Transport międzynarodowy osób bus do 3,5t

Awatar użytkownika
motoluka
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:16 sie 2015, o 16:04
Samochód:Ducato
Firma:Abc
Uprawnienia:B
Transport międzynarodowy osób bus do 3,5t

Post autor: motoluka » 16 sie 2015, o 16:07

Witam, chciałem zapytać jakich dokumentów, licencji potrzebuje aby założyć firmę i świadczyć usługi transportowe busem do 3,5t sprawa oczywista prawo jazdy kat. B ale co oprócz tego bo w internecie znajduje wiele sprzecznych informacji. Czy potrzebna jest licencja wspólnotowa czy potrzebne jest pozwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika? Będę wdzięczny za pomoc,

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Transport międzynarodowy osób bus do 3,5t

Post autor: Wolf » 16 sie 2015, o 22:04

Teoretycznie i praktycznie na busa 8+1 wystarczy samo prawko B, ale żeby nie było, jakiś czas temu na ringu Berlina zatrzymali kilkanaście naszych osobowych busów, nie wiem jak się sytuacja potoczyła, ale na pewno ludzie nie zostali dowiezieni na czas. Sądzę że należało by się mimo wszystko postarać o licencję i kwalifikację, jest to sporo $$$ do wyłożenie, ale dzięki temu nie będziesz miał problemów a ludzi myślę że inaczej na ciebie będą patrzeć.

Awatar użytkownika
motoluka
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:16 sie 2015, o 16:04
Samochód:Ducato
Firma:Abc
Uprawnienia:B

Re: Transport międzynarodowy osób bus do 3,5t

Post autor: motoluka » 18 sie 2015, o 16:25

No właśnie tez tak zinterpretowałem te przepisy, a podpowiedzcie mi jesteście czy mogę zrobić pozwolenie na wykonywanie zawodu kierowcy oraz licencje wspólnotową przed zakupem pojazdów i założeniem firmy czy muszę juz posiadać firmę i flotę?

Awatar użytkownika
shancez
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:4 gru 2015, o 09:55
Samochód:Opel Vivaro
Firma:Perfect Tour
Uprawnienia:B

Re: Transport międzynarodowy osób bus do 3,5t

Post autor: shancez » 4 gru 2015, o 10:11

motoluka pisze:No właśnie tez tak zinterpretowałem te przepisy, a podpowiedzcie mi jesteście czy mogę zrobić pozwolenie na wykonywanie zawodu kierowcy oraz licencje wspólnotową przed zakupem pojazdów i założeniem firmy czy muszę juz posiadać firmę i flotę?

Trochę odkopie temat ale może coś ciekawego się ruszy.
Na dzień dzisiejszy stoimy jako firma przed podobnym dylematem. Na szczęście będzie do kolejna gałąź naszej firmy a nie główna. Na chwile obecną czekamy na auta.

Co do twojego pytania. My na dzień dzisiejszy opieramy się na tym:
- Certyfikat kompetencji zawodowych do przewozu osób i rzeczy
- Licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób pojazdami przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.

Na chwilę obecną nie dostaniesz licencji międzynarodowej ponieważ taką licencję mogą otrzymać busy powyżej 9 osób. Natomiast od Niemieckiego BAG (Odpowiednik ITD) otrzymaliśmy odpowiedź że powinniśmy jako przewóz okazjonalny mieć zezwolenie na każdy wjazd za kwotę 110Euro - Porażka.

Natomiast otrzymaliśmy odpowiedź z ITD że nie potrzebujemy żadnej licencji w Niemczech, natomiast taką samą informację można wyczytać na stronie Niemieckiego BAG i tego musimsię będziemy trzymać podczas kontroli.

Ponadto trzymamy się też wypełniania niemieckiego Tageskontrollblatt i w Polsce również książki czasu pracy.

Tak to u nas a wyglądać mam nadzieję że jakoś pomogłem a przy okazji może sam się dowiem czegoś ciekawego jeśli ktoś się dołączy do rozmowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj eksperta”