:02

Kolego ubezpieczenie OCP +kabotarz do 3,5 dmc nie jest obowiązkowe lecz zalecany chyba że za wszystkie szkody ,kradzieże itp chcesz płacić z własnej kieszeni bo na rozładunku nikogo nie będzie obchodzić że ci coś ukradli lub się uszkodził towar podczas transportu chyba że przy załadunku wpiszesz w CMR że uszkodzone jest opakowanie czy że czegoś brakuje.Wybór należy do ciebie to ty jesteś szefem i pracownikiem w swojej firmie nie płacąc ubezpieczenia zaoszczędzisz ok.2000 na rok .

Awatar użytkownika
poczatkujacy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:11 paź 2015, o 14:49

Re: Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: poczatkujacy » 11 paź 2015, o 23:35

KABOTAŻ – KRÓTKI PRZEWODNIK DLA PRZEWOŹNIKÓW

Zanim jednak przyjrzymy się dokładniej kwestii ubezpieczeń w transporcie kabotażowym pojazdami o DMC nieprzekraczającej 3,5 tony, warto przypomnieć, jakie są zasady kabotażu na terenie państw członkowskich UE. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1072/2009 z dnia 21 października 2009 roku dotyczącego wspólnych zasad dostępu do rynku międzynarodowych przewozów drogowych:

kabotaż musi odbyć w ramach realizacji transportu międzynarodowego
przewóz kabotażowy może wykonywać przewoźnik, który posiada licencję wspólnotową (a jeżeli kierowca jest obywatelem państwa trzeciego, musi posiadać świadectwo kierowcy)
kabotaż można wykonać wyłącznie tym samym środkiem transportu, który uczestniczy w ruchu międzynarodowym.

jak to jest z ta licencja ?

Awatar użytkownika
irek4014

Re: Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: irek4014 » 12 paź 2015, o 19:22

Chłopie przecież ci napisałem że na busy ubezpieczenie kabotaż+ocp nie jest obowiązkowe tylko zalecane niektóre firmy świadczące usługi transportowe do 3,5 dmc nie mają ubezpieczenia i jeżdżą więc czytaj ze zrozumieniem ,a jak chcesz mieć licencję do udaj się do starostwa powiatowego żeby nie mieć wątpliwości

Awatar użytkownika
poczatkujacy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:11 paź 2015, o 14:49

Re: Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: poczatkujacy » 12 paź 2015, o 20:01

No tak to już wiem odnośnie ubezpieczenia, pytanie dotyczyło w tym momencie kabotażu. Bez licencji mając ubezpieczenia mogę się bez problemu ładować ?

Awatar użytkownika
irek4014

Re: Zakładanie firmy transportowej .

Post autor: irek4014 » 12 paź 2015, o 20:15

a jak chcesz zarabiać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj eksperta”