Kierowcy - nie do końca uczciwi...

Awatar użytkownika
MiroBusiarz
Bus Team
Bus Team
Posty:99
Rejestracja:30 mar 2013, o 00:20
Samochód:Zepsuty
Firma:Krzak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:[PZ] - Poznań Zadupie
Kierowcy - nie do końca uczciwi...

Post autor: MiroBusiarz » 5 paź 2013, o 18:54

Witam Wsiech!

Wiem, że może mój pomysł wyda się kontrowersyjny, ale...
Jeżdżąc już sporo czasu po UE i spędzając weekendy/pauzy na wielu parkingach, spotkałem kilku, jeśli nie kilkunastu "kolegów - kierowców", którym, zamiast szacunku, należałoby się kilka słów krytyki, a czasem nawet coś więcej...
Nie mówię tu o sytuacjach typu rozróby po pijaku, napiętnować chciałbym tych, którzy dopuszczają się gorszych rzeczy - przede wszystkim oszustw i kradzieży, a także pożyczek na wieczne nieoddanie.
Wiadomo, że różne sytuacje zdarzają się w trasie i naszym obowiązkiem jest pomóc towarzyszowi niedoli - często nawet udzielając drobnej pożyczki (pieniądze, fajki, cokolwiek), obowiązkiem drugiej strony jest zwrot pożyczonego dobra (tak przynajmniej mi się wydaje).
I tu dochodzimy do meritum sprawy... Proponuję utworzenie postu/działu, w którym ostrzegać się możemy wzajemnie przed co niektórymi osobnikami.
Aby uniknąć fałszywych oskarżeń i prób "personalnych dopierdalanek", które mogą się też zdarzyć, proponuję moderację każdego postu przed jego opublikowaniem.
Co myślicie?

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: Kierowcy - nie do końca uczciwi...

Post autor: Lucky_Luke » 5 paź 2013, o 20:43

Zajesuper pomysł !!!

Oglądając kierowców, którzy kręcą filmy słyszałem rożne sytuacje z "kumplami z kraju", np. co mi utkwiło w pamięci to to, że ktoś tam wpuścił kogoś na noc w zimę pod swój dach bo mu się autko rozkwasiło i ogrzewanie poszło na spacer a rano już ani gościa ani kilku rzeczy w aucie nie było...

Dekker, do dzieła, jakiś temat, wzór i jazda :)
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
MiroBusiarz
Bus Team
Bus Team
Posty:99
Rejestracja:30 mar 2013, o 00:20
Samochód:Zepsuty
Firma:Krzak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:[PZ] - Poznań Zadupie

Re: Kierowcy - nie do końca uczciwi...

Post autor: MiroBusiarz » 5 paź 2013, o 20:50

Wiadomo, że obowiązuje nas ustawa o ochronie danych osobowych, dlatego tez nie będziemy operować nazwiskami, wystarczy tylko imię albo ksywka, kawałek numeru rejestracyjnego busika i ewentualnie numer telefonu w formacie 123-456-xxx tak, by nie podawać bliższych danych. Myślę, że to wystarczy.

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Kierowcy - nie do końca uczciwi...

Post autor: bambo » 6 paź 2013, o 13:09

Znam ,Widziałem na szczęście nie doświadczyłem jakiś przykrych incydentów ,ale unikam gromadki busów dlatego tak jak napisałem w temacie" niebezpieczeństwa". W nocy choćby skały srały nie otwieram nikomu no chyba ze wcześniej z gościem spędziłem dzionek i wiem co wiem ale nie jak nieraz ktoś pukał bo przyjechał w nocy i właśnie ze mu siadł akumulator a na dworze ziąb - Oki dobra przyjdź rano .A nie wspomnę o pożycz to czy to ,ja nie pale wiec niektórzy maja problem no jakoś od urodzenia się nie naumiałem :) Alkohol tez wóda odpada jedynie piwko z kimś normalnym
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
bamberas
Posty:18
Rejestracja:23 sie 2013, o 15:33
Samochód:Iveco Daily
Firma:brak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Re: Kierowcy - nie do końca uczciwi...

Post autor: bamberas » 9 paź 2013, o 13:37

Może do tej listy dopisać kierowców, którzy psują nam normalnym opinie u spedytorów. Mianowicie chodzi mi o kierowców na kresce co potrafią wytrzymać 48-72h bez snu...
Obrazek

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Kierowcy - nie do końca uczciwi...

Post autor: MlodyLeo » 14 paź 2013, o 17:32

Pomysł fajny tylko nie wiem czy się to do końca przyjmie i da się to zrealizować właśnie ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych. Już piszę dlaczego
Najlepszym sposobem przedstawienia takiej nie uczciwej osoby było by, podanie całego imienia i nazwiska, plus opis samochodu jakim dany osobnik jeździ, plus numery rejestracyjne lub nazwa firmy w jakiej pracuje a niestety podania takich danych zabrania nam prawo, zdjęcia tej osobie ani jego autu zrobić i wstawić też nie możemy.

Dlatego ciężki orzech do zgryzienia mają administratorzy jak to zorganizować aby przejrzyście i jasno wynikało o kogo dokładnie chodzi (który to kierowca jest tym nie uczciwym), ale żeby również było zgodnie z prawem.
Moja propozycja na rozwiązanie tego problemu to np.
Opis sytuacji jaka miała miejsce i gdzie to było tak jak ja opisałem 3 przypadki oto link do postu: http://www.busiarze.com.pl/viewtopic.php?f=79&t=333

Następnie do opisanej sytuacji jaka nas lub kogoś znajomego spotkała dopisać coś w tym stylu:
Kierowca Darek ........
Ksywka Szybki Dario :-)
Auto Renault Master 2009r Biała kabina ,czarna plandeka (z wyraźnymi śladami klejenia rozcięć)
początek numeru rej. to WB 12.......
opis: wysoki szczupły ogolony na łyso ale z wąsem a la Wałęsa chodzi w swetrach i i czapeczkach z daszkiem
ma straszny burdel w kabinie auta i lubi piwo Żubr ( oczywiście takich jakiś charakterystycznych elementów najlepiej wypisać jak najwięcej)
Oczywiście zbieżność imion, ksywek, aut czy wyglądu w podanym prze ze mnie przykładzie jest czysto przypadkowa i nie ma opisywać konkretnej osoby.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje zmian na forum”